Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Granice Panstwowe

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Granice Panstwowe

Postprzez AH119 20 maja 2020, o 17:58

Dzień dobry

Witam wszystkich,
Mam Pytanko czy w Obręb Księstwa Sarmacji wchodzą tez morza. We wszystkich mapach są tylko tereny lądowe. A jak to się ma z wodami okalającymi nasze Państwo. Czy one tez wchodzą w skład obszaru naszego księstwa czy nie jest to uregulowane .
AH119
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Granice Panstwowe

Postprzez AH119 21 maja 2020, o 17:41

Dziękuje za podesłanie mapek.

celem mojego pytania było czy istnieje zapis prawny mówiący ze w skład Księstwa wchodzą oprócz lądów wody wewnętrzne tj. rzeki , jeziora itp. Oraz Morza przyległe do 16 Mil Morskich oraz strefa ekonomiczna do 200mil Morskich.

Interesowało mnie to ponieważ jestem ciekawy czy istnieje możliwość "postawienia " platformy wiertniczej lub innego obiektu na morzu i czerpania z niego korzyści finansowych :D
AH119
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Granice Panstwowe

Postprzez Piotr Paweł I 21 maja 2020, o 20:00

Nie ma jednoznacznych uregulowań, a problemem jest nierzadko określenie skali w jakiej są sporządzone mapy - np. mapy Hasselandu, co do których mamy wiele wątpliwości. Natomiast myślę, że można przyjąć, iż Sarmacja ma 12-milowy pas morza terytorialnego.
Hasseland jest archipelagiem, więc większość naszych wód - to wody archipelagowe. A więc mające taki sam status jak morze terytorialne.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Polityka, zagranica