Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmacki snooker - system rozgrywek - dyskusja

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Re: Sarmacki snooker - system rozgrywek - dyskusja

Postprzez zbbrow 22 cze 2019, o 12:07

Dwa tygodnie mysle, ze w miare rozsadny termin. Ja dalej chetnie probowalbym zaangazowac tych co odpadaja w pierwszej rundzie, zeby tez cos mogli pograc, taka niby drabinka w dwie strony po kazdym etapie.

Przegrany A gra z przegranym B, a przegrany C gra z przegranym D. I tak w kazdej rundzie, zeby de facto miec dla kazdego konkretna pozycje. Czyli odpadles w cwiercfinale, ale rywalizujesz z innymi co odpadli w cwiercfinale. Dokladnie jak w polfinale, przegrani walcza o 3. i 4. miejsce. :)
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Postprzez Leszke 24 cze 2019, o 10:29

Zibby dobrze mówi, więc poszukałem i znalazłem. Nie jest to ideał, w zasadzie komplikuje sprawę (bo jest więcej meczów do zagrania, a tego chcemy unikać, bo to rozwleka turnieje w czasie), ale jest to jakieś rozwiązanie.

Oto system podwójnej eliminacji (PE):

Obrazek

Polega na tym, że jak przegrasz, to grasz w "turnieju przegranych" (TP). Plusem jest też to, że można te drabinki robić w Challonge.

Jest to fajna opcja dla nowych osób, które jeszcze chciałyby pograć, no i można to ubrać w ładny tytuł, żeby nie było, że to jakieś przedszkole Montessori, medale pocieszenia z ziemniaka itp.

Nie rozwiązuje to jednak problemu nieaktywnych graczy, walkowerów itp. Ktoś coś? Jakieś propozycje albo poparcie moich?

Przy okazji, mam dla was zagadkę: w tej drabince symulacyjnej są dwie rzeczy bez sensu - wskażcie jakie :)
Leszek diuk de Ruth

Postprzez zbbrow 26 cze 2019, o 10:16

Prześledziłem dość dokładnie pare razy i nie wiem co jest bez sensu, ale sama drabinka strasznie mi się podoba! Nawet lepiej niż sobie wyobrażałem, cudo!

Owszem, więcej meczy, ale jednocześnie każdy może więcej rozegrać. Tak często nowi gracze szybko się zniechęcają, bo sobie wiele ze starymi wyjadaczami nie pograją. Zgłoszą się, znajdą czas, dostaną 2:0 i tyle z tego, a tak mają dalej zabawę i mogę dalej dość do finału, tylko z drugiej strony. Serduszko! <3

Jedyny problem w tym rozwiązaniu, że jak ktoś w kolejnej rundzie nie może zagrać to nie ma go kto zastąpić, więc walkower zostaje i to ma efekt na dwóch drabinkach niestety. Takie sytuacje jednak powinny zdarzać się rzadko. Staramy się w dwa tygodnie i naprawdę w wyjątkowych przypadkach organizator może przyznać dodatkowy termin w razie czego.
Zbyszko Gustolúpulo
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
zbbrow

Postprzez AJ Piastowski 26 cze 2019, o 12:09

Pozwolę sobie zasugerować kilka rozwiązań po własnych przemyśleniach:
- Przy organizacji każdego turnieju wprowadziłbym najpierw przez jakiś 1-2 tyg. zapisy wszystkich chętnych.
- W zależności od ilości zawodników ustaliłbym wpisowe na poziomie od 10-15 tys lt. (Uważam, że mobilizowałoby to bardziej do zagrania spotkania). Wpisowe bezzwrotne, ale wrzuciłbym to do puli i rozdał za 1, 2 miejsce i za zwycięstwo w TP.
- Przewidziałbym możliwość wydania 1-2 tzw dzikich kart dla zawodników, którzy chcieliby wskoczyć do turnieju, ale spóźnili się ze swoim zgłoszeniem. Dziki karta uprawniałaby do zastąpienia danej osoby, która wcześniej się zdeklarowała na występ, ale z przyczyn niezależnych chciałaby mecz oddać walkowerem. Warunkiem koniecznym wydania pozwolenia na start z dzikiej karty byłaby tylko 1 runda. Później walkower byłby po prostu walkowerem. Dzika karta mogłaby też zostać przyznana (po uczciwym losowaniu z pośród startujących) w przypadku kiedy zgłosiło się 9 osób i mamy nadwyżkę graczy... ale od razu tak się zastanawiam, co gdyby zgłosiło się 10 zawodników, to jakby potem wyglądała drabinka kiedy pary byłyby nieparzyste?

Wprowadzenie systemu TP jest bardzo spoko.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel

Postprzez Leszke 26 cze 2019, o 12:35

Wpisowe to komplikacja. Mnie nie chciałoby się tego pilnować, nowi ludzie nie mieliby kasy, a chcemy, żeby było szybko, łatwo i przyjemnie.

Termin na zapisy poddałbym pod dyskusję, bo z jednej strony fajnie wprowadzić, a z drugiej doświadczenie mi podpowiada, że ludzie się wysypują i najpierw się zapiszą na turniej, który zacznie się za tydzień, a po tym tygodniu już nie mają czasu.

Dzikie karty dla ludzi, którzy chcą dołączyć jak najbardziej za. Ba! Róbmy jak SLP - trener nieaktywny, to w trakcie sezonu wywalamy i dołącza ktoś nowy. Oczywiście trzeba tym zarządzić, żeby ktoś przypadkiem z dziką kartą nie wszedł do finału, ale damy radę :)
Leszek diuk de Ruth

Postprzez zaboreusz97 28 cze 2019, o 08:56

Mam takie jedno pytanie. Gdzie miałoby się to wszystko rozgrywać? W jakimś programie, aplikacji czy na jakiejś stronie? Ogólnie bardzo lubię snookera i ciekawi mnie jakby to wyglądało. Pomysł ogólnie bardzo mi się podoba i trzymam za niego kciuki. Pozdrawiam :D
M. ZABOROWSKI

Postprzez Leszke 28 cze 2019, o 09:09

zaboreusz97 napisał(a):Mam takie jedno pytanie. Gdzie miałoby się to wszystko rozgrywać? W jakimś programie, aplikacji czy na jakiejś stronie? Ogólnie bardzo lubię snookera i ciekawi mnie jakby to wyglądało. Pomysł ogólnie bardzo mi się podoba i trzymam za niego kciuki. Pozdrawiam :D

Snookera od lat gramy w tej samej gierce, ale pamięć się o niej zatarła, bo dawno nie było żadnego turnieju :)

Ta gierka to Snooker 2009 na silniku GameDesire.

Jest też możliwość wchodzenia przez Gry Online WP (nie wiem czy to nawet nie jest jakoś sprzężone, że można logować się na oba serwisy jednym kontem, ale mogę się mylić - oba serwisy wyglądają praktycznie identycznie).

Pytanie o to w czym gramy pojawiło się po raz kolejny w ostatnich tygodniach, co utwierdza mnie w przekonaniu, że coś trzeba z tym zrobić. Wiem nawet co, projekt powstaje (w zamyśle krąży już od kilku lat, a w formie spisanego planu od kilku tygodni), ujawnię w ciągu kilkunastu dni.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez zbbrow 30 cze 2019, o 23:05

To mi pozostaje tylko czekac na kolejny turniej! <3
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow

Poprzednia strona

Powrót do Sport i rozrywka