Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

SclavWiki odratowana

Dla ducha i oka

SclavWiki odratowana

Postprzez Orjon 21 sie 2017, o 21:45

W dniu dzisiejszym, jakieś 10 minut temu, ostatecznie udało się odratować Sclavińską Encyklopedię.

Prace nad przywróceniem skryptów do działania koncentrowały się przede wszystkim na naprawie kodowania bazy danych - była ona skonwertowana jako utf-8 skonwertowane do iso i ponownie skonwertowane na utf, co powodowało brak polskich znaczków. Po drodze natknęliśmy się też na problemy z kluczami obcymi oraz jednym z dodatków, ale ostatecznie - wszystko działa.
Zaktualizowałem skrypt wiki do najnowszej wersji - okazało się, że na starej ktoś kiedyś włamał się na serwer i uzyskał prawa admina na wiki. Oczywiście już ich nie ma :)

Za tą trudną, 15-godzinną pracę, częściowo w późnych godzinach nocnych, dziękuję przede wszystkim JKW Andrzejowi Fryderykowi, który okazał nieocenioną pomoc przy próbie naprawy sclavwiki i tak naprawdę zrobił większość roboty, a także Jackowi diukowi Korabowi - za niezbędne pliki i bazę danych.

Błąd po prawej stronie jest znany - zostanie ogarnięty ASAP.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji

Re: SclavWiki odratowana

Postprzez anglov 21 sie 2017, o 21:50

Orjon napisał(a):była ona skonwertowana jako utf-8 skonwertowane do iso i ponownie skonwertowane na utf

Prawie tak. Dokładniej rzecz ujmując, baza danych, jaką otrzymaliśmy była po następujących konwersjach: z oryginału w iso-8859-2 dokonała się konwersja do utf-8. Następnie dane utf-8 potraktowane zostały jako iso-8859-2 i ponownie zostały skonwertowane do utf-8.

Takie tam.

A no i nie zgodzę się z opinią, że wykonałem większość rzeczy. Orjon odwalił kawał dobrej roboty, której mnie by się zwyczajnie nie chciało. Ja byłem bardziej wiedzą i możliwościami technicznymi ;)
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Mustafa Owski 21 sie 2017, o 22:33

Oooooooooooooooooooooooooooooooooooo. Za to należy sie cysterna najlepszego trunku. Nie myślałem ze jeszcze zobaczę kiedykolwiek Sclavinia Wiki żywą.
bar. Mustafa Owski h.Roch
- Podporucznik Książęcej Marynarki Wojennej
- Ambasador księstwa Sarmacji w Trizondalu
- Trener Betonu Eldorat (1 Klasa SLP)
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Hugo 11 wrz 2017, o 21:07

Piękna sprawa! Szacunek Panowie
Tomasz Ivo Hugo
książę Sarmacji, król Baridasu i Sclavinii, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża

gg 3081508
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 13 wrz 2017, o 23:27

Hugo napisał(a):Piękna sprawa! Szacunek Panowie

Nie jest jednak klarowne która wiki powinna być rozwijana/używana w razie potrzeby i chęci.
Jest w ogóle taka ?
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 14 wrz 2017, o 07:12

Aktualnie w Sarmacji jest kilka Wiki, pod różnymi adresami. Powoli odrestaurowywana jest też Micropedia, wedle mojej wiedzy. Osobiście skłaniałbym się ku Micropedii, oczywiście po jej uprzednim "posprzątaniu".
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez anglov 14 wrz 2017, o 10:55

Zombiakov napisał(a):
Hugo napisał(a):Piękna sprawa! Szacunek Panowie

Nie jest jednak klarowne która wiki powinna być rozwijana/używana w razie potrzeby i chęci.
Jest w ogóle taka ?

SclavWiki została przywrócona wyłącznie jako archiwum.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Zombiakov 14 wrz 2017, o 23:44

Orjon napisał(a):Aktualnie w Sarmacji jest kilka Wiki, pod różnymi adresami. Powoli odrestaurowywana jest też Micropedia, wedle mojej wiedzy. Osobiście skłaniałbym się ku Micropedii, oczywiście po jej uprzednim "posprzątaniu".

No właśnie o to mi się rozchodzi.

Micropedia z kolei atakuje mnie reklamami i już jej nie lubię.
Pod cyim zarządem jest micropedia ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 15 wrz 2017, o 06:27

Aktualnie przejął ją Xavery edler Kłopocki z Monarchii Austro-Węgierskiej.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

gg 52656478
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Zombiakov 16 wrz 2017, o 22:50

Orjon napisał(a):Aktualnie przejął ją Xavery edler Kłopocki z Monarchii Austro-Węgierskiej.

A ryzyko, że pewnego dnia cały polski mikroświat straci do niej prawa jest realne ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Kultura i sztuka