Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

PLANETY

Emocje i dobra rozrywka gwarantowane!

PLANETY

Postprzez Hugo 17 kwi 2016, o 15:23

Rodzaje (odległości) planet:
Bliska – blisko gwiazdy układu, 10% prawdopodobieństwa występowania form żywych
Biosferyczna – w optymalnej odległości od gwiazdy układu, 90% prawdopodobieństwa występowania form żywych
Odległa – w dalszej niż optymalna odległości od gwiazdy układu, 50% prawdopodobieństwa występowania form żywych
Bardzo odległa – w najdalszych możliwych odległościach od gwiazdy układu, 5% prawdopodobieństwa występowania form żywych

Wielkości:
Mała – 43 pola do zbadania
Średnia – 73 pola do zbadania
Duża – 134 pól do zbadania
Ogromna – 232 pól do zbadania

Odległość + wielkość
Obrazek

Warunki naturalne planety
Obrazek

W atmosferze rozrzedzonej i normalnej można poruszać się bez skafandra. Z zastrzeżeniem, że poruszanie się bez skafandra w rozrzedzonej atmosferze pozwala tylko na zbadanie trzech pól w ciągu tury i powoduje zużycie w ciągu tury dodatkowo 1 zasobu na członka ekspedycji. Poruszanie się atmosferze rozrzedzonej w Skafandrze powoduje, że można zbadać normalną ilość pól i zużywana jest normalna ilość zasobów. Przy braku atmosfery i w trującej atmosferze nie będzie można poruszać się bez Skafandrów (Łazika). W atmosferze kwasowej możliwe jest poruszanie się tylko w Łaziku.

Odległość + grawitacja
Obrazek

RODZAJE TERENU NA PLANETACH

Poszczególne rodzaje terenu mogą mieć wpływ na poruszanie, na zużywanie zasobów przez załogę oraz na możliwość wystąpienia obcych form życia lub przedmiotów obcych.
Równina – normalny teren, połowa prawdopodobieństwa wystąpienia obcych form życia (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 5%, ukrytych przedmiotów Obcych 2%.
Wzgórze – jeśli w obrębie eksploracji znajduje się więcej niż połowa pól Wzgórz i ekspedycja porusza się pieszo, wówczas w trakcie rundy członkowie ekspedycji zużywają zasoby ze współczynnikiem x1,2. Połowa prawdopodobieństwa wystąpienia obcych form życia (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 10%, ukrytych przedmiotów Obcych 5%.
Góry – niemożliwe do eksploracji i przejścia przez ekspedycję pieszą. Jeśli w obrębie eksploracji znajduje się więcej niż połowa pól Gór i ekspedycja porusza się Łazikiem, wówczas w trakcie rundy Łazik zużywa zasoby ze współczynnikiem x1,2. Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 12%, ukrytych przedmiotów Obcych 7%.
Urwisko – występuje na polach ze Wzgórzami i Górami, niemożliwe do przekroczenia przez ekspedycję pieszą. Jeśli w obrębie eksploracji znajduje się więcej niż połowa pól Gór i ekspedycja porusza się Łazikiem, wówczas w trakcie rundy Łazik zużywa zasoby ze współczynnikiem x1,6. Jeśli przemieszczenie ekspedycji wymaga przekroczenia Urwiska, Łazik zużywa dodatkowy 1 zasób. Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 0%, ukrytych przedmiotów Obcych 5%.
Jaskinia – możliwa do zlokalizowania tylko przez Holoaparat. Wejście do jaskini powoduje, że może zostać znacznie ograniczony obszar eksploracji – do jaskini. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi 3/4 (wg odległości planety). Wyjść można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 9%, ukrytych przedmiotów Obcych 15%. Agencja kosmiczna będzie informowana po przybyciu na planetę o możliwości występowania na niej jaskiń.
Lodowiec – w dużym natężeniu (nawet do 100%) występuje w klimacie arktycznym. W mniejszym może wystąpić w klimacie umiarkowanym i dużo mniejszym w tropikalnym – głównie na północnych i południowych skrajach mapy. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi 1/5 (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 0%, ukrytych przedmiotów Obcych 15%.
Bagna – w przypadku, gdy ekspedycja porusza się pieszo i w obszarze eksploracji są co najmniej 4 pola bagien, eksploracja zajmuje 2 tury. W przypadku poruszania się Łazikiem i gdy w obszarze eksploracji są co najmniej 4 pola bagien, eksploracja zajmuje 2 tury; zużycie zasobów zostało opisane wyżej. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi połowę (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 0%, ukrytych przedmiotów Obcych 17%.
Zastygła lawa – teren znajdujący się dookoła pól z płynną lawą. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi 1/5 (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 0%, ukrytych przedmiotów Obcych 5%.
Płynna lawa – teren niedostępny nawet dla Łazika.
Ciecz – nie zawsze musi to być woda, zwłaszcza na planetach z atmosferą trującą i kwasową. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia w klimacie umiarkowanym i w atmosferze kwasowej. Mniejsze w klimacie tropikalnym, niemal zerowe w arktycznym. Nie można poruszać się po tych obszarach pieszo. Zużycie zasobów przez Łazik – wyżej. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi 3/4 (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 5%, ukrytych przedmiotów Obcych 25%.
Rzeka/Jezioro – również nie zawsze musi to być woda, ale nie wpływa na poruszanie się, można eksplorować takie pole także pieszo. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia w klimacie umiarkowanym i w atmosferze kwasowej. Mniejsze w klimacie tropikalnym, niemal zerowe w arktycznym i pustynnym. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi połowę (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 5%, ukrytych przedmiotów Obcych 10%.
Rzadka roślinność – równina, na której znajdują się krzewy, rzadko rosnące drzewa. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi połowę (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 5%, ukrytych przedmiotów Obcych 10%.
Bujna roślinność – równina, na której znajdują się gęsto rosnące drzewa, krzewy rosnące przy drzewach. Prawdopodobieństwo wystąpienia obcych form życia wynosi 3/4 (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 5%, ukrytych przedmiotów Obcych 20%.
Miasto Obcych – równina, na której znajdują się ruiny pozostawione przez starożytne cywilizacje Obcych, rozciągają się na więcej niż dwa pola. Połowa prawdopodobieństwa wystąpienia obcych form życia (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 65%, ukrytych przedmiotów Obcych 70%.
Budowla Obcych – pojedyncze pole równiny, na której znajduje się ruina po Obcych. Połowa prawdopodobieństwa wystąpienia obcych form życia (wg odległości planety). Prawdopodobieństwo znalezienia przedmiotów Obcych 55%, ukrytych przedmiotów Obcych 60%.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Powrót do Sport i rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości