Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Historia SLP - pomóżcie uzupełnić tabelę zwycięzców

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Re: Historia SLP - pomóżcie uzupełnić tabelę zwycięzców

Postprzez Leszke 27 wrz 2016, o 08:19

To jeszcze tylko 9. sezon... Co ciekawe, mój debiutancki w SLP, o ile dobrze pamiętam. Napisałem już do osób, które mogą coś pamiętać, miedzy innymi do hrabiego Bartkowiaka, niegdysiejszego trenera Reniferów :)
Leszek diuk de Ruth
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Senior 27 wrz 2016, o 21:57

Niestety w moich zapiskach brak informacji niezbędnych dla uzupełnienia tabelek, pamięć też nic nie podpowiada.

Pozwolę sobie jednakże zacytować legendy sarmackiego dziennikarstwa sportowego, Rittermeistra & Smoka, z ich ostatniego odcinka:

KS Renifery Sola - FC Czarnolas 2:1

Nie lubimy monotonnych meczów. Wiecie co to znaczy monotonny? Jeśli nie, to obejrzyjcie sobie retransmisję tego spotkania, 22 smutnych panów wytłumaczy Wam na przykładzie. Byc może zespoły zaczęły dbac o warstwę edukacyjną piłki nożnej?

Zaczęło się całkiem nieźle. Renifery zrezygnowały ze swoich ambicji bycia najnudniejszym i najbardziej defensywnym zespołem w lidze, przechodząc na ofensywne ustawienie 3-5-2. Po 20 minutach było już 2:0, a biedni Czarnolesianie zakładali się sami między sobą na ilu się skończy. Solanie mimo prób nie zdołali podwyższyc wyniku do przerwy. Warto wspomniec że cala gra toczyła się na połowie Schwarzwaldzkiej. Po przerwie było dokładnie to samo, z tym, że połowa Schwarzwaldzka stała się połową Solan. Najwyraźniej Renifery upodobały sobie pożywne kępy trawy rosnące po tej stronie boiska. Widocznie futrzaki przestały odczuwac jakiekolwiek zagrożenie ze strony Czarnolesian, więc pozwoliły im oswoic się z futbolówką. Nagle - strzał! Jeden z Reiferów pada. Spłoszone zwierzęta rozpierzchły się po murawie. Czarnolesianie wykorzystali sytuację i zdołali strzelic kontaktową bramkę. Na więcej sił im nie starczyło, stado poradziło sobie z zagrożeniem. Kolejny dzień walki o przetrwanie dobiega końca.

Czytała Krystyna Czubówna.
Karakachanow Senior
działacz społeczny, kulturalny i sportowy

I wyszedl Wanda na pole, Mimo ze pizgauo całkiem mocno, I zakrzyknal: Tego, co me papióry znów cenzurować będzie, Kopne w pupeczkę! I kto mi znów zabrał fajki (Mchs 32,1-5)
Senior

Postprzez Leszke 27 wrz 2016, o 22:34

Senior napisał(a):Niestety w moich zapiskach brak informacji niezbędnych dla uzupełnienia tabelek, pamięć też nic nie podpowiada.

Pozwolę sobie jednakże zacytować legendy sarmackiego dziennikarstwa sportowego, Rittermeistra & Smoka, z ich ostatniego odcinka:

KS Renifery Sola - FC Czarnolas 2:1

Nie lubimy monotonnych meczów. Wiecie co to znaczy monotonny? Jeśli nie, to obejrzyjcie sobie retransmisję tego spotkania, 22 smutnych panów wytłumaczy Wam na przykładzie. Byc może zespoły zaczęły dbac o warstwę edukacyjną piłki nożnej?

Zaczęło się całkiem nieźle. Renifery zrezygnowały ze swoich ambicji bycia najnudniejszym i najbardziej defensywnym zespołem w lidze, przechodząc na ofensywne ustawienie 3-5-2. Po 20 minutach było już 2:0, a biedni Czarnolesianie zakładali się sami między sobą na ilu się skończy. Solanie mimo prób nie zdołali podwyższyc wyniku do przerwy. Warto wspomniec że cala gra toczyła się na połowie Schwarzwaldzkiej. Po przerwie było dokładnie to samo, z tym, że połowa Schwarzwaldzka stała się połową Solan. Najwyraźniej Renifery upodobały sobie pożywne kępy trawy rosnące po tej stronie boiska. Widocznie futrzaki przestały odczuwac jakiekolwiek zagrożenie ze strony Czarnolesian, więc pozwoliły im oswoic się z futbolówką. Nagle - strzał! Jeden z Reiferów pada. Spłoszone zwierzęta rozpierzchły się po murawie. Czarnolesianie wykorzystali sytuację i zdołali strzelic kontaktową bramkę. Na więcej sił im nie starczyło, stado poradziło sobie z zagrożeniem. Kolejny dzień walki o przetrwanie dobiega końca.

Czytała Krystyna Czubówna.

Słodki Wando! Niesamowite! Dałoby może radę jakiś link do źródła wstawić? :)
Leszek diuk de Ruth

Postprzez piwniczak 27 wrz 2016, o 22:37

(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Leszke 27 wrz 2016, o 22:52

Ach, PdD :D Kurcze, widziałem ten fragment, ale jak się śpi po 5 godzin na dobę, bo trzeba badać historię SLP, to potem już wchodzi delirium i rozkojarzenie :D
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Leszke 29 wrz 2016, o 16:47

Chciałem poinformować, że badania historii SLP wkraczają powoli w końcową fazę. Pozostało nam wciąż ustalić kto wygrał Puchar w sezonie 9. oraz kto trenował SKS Podleszcz w sezonach 11. i 13. (to drugie jest zdecydowanie łatwiejsze, tropy wskazują na Ojka, ale wciąż brak niezbitych dowodów). Źródła są chyba wyczerpane, a to z prostego względu: 9. sezon kończył się pod koniec 2009 roku, kiedy wszyscy byli zajęci przepadem, ogólnie atmosfera nie była najlepsza, Sarmacja była w trakcie porzucania listy dyskusyjnej na rzecz forum (kilka osób z tego powodu odeszło z KS, pozdrawiamy dziadka Avatara), więc nikt nie miał głowy do pisania o SLP. Dopiero w styczniu 2010 pojawia się krótka relacja diuka Skarbnikowa z 5. kolejki 10. sezonu. Gdy jednak uda się zdobyć brakujące informacje uzupełnimy tabelki ze statystykami, ładnie oprawimy, a następnie przejdziemy do regularnego archiwizowania tabel ligowych, drabinek pucharowych oraz historii statystyk zawodniczych :)

Na dokładkę ciekawostka: wszystkie kluby, które zdobyły mistrzostwo SLP, wciąż grają w lidze. Jest to wyczyn, bo jednak sporo zespołów, nawet tych mocnych i lubianych jak Renifery Sola, SKS Podleszcz czy Krokodyle Punta już z nami nie ma. Mały wyjątek stanowi "zwycięzca" pierwszego sezonu - Ci, którzy pamiętają Jarka Sadowskiego i SKS Srebrny Róg, to wiedzą, Ci, którzy nie wiedzą, niech poczytają.
Zagrożony nieaktywnością jest pierwszy oficjalny mistrz SLP, KS Wandea, obecnie od dawna pod nazwą Dyskobolia Czarnolas - klub od dłuższego czasu staczał się, a obecnie jest na samym dnie najniższej ligi. Chciałem zwrócić tu przy okazji uwagę administracji SLP, że przy ewentualnym zwolnieniu trenera Dyskobolii priorytetowym zadaniem będzie zapełnienie wakatu (i zadbanie, by nazwa się już nie zmieniała, bo ładnie wygląda dbanie o tradycję).
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Cudzoziemiec 1 29 wrz 2016, o 17:10

Tak jest, model dbania o nazwę już raz uruchomiliśmy :)

Postprzez Leszke 29 wrz 2016, o 23:34

RCA napisał(a):Tak jest, model dbania o nazwę już raz uruchomiliśmy :)

A jak dokładnie działa?

W pracach nad historią kolejny postęp: diuk Skarnikow/Zombiakov potwierdził, że trenerem SKS Podleszcz w okresie jego największych sukcesów, tj. 11. i 13. sezon (odpowiednio Puchar i 3. miejsce w Ekstraklasie) był nieodżałowany Bartosz Mackiewicz. Dodatkowo poparł te informacje źródłem - widziałem je wcześniej, ale jakiś pech straszny trafił, że przeoczyłem informację o zwycięzcy Pucharu. Niemniej, jeszcze tylko jedna rzecz do odkrycia i jesteśmy u celu.

Przeszukiwanie forum, prasy oraz list dyskusyjnych pod kątem kilku skasowanych z SLP zespołów nie daje pożądanego rezultatu, więc ostatnim krokiem jaki podejmiemy jest zwrócenie się do kolejnych ex-trenerów - tym razem do absolutu, diuka Demollariego i diuka Figiela (Figla?). Jeśli oni nie pomogą, to już chyba nic i nikt.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez vhris 1 mar 2017, o 15:37

Hmmm, mój dawny klub: Młot Sigmara Anheim wiąż zdobywcą największej liczby pucharów! I do tego w 18 sezonie podwójna korona...
No i wraz ze Słonikami dzierżymy niepokonany rekord 3 wygranych w Pucharach pod rząd...

Aż się łezka zakręciła :)

Spieszę z informacją, że chlubne tradycje Młotów obecnie kontynuuje KS Anioły Grodzisk.

A jako obecny trener Osadzonych Grodzisk liczę na rychłe spotkanie z Aniołami w lidze lub Pucharze :) Będą świetne derby!

P.S. Świetna robota!
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Poprzednia strona

Powrót do Sport i rozrywka