Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Krzysztof Macak

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Krzysztof Macak

Postprzez Hugo 15 maja 2017, o 21:28

Krzysztof powoli się zaczął budzić. Nim otworzył oczy, poczuł, że to, na czym leży, to z pewnością nie jest miękkie łóżko. Miał nadzieję, że zapach wilgoci nie unosi się z pościeli. Powoli otwierał oczy, jednak niewiele dostrzegł - dookoła było ciemno. Usłyszał niedaleko kapanie wody. Gdy oczy przyzwyczaiły się do ciemności, spostrzegł, że znajduje się w jakimś pomieszczeniu, żeby za chwilę zorientować się, że to jaskinia.
- Co to ma znaczyć! Cóż za psubrat z tego karczmarza. Tak mnie potraktować, tego który dzierży młot!

Gdy już się trochę uspokoił, Krzysztof najpierw rozejrzał się za młotem. Tak jak myślał, nie było go tutaj. Zaczął więc szukać po kieszeniach czy ma wszystko inne, co ze sobą zabrał. Tak jak się domyślał - pusto. Choć nie do końca, w jednej z kieszeni wymacał list, o takiej oto treści:
Dowieść swej odwagi i wiedzy musisz
Niestrudzony wędrowcze, jeśli wyjście chcesz znaleźć,
Krętymi ścieżkami podążać musisz.
Strzeż się sfinksa i innych stworów,
Lecz nie lękaj zbytnio, gdyż oto oddaję w twe ręce
Eliksiry, zbroję i broń dla ochrony ciała.
Jednak umysł swój i życie sam chronić musisz.

Jeszcze bardziej wkurzony treścią listu, Krzysztof zaczął się rozglądać za tymi eliksirami, zbroją i bronią. Nie musiał daleko szukać - na płaskim kamieniu, niczym na stole, leżała torba, dziwne ubranie zrobione ze skóry i pozszywane rzemieniami, a na ubraniu miecz. Sam nie wiedział czemu, ale zaczął zakładać ubranie. Miał jakieś przeświadczenie, że musi to zrobić. I o dziwo, pasowało nań doskonale. „Jakbym sam sobie to uszył” - pomyślał. Włożył miecz za pas i chwycił torbę, a w niej znalazł trzy buteleczki z eliksirem o intensywnym zapachu. Na butelkach były naklejki z napisem „ŻYCIE”.

Po kolejnych oględzinach jaskini, okazało się, że z trzech stron są ściany, można iść tylko w jednym kierunku [na B7].

Obrazek

Życie: 5
Atak: 2
Obrona: 5 (hełm 1, rękawice 1, koszula 1, spodnie 1, buty 1)
Eliksiry: 3 (1, 1, 1)
Złoto: 0
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Re: Krzysztof Macak

Postprzez vhris 16 maja 2017, o 19:52

- Tam do kata! Niech no tylko wykaraskam się tej przygody to zaraz nauczę karczmarza jak się traktuje gości! A w zasadzie jak się nie traktuje.
Ale zaraz, zaraz. Po co mi miecz? Czyżby faktycznie tu jakieś potwory i sfinksy siedziały w tej piwniczce? I dlaczego do licha nikt nie zostawił mi łuczywa albo inszej pochodni?

Idę na B7 skoro tylko tam mogę. Generalnie idę niezbyt przejmując się zachowaniem ciszy i cały czas pod nosem klnę cholernego karczmarza...
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Krzysztof Macak

Postprzez Hugo 16 maja 2017, o 20:57

Krzysztof wchodząc do kolejnej komnaty został znienacka oślepiony przez błysk i ogłuszony krótkim acz mocnym hukiem. Jakby tego było mało, nozdrza podrażnił, wydobywający się z nie wiadomo skąd, dym. Gdy już odzyskał wzrok, a dym opadł, zobaczył jakiegoś dziwnego stwora.

Był to chyba sfinks. Wyglądał na mocnego przeciwnika (Atak: 50, Obrona: 50). Jednak nim Robert zaczął rozważać opcje pokonania, obejścia czy czegokolwiek, sfinks zaśmiał się donośnie i odezwał się skrzekliwym głosem:
- Buahahahaha! I myślisz podstarzały rycerzyku, żeś poszukiwaczem przygód? Awanturnikiem mienisz się? A gdzie masz młoteczek, na gwózdku się złamał?

Sfinks kpił z każdym zdaniem, lecz Krzysztof był nad wyraz spokojny, kpiny zbył milczeniem i czekał na rozwój wydarzeń. Przez myśl przemknęło jemu, że gdyby stwór miał zaatakować, zrobiłby to dawno temu.
- No dobrze, misiu - dalej próbował kpić. - Jeśliś gotowy na wyzwanie, odpowiedz na me pytanie. Dowieść zwej wiedzy zdołaj i pytanie dobrą odpowiedzią pokonaj. Gdy pytanie zbyt ciężkie się okaże, część zdrowia mi przekażesz. Gotowy?!
- Tak, oczywiście - odpowiedziała hardo Krzysztof.
- A zatem odpowiedz mi... muahahaha, jeśli zdołasz...W jakie dni tygodnia Król Łukasz August organizował otwarte audiencje na Zamku Królewskim? Ha!

Sfinks usiadł sobie w tym samym miejscu, w którym stał i zaczął miarowo stukać pazurem o kamienie, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Sport i rozrywka