Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Historia SLP - pomóżcie uzupełnić tabelę zwycięzców

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

Historia SLP - pomóżcie uzupełnić tabelę zwycięzców

Postprzez Leszke 25 wrz 2016, o 12:02

Sarmatki, Sarmaci!
Gorąca prośba o pomoc! Jeżeli macie jakieś informacje na temat historii SLP, szczególnie dotyczące zespołów z pierwszych trójek Ekstraklasy oraz zwycięzców Pucharu Sarmacji, to zachęcam do podzielenia się nimi w tym dziale. Po przegrzebaniu historii w XpertEleven oraz na forum, w prasie i nawet na liście dyskusyjnej udało mi się stworzyc poniższe tabelki:

Historia podium Ekstraklasy SLP

Obrazek

Historia zwycięzców Pucharu Sarmacji:
Obrazek

Jak widzicie, mamy kilka czerwieniejących luk. Problem jest szczególnie z Pucharem, bo o tym mało kto pisał w relacjach. Rezultaty i tak są niezłe, ale nie wypada prezentować historii SLP z lukami, więc bardzo liczę na waszą pomoc :)

PS. Te znaki zapytania w pierwszym sezonie Pucharu: po prostu nie jestem pewien, czy wtedy już rozgrywano taki turniej, nie znalazłem ani słowa na ten temat.
Leszek diuk de Ruth

Re: Historia SLP - pomóżcie uzupełnić tabelę zwycięzców

Postprzez Orjon 25 wrz 2016, o 12:13

Coś nie zgadza mi się w pierwszych dwóch sezonach, bowiem archiwalna strona SLP pokazuje miejsca częściowo inaczej: http://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/sarmacja.org/dump/sarmacja_slp/historia.php
A co do reszty - nie wiem kompletnie.
ObrazekObrazekObrazek

Po prostu Orjon. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Leszke 25 wrz 2016, o 12:24

Sezon 1: dzisiejsza Dyskobolia Czarnolas to niegdysiejszy KS Wandea. Poza tym wynik pierwszego sezonu zweryfikowano post factum ze względu na multikonto Jarosława Sadowskiego. Więcej tutaj: post podsumowujący na LDKS, micropedia.

Sezon 2: Dyskobolia to Wandea, jak wyżej pisałem :)
Ostatnio edytowano 25 wrz 2016, o 12:25 przez Leszke, łącznie edytowano 1 raz
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Orjon 25 wrz 2016, o 12:25

Dobra, nie skojarzyłem bo i do x11 dawno nie zaglądałem;)
Ale z tego wynika, że pucharu w I sezonie nie było.
ObrazekObrazekObrazek

Po prostu Orjon. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Michaelus 25 wrz 2016, o 13:10

22. sezon jest zarchiwizowany w Przeglądzie Sezonów w X11

Na 3. miejscu na 100% Margońskie Konie
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Leszke 25 wrz 2016, o 13:14

Michaelus napisał(a):22. sezon jest zarchiwizowany w Przeglądzie Sezonów w X11

Na 3. miejscu na 100% Margońskie Konie

Dzięki!
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Michaelus 25 wrz 2016, o 13:15

Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Leszke 25 wrz 2016, o 13:24

Michale, chyba ozłocę Ciebie i autora The Expert Football! Niestety brakuje informacji o lukach w Pucharze, ale są linki do Gońca Czarnoleskiego, może tam coś będzie. Swoją drogą to trochę wstyd, że zagraniczny serwis zarchiwizował nasza ligę lepiej niż my sami.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Leszke 25 wrz 2016, o 16:05

Sympatycy sportu i rzeszto przypadkowych czytelników!

Dzięki pomocy Michała i moich powtórnych, tym razem głebszych poszukiwaniach udało się ustalić co następuje (komórki z różowym tłem to uzupełnione luki):

Historia podium Ekstraklasy SLP:
Obrazek

Historia zwycięzców Pucharu Sarmacji:
Obrazek

Jak widzicie, tabelkę ligową mamy z głowy, natomiast pucharowa to istny dramat. SKS Podleszcz, zdobywcę pucharu w sezonie 11 znalazłem dzięki linkowi od Michała. Informację o grze Słoników w finale pucharu w sezonie 9 można znaleźć na ich profilu, jednak nie wygrali (o ironio!), a ich rywal już nie figuruje w lidze, więc i jego historii w samej X11 nie ma. Na chwilę obecną nie znalazłem też żadnych newsów dotyczących wyników sezonu 9 na forum, listach dyskusyjnych ani w prasie. Jak na złość Goniec Czarnoleski, prześwietnie opisujący wczesne sezony SLP, urywa swoje relacje na bodajże połowie sezonu 8. Poza tym gorąco polecam GC, świetnie się czyta, soczyste materiały.

Jeżeli chodzi o sezon 5, to znalazłem wpis na LDKS, w którym proponowany jest zakład przed finałem pucharu, w którym miały zagrać Krokodyle Punta z KS Renifer Sola, obu drużyn od dawna już w X11 nie ma, stąd też problem w ustaleniu która wygrała (po raz kolejny Goniec Czarnoleski nie okazał się pomocny, jest dziura w materiale dotyczącym 5 sezonu i chyba nawet mistrza nie wspomniano). Jest to jednak już pewna poszlaka, być może bardzo aktywny w SLP i sportowej prasie tamtego okresu Henryk K. Leszczyński będzie coś pamiętał, miejmy nadzieję. Ogólnie poszukiwania trwają, chociaż szanse na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania są boleśnie małe.

Pierwszy sezon w tabelce pucharowej wyszarzyłem, bo mam 99,9% pewności, że pucharu wtedy nie było.

PS. Sorry za te kursory na grafikach, już nie chciało mi się poprawiać. Zresztą kogo obchodzą te tabelki poza mną?
Ostatnio edytowano 25 wrz 2016, o 16:08 przez Leszke, łącznie edytowano 2 razy
Leszek diuk de Ruth

Następna strona

Powrót do Sport i rozrywka