Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Klub żeglarski w Sarmacji?

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Klub żeglarski w Sarmacji?

Postprzez Andronik 1 kwi 2019, o 18:41

Szanowni,

zastanawiałem się nad tym przez parę ostatnich dni i stwierdziłem, że na kanwie organizowanych właśnie regat Skrzydła Fal warto byłoby podjąć rozmowy na temat samoorganizacji żeglarzy w Księstwie Sarmacji. Piłka nożna, szachy, warcaby, skoki narciarskie czy snooker miały swoje kluby i ligi, uczestniczyły w nich dziesiątki osób z przestrzeni całego mikroświata. V-żeglarstwo potrafi być równie pasjonujące; gromadzi wielbicieli sportów opartych o punktualność i samodyscyplinę, ludzi zakochanych w morzu i doceniających związaną z nim kulturę.

Klub żeglarski to nie tylko cykliczne zawody, to też okazja do stworzenia zespołu muzycznego wygrywającego szanty, stworzenia dziesiątek opisów narracyjnych nadmorskich miasteczek i przede wszystkim dobrej zabawy. Nie musi też być technicznie ulokowany w żadnym z samorządów, aby nie dzielić uczestników. Dość ciekawym pomysłem wydaje się, aby cyklicznie zmieniał swoje miasta-gospodarzy.

Pytanie, kto byłby zainteresowany takim pomysłem i chciałby wziąć w działaniach takiego klubu aktywny udział?
/—/ Andronik, baron Grani
Wysoki Polemarcha Sił Lądowych Ostatecznej Krucjaty
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Kościół Diuczej Wiary

Re: Klub żeglarski w Sarmacji?

Postprzez AJMaat 1 kwi 2019, o 19:33

Jestem za, tylko jeśli chcemy rozwinąć tę inicjatywę, musimy robić jeszcze lepsze rejsy - proponuję stworzyć np. system nawigacji i odnajdywania punktów kontrolnych. Oczywiście, w tym celu musielibyśmy ukrywać daty powstania wątków (żeby żaden bystry Sarmata nie wszedł w najnowsze), ale sądzę, że mogłoby się udać.
Ze swojej strony mogę pisać jakiś magazyn żeglarski - sądzę, że barwne opisy morskich przygód i emocjonujących zawodów bardzo dobrze sprzedałyby się w mikronacjach!
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez GFvH 1 kwi 2019, o 22:06

Jestem za. Tylko na czym by to zrobić...
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Laurẽt 1 kwi 2019, o 22:11

Pomysł wydaje się ciekawy, a poz ty, szanty, regaty, słońce i woda to bardzo interesujące zestawienie :)
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Sport i rozrywka