Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmackie gry a liberty w DSG [ANKIETA]

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Mój preferowany stopień powiązania gry z obiegiem liberta:

Ankieta wygasła 31 sty 2018, o 23:17

Ścisły - wartość liberta w grze i w DSG ma być równa, przepływ środków ma być swobodny
6
27%
Średni - gra powinna być znacznie trudniejsza, gdy nie korzysta się z doładowań z DSG
4
18%
Luźny - doładowania powinny być możliwe w ograniczonym stopniu, ale gra ma być grywalna niezależnie od kwoty doładowania
7
32%
Żaden - wszyscy powinni grać na tych samych zasadach bez względu na stan konta w DSG
5
23%
To zależy/Inne: odpowiem pod postem i proszę liczyć moją wypowiedź do wyników
0
Brak głosów
Nie wiem/trudno powiedzieć
0
Brak głosów

Liczba głosów : 22

Sarmackie gry a liberty w DSG [ANKIETA]

Postprzez Gauleiter Kakulski 28 sty 2018, o 23:17

Szanowni,

Powiedzmy, że chodzi mi po głowie pomysł gry, w której model rozgrywki byłby nieco zbliżony do XpertEleven (i, co oczywiste, mocno uproszczony). Stąd pytanie w ankiecie, które rozszerzam poniżej. Zapraszam oczywiście do dyskusji, nie tylko do głosowania.

Przy założeniu ścisłego związku między grą a DSG otrzymamy sytuację, w której możliwość skorzystania z jakiejkolwiek płatnej funkcjonalności w grze wymaga posiadania środków na koncie. Trzymając się analogii do X11 - jeżeli chcemy trenować zawodnika, a trening kosztuje 1500 lt, to musimy mieć 1500 lt.
Zalety: zwiększenie wartości liberta, bardziej realistyczny charakter zabawy (bogatych stać, biedni niech żrą gruz), możliwość realizowania wygranych 1:1
Wady: wynik rozgrywek będzie silnie skorelowany z zamożnością gracza

Drugim skrajnym podejściem jest brak jakiegokolwiek związku. Gra umożliwia wykorzystanie jakiejś puli pieniądza tygodniowo, oferuje drobne bonusy za zwycięstwa, ale co do zasady wynik zależy od doboru taktyki i wytrwałości w budowaniu drużyny.
Zalety: wszystko zależy od wkładu własnego gracza, nie od jego portfela
Wady: oderwanie od pieniądza, czyli gra w żaden sposób nie wzbogaca naszego życia gospodarczego.

Podejścia pośrednie różnią się skalą wpływu doładowań na wynik rozgrywki. W luźnym dofinansowanie drużyny z zewnątrz daje jakiś mały bonus i nie określa kto wygra, w średnim dofinansowanie drużyny znacząco, ale niezupełnie wpływa na wzrost szans na wygraną.
Zalety: jakieś powiązanie gry z DSG
Wady: nie do końca wiadomo jakie, np. gracze wpłacą łącznie 200k libertów, 300k wyklikają w grze, 300k wydadzą na akcje, ale 500k dostaną z powrotem jako nagrody. Mają więc 500k libertów z pokryciem na 200k, trzeba więc stosować lokalną walutę/zmienny podatek od wypłaty.

Skłaniam się ku opcji luźnej, ale chętnie zmienię zdanie jeżeli ktoś mnie przekona :)
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Sarmackie gry a liberty w DSG [ANKIETA]

Postprzez Cudzoziemiec 1 29 sty 2018, o 08:46

Zaznaczyłem opcję luźną. Niech gra każdy, kto jednak chce mikropłatnościami się boostować (bez przesady jednak) niech się boostuje. Lub nie tyle boostuje co ma dodatkowe opcje właśnie - jak w X11. Opcje te pozwalają na szerszą analitykę, jakieś logosy itd., ale nie wzmacniają siły drużyn. To optymalne i zachęcające podejście.

Postprzez AFvTD 29 sty 2018, o 10:30

Uważam, ze lepszą opcją jest opcja ścisła. Dlaczego nie luźna? Bo w takiej, liberty nie będą zbyt często wydawane. A jeżeli dobrze rozumiem zamysł, chodzi o wymuszenie obrotu liberta. Natomiast opcja ścisła daje widoczne bonusy. Nie muszą obe przecież wcale przekraczać możliwosci budżetowych Sarmatów. A przede wszystkim "wymusza" ich wydawanie.

A dlaczego nie opcja średnia? Tego nie przemyślałem...
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez incisive 29 sty 2018, o 15:28

Luźny, by i nowi mieli jakieś szanse. Po co ich zniechęcać na starcie? Pamiętajmy o tym, że zniechęcają się bardzo szybko.

Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Z wyrazami szacunku,
jedyny żebrak Księstwa Sarmacji:
Incisive
Królestwo Hasselandu

Postprzez Guedes de Lima 29 sty 2018, o 15:32

Luźny. Chyba, że sztywny ale z bardzo niskim progiem "wejścia". Inaczej młodszych stażem i uboższych kontem to nie zainteresuje.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez OvS 29 sty 2018, o 17:41

Byle lootboxów nie było. :p
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 30 sty 2018, o 00:11

Gau, jesteś w fazie planowania czy czegoś więcej. Jak coś mogę programować wieczorami, ale czasu mało, a i za dobry nie jestem, ale coś tam sklecić umiem.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Trybunał Koronny

Postprzez Michal_Feliks 30 sty 2018, o 02:46

Ja jestem za scisla.
Let them eat gruz.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Postprzez Prokrustes 31 sty 2018, o 00:54

Kibicuję pomysłowi. Sam o tym marzyłem i marzę by częścią systemu gospodarczego była liga sportowa generująca podaż i popyt tak pieniądza jak i produktów produkowalnych w systemie.

Zagłosowałem za ścisłą ale w zasadzie bardziej zależy to od tego jaką walutę wykorzystuje system z którym taka liga byłaby sprzężona.

A jeżeli stand-alone to tym bardziej po prostu 1:1 libert.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Powrót do Sport i rozrywka