Strona 1 z 1

[Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

PostNapisane: 26 maja 2019, o 11:07
przez Santi Vilarte
Realizując pomysł, o którym pisałem kiedyś w artykule, chcę utworzyć na portalu chess.com klub, który będzie reprezentował Sarmację na zewnątrz. Stąd kieruję do chętnych krótką ankietę, 2 pytania, żeby poznać Waszą opinię: kogo chcecie mieć w takim klubie? Czy ma być wyłącznie sarmacki, czy wspólny z innymi nacjami? Czy będziemy akceptować graczy w ogóle spoza v-świata?

Pierwsza opcja nie powiem, wygląda najbardziej atrakcyjnie, ale jest trudna. Jeśli zmontujemy klub z 5 graczy (optymistycznie), to nie każdy potencjalny przeciwnik zgodzi się na taki minimecz. Ale mogę z góry zapowiedzieć, że popieram każdą opcję, która uzyska najwięcej głosów.
Ostatnia opcja - im nas będzie więcej, tym lepiej, ale jeśli już, to przyjmiemy ich tylko tylu, aby gracze sarmaccy się nie "rozpłynęli" w towarzystwie ;)

https://www.survio.com/survey/d/L8N9E8C9H3J2O9A7T

Chcę w ogóle zorientować się, czy jest zainteresowanie, bo szkoda byłoby zakładać klub dla 2-3 osób :P Oczywiście poziom nie ma znaczenia. Gramy, żeby dobrze się bawić i promować KS. Dlatego też będziemy zapraszać do gry w pierwszym rzędzie polskojęzyczne kluby.

Re: [Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

PostNapisane: 26 maja 2019, o 15:50
przez AFvTD
Głos oddany :D

Re: [Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

PostNapisane: 26 maja 2019, o 15:56
przez Joahim-von-R
Głos oddany .

Re: [Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

PostNapisane: 26 maja 2019, o 16:55
przez Kolo
Z mojej strony głos również został oddany.

Re: [Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

PostNapisane: 28 maja 2019, o 23:28
przez Santi Vilarte
Ankieta zakończona. Ogólnie oddano 9 odpowiedzi, z tego:
-za samodzielną reprezentacją Sarmacji - 4
-za wspólną reprezentacją z KD - 2
-za wspólną repr. z udziałem graczy spoza v-świata - 3
-za wspólną z KD i graczy spoza v-świata - 0.

W drugim pytaniu 5/9 odpowiedzi - nie mam konta na chess.com.

Tak jak wspominałem, startowanie z całkowicie samodzielną reprezentacją byłoby trudne, bo nawet gdyby wszyscy, którzy głosowali, zapisali się, to do meczów byłoby zapewne 4-5 zgłoszeń na każdy, bo taki zwykle odsetek w grupach się zgłasza. A tak małe mecze raczej rzadko się gra..
Dlatego na dzień dzisiejszy założenie jest takie, że zakładamy grupę, która będzie otwarta na graczy spoza mikronacji, w rozsądnych proporcjach ;)

Wszystkich tych, którzy nie mają konta na chess.com, a chcą grać w reprezentacji, proszę o założenie go. Można mnie też tam znaleźć i dodać do znajomych: Tissol.

Wysłałem tam do supportu pytanie, bo wiem, że aby założyć grupę, trzeba mieć konto premium. Zamierzam więc założyć ją w okresie próbnym a potem się wycofać, bo na razie nie jest mi potrzebny, tylko muszę się upewnić, że grupa wtedy nie wygaśnie. Wydaje mi się to nielogiczne, ale lepiej być pewnym.

Pytanie jeszcze o nazwę grupy :D Oficjalne kluby poszczególnych krajów na chess.com mają formułę "Team [country]". Wobec tego proponuję Team Sarmatia.