Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

[Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

Postprzez Santi Vilarte 26 maja 2019, o 11:07

Realizując pomysł, o którym pisałem kiedyś w artykule, chcę utworzyć na portalu chess.com klub, który będzie reprezentował Sarmację na zewnątrz. Stąd kieruję do chętnych krótką ankietę, 2 pytania, żeby poznać Waszą opinię: kogo chcecie mieć w takim klubie? Czy ma być wyłącznie sarmacki, czy wspólny z innymi nacjami? Czy będziemy akceptować graczy w ogóle spoza v-świata?

Pierwsza opcja nie powiem, wygląda najbardziej atrakcyjnie, ale jest trudna. Jeśli zmontujemy klub z 5 graczy (optymistycznie), to nie każdy potencjalny przeciwnik zgodzi się na taki minimecz. Ale mogę z góry zapowiedzieć, że popieram każdą opcję, która uzyska najwięcej głosów.
Ostatnia opcja - im nas będzie więcej, tym lepiej, ale jeśli już, to przyjmiemy ich tylko tylu, aby gracze sarmaccy się nie "rozpłynęli" w towarzystwie ;)

https://www.survio.com/survey/d/L8N9E8C9H3J2O9A7T

Chcę w ogóle zorientować się, czy jest zainteresowanie, bo szkoda byłoby zakładać klub dla 2-3 osób :P Oczywiście poziom nie ma znaczenia. Gramy, żeby dobrze się bawić i promować KS. Dlatego też będziemy zapraszać do gry w pierwszym rzędzie polskojęzyczne kluby.
Santiago Vilarte
Kanclerz KS
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Naczelna Izba Architektury

Re: [Ankieta] Reprezentacja szachowa Sarmacji

Postprzez AFvTD 26 maja 2019, o 15:50

Głos oddany :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Joahim-von-R 26 maja 2019, o 15:56

Głos oddany .
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)
Joahim-von-R
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Kolo 26 maja 2019, o 16:55

Z mojej strony głos również został oddany.
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Santi Vilarte 28 maja 2019, o 23:28

Ankieta zakończona. Ogólnie oddano 9 odpowiedzi, z tego:
-za samodzielną reprezentacją Sarmacji - 4
-za wspólną reprezentacją z KD - 2
-za wspólną repr. z udziałem graczy spoza v-świata - 3
-za wspólną z KD i graczy spoza v-świata - 0.

W drugim pytaniu 5/9 odpowiedzi - nie mam konta na chess.com.

Tak jak wspominałem, startowanie z całkowicie samodzielną reprezentacją byłoby trudne, bo nawet gdyby wszyscy, którzy głosowali, zapisali się, to do meczów byłoby zapewne 4-5 zgłoszeń na każdy, bo taki zwykle odsetek w grupach się zgłasza. A tak małe mecze raczej rzadko się gra..
Dlatego na dzień dzisiejszy założenie jest takie, że zakładamy grupę, która będzie otwarta na graczy spoza mikronacji, w rozsądnych proporcjach ;)

Wszystkich tych, którzy nie mają konta na chess.com, a chcą grać w reprezentacji, proszę o założenie go. Można mnie też tam znaleźć i dodać do znajomych: Tissol.

Wysłałem tam do supportu pytanie, bo wiem, że aby założyć grupę, trzeba mieć konto premium. Zamierzam więc założyć ją w okresie próbnym a potem się wycofać, bo na razie nie jest mi potrzebny, tylko muszę się upewnić, że grupa wtedy nie wygaśnie. Wydaje mi się to nielogiczne, ale lepiej być pewnym.

Pytanie jeszcze o nazwę grupy :D Oficjalne kluby poszczególnych krajów na chess.com mają formułę "Team [country]". Wobec tego proponuję Team Sarmatia.
Santiago Vilarte
Kanclerz KS
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny