Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zasady gry i pytania

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Zasady gry i pytania

Postprzez Hugo 15 maja 2017, o 13:37

Niedługo zaczniemy grę. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić :)
W tym wątku chciałbym Wam przypomnieć zasady, a także udzielać odpowiedzi na zadawane pytania. Dla porządku dział jest dostępny dla wszystkich do przeglądania, ale jedynie gracze mogą w nim pisać posty.

PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ W TYM DZIALE NOWYCH WĄTKÓW.

LABIRYNT
Każdy Gracz będzie miał "swój" labirynt, a jego zadaniem będzie znalezienie wyjścia. Dla (mam nadzieję) ułatwienia labirynty zostały stworzone na prostokątach 7x6. Ale nie będzie to tylko poruszanie się po labiryncie - tam przede wszystkim znajdziecie pytania dotyczące Sarmacji. Prawidłowa odpowiedź wzbogaci Wasze konto o liberty, a zła... zabierze jeden punkt życia. Pytań będzie 15 i będą takie, że każdy będzie mógł znaleźć odpowiedź, czasem tylko będzie to wymagało więcej wysiłku. Oczywiście prostokąt 7x6* jest mimo wszystko dosyć spory, więc zapełnienie go samymi pytaniami byłoby żmudne choćby z tego względu, że chcę się postarać tak, żeby nikt nie dostał takiego samego pytania, jak inny Gracz; ale i libertów by nie starczyło. Dlatego też Gracze spotkają kilka potworów o różnym poziomie. Zanim Gracz nie odpowie prawidłowo na pytanie lub nie pokona potwora, nie będzie wiedział czy komnata prowadzi dalej, czy jest "ślepa", czy może nawet jest wyjściem.

GRACZ
A jak będzie przedstawiała się Wasza postać? Każdy otrzyma 5 punktów życia, które jak wyżej wspomniałem można stracić przez złą odpowiedź lub walkę z potworem. Ale też będzie można uzupełnić eliksirami życia znajdowanymi w labiryncie. Każdy będzie mógł nosić do 3 eliksirów, a te będą miały różną moc. Każdy otrzyma zbroję składającą się z hełmu, rękawic, koszuli, spodni i butów, które dają po 1 do ochrony, czyli razem obrona wyniesie 5. No i oczywiście dostaniecie do ręki broń białą dającą atak 2. Będzie oczywiście można znaleźć lepszą zbroję i broń - nie będzie ich zbierać się na zapas, po prostu będą zmieniane na lepsze.

WALKA
Walka z potworami będzie przebiegać w prosty sposób: atak Gracza będzie przyrównywany do obrony potwora, a atak potwora do obrony Gracza. Jeśli atak jest wyższy od obrony, wówczas Gracz/potwór zadaje przeciwnikowi tyle ran (zabiera tyle punktów życia) ile wynosi różnica między atakiem a obroną. Będę raportował każdą rundę walki i gracz będzie mógł wycofać się po każdej z rund, a nawet przed walką. Generalnie do wyboru przed następną rundą będzie: atak, wypicie mikstury lub wycofanie się. Gdy Gracz wygra, w zabitym potworze możliwe, że znajdzie lepszą broń, element zbroi czy miksturę, a może będzie tam parę libertów.

Graczy zapraszam też tutaj zadawać pytania, inne osoby zapraszam na Pocztę Konną - odpowiedź na pewno się tutaj ukaże.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Re: Zasady gry i pytania

Postprzez Hugo 15 maja 2017, o 13:40

No i pierwsza sprawa do wyjaśnienia.
prostokąt 7x6

W artykule napisałem o kwadracie 7x7, ale nie wiem skąd, po trzech labiryntach, które stworzyłem na takim właśnie kwadracie, resztę zrobiłem 7x6. Chciałem zacząć te mniejsze przerabiać, ale gdy się przyjrzałem obu "wersjom", to wydało mi się, że lepiej wygląda ta mniejsza - większe zagęszczenie "atrakcji". Na pewno zaważyło też na tym to, że szybciej przerobić 3 na mniejszy, niż 9 na większy ;)
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Hugo 15 maja 2017, o 21:52

* No halo, przecież droga prowadzi w jedną stronę, dlaczego narrator (mistrz gry) nie posuwa akcji dalej, skoro nie mam wyboru dokąd iść?

Ano dlatego, że nic za Was nie będę robił - każdy ruch, to Wasza decyzja. I tak, symbolicznie chciałbym właśnie zacząć od tego, że nawet, gdy możecie iść tylko w jedną stroną, sami musicie tam pójść.

Fajnie by było, gdybyście to zrobili narracyjnie, opisowo, ale zwykłe "Idę na A6/B7" też wystarczy :)
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Hugo 23 maja 2017, o 09:57

czy mogę mieć więcej niż 5 życia naraz?

Nie, Gracz ma maksimum 5 punktów życia. Jeśli wypije eliksir, który regeneruje więcej punktów niż brakuje Graczowi do 5, nic to nie zmieni - życie zregeneruje się do poziomu 5 pkt.
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Powrót do Sport i rozrywka