Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Film o Sarmacji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Film o Sarmacji

Postprzez Eugeniusz Maat 7 maja 2020, o 22:06

No dobrze, ja wymyśliłem do sobie mniej więcej tak: (będę pisać w punktach dla przejrzystości)
1. Zbliżenie na monitor (Spasowanie się filmu z ekranem). Na monitorze strona główna sarmacji (ta część z logiem)
2. [Tutaj włączamy nagrywanie z poziomu komputera]. Skrolujemy stronę na sam dół (w miarę szybko, ale nie za szybko).
3. I taki napis: Sarmacja to wirtualne państwo... (może być to biały napis na wyblurowanym tle strony Sarmacji)
4. ... w którym możesz być kim zechcesz. (Tak jak wyżej)
5. Tutaj pokazujemy zakładkę „władza”
6. Napis: Mamy własnego Księcia i rząd...
7. ... rządzi 5 krainami...
8. Królestwo Teutoni (i flagę pokazujemy z podpisem Królestwo Teutonni) [i jakieś hasło np. Mężni i waleczni]
9. Republika Baridasu (tak jak wyżej i też jakieś hasło)
10. Starosarmacja (tak jak wyżej)
11. Hasseland (tak jak wyżej)
12. Konsulat Sclavinni (tak jak wyżej)
13. Tutaj może pokażemy screen forum, rotatora artykułów i można byłoby słownika.
14. i na końcu: (też napis na wyblurowanym tle strony) Sarmacja - wirtualne państwo...
15. [tutaj włączamy kamerę „zewnętrzną] i oddalamy od strony głównej aparat [czyli robimy takie coś jak na początku tylko tyle że w drugą stronę] i gdzieś będzie stała karteczka [w realiozie] z napisem ...realne emocje.
16. I na koniec jakiś slajd z adresem i napisem „dołącz do nas” i adres discorda

Zapraszam do dyskusji. Osobiście według mnie scenariusz jest mierny, ale wybaczie przez 3/4 dni niczego lepszego nie wymyśliłem :?
Ostatnio edytowano 7 maja 2020, o 23:02 przez Eugeniusz Maat, łącznie edytowano 2 razy
Úr Burgmáster ik úrs Auterra

Obrazek
Królestwo Teutonii
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 7 maja 2020, o 23:01

Hasseland przez jedno L ;)

Tak to spoko, podoba mi się. Krótka czasowo forma może zainteresować, a pomyślałbym też nawet o takiej "migawce" - filmik na kilka sekund, który przekazuje tylko hasło i link, żeby wzbudzić ciekawość, o co chodzi. Trochę jak clickbaitowe tytuły
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Eugeniusz Maat 7 maja 2020, o 23:05

O a to jest akurat bardzo dobry pomysł. Na takim czarnym tle tylko napis Księstwo Sarmacji, godło i linki do discorda i strony. Na początku całe czarne tło, pojawia się takie coś na 3 sekundy i znów czarne tło.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 8 maja 2020, o 09:20

Jakiś czas temu trafiłem na całkiem ciekawą grafikę, którą tutaj zostawię. Chciałem to jakoś wykorzystać, ale na razie nie mam pomysłu. Wydaje mi się jednak, że pasowałoby to do jednego ze slajdów w filmie - na początku lub na końcu.

Widziałbym na górze tytuł - "Gdzie real spotyka się z wirtualem". Lub coś w ten deseń.

Niestety nie pamiętam skąd wziąłem ten obrazek i kto jest jego autorem. Aby nie było potem jakiś dziwnych akcji, to na przykład @Ramael mógłby jakoś to przerobić, lub nawet zrobić po swojemu. Widział bym również na samym środku pomiędzy palcami herb KS.

Wszelką jednak inwencję twórczą zostawiam potencjalnie zainteresowanym.
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Cris Menago 8 maja 2020, o 10:08

Super pomysl, mysle ze trafiony na 100%. Lecz ja tutaj odczulem bardziej robotyke chodzi mi tylko o sama grafike bo pomysl idealny
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Chief Executive Officer Unificazione Delle Micronazioni
Obrazek

Postprzez Piotr Paweł I 8 maja 2020, o 14:07

Żeby wszystko uporządkować.

1. Spróbujmy do poniedziałku ustalić konkrety scenariusza. Jako podstawę weźmy to co napisał Eugeniusz Maat. Nie wymyślimy żadnych wodotrysków bo nie mamy możliwości. Chyba, że mamy (w sensie animacji komputerowej). Ktoś się na takich wodotryskach zna?...
2. Jeszcze raz - kto ma dobry program do edycji filmów i naprawdę umie to robić? Proszę się zastanowić na poważnie!
3. Proszę, by każdy PT Szef Prowincji przygotował co najmniej jedno zdjęcie symbolizujące prowincję i jedno - stolicę.
4. Osoby o zdolnościach muzycznych proszę, by zaproponowały jakąś muzykę - hymn Sarmacji to za mało.
5. Każdy pomysł na grafikę się przyda. No, prawie każdy.

Trzeba się jeszcze zastanowić, kto to potem na YouTube wrzuci.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Eugeniusz Maat 8 maja 2020, o 14:19

Co do punktu 4... Ja coś tam czasami układam, ale raczej z żadnej oprócz jednej kompozycji nie jestem zadowolony. Jeśli chciałbym ją podesłać to jak to zrobić?
Bo z tego co mi wiadomo to prawa autorskie są do dużej ilości utworów...

A, i jak coś mogę to wrzucić na InstagramTV.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Joahim-von-R 8 maja 2020, o 15:04

Mogę się zająć składaniem.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)
Joahim-von-R
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 10 maja 2020, o 17:41

Na razie nie widzę nowych pomysłów :twisted:
Powtarzam więc pytanie: kto jest dobry! w edytowaniu filmów i ma dobry! do tego program?
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 11 maja 2020, o 08:13

Taki mój szybki pomysł na filmik 30-40 sekund:

puste ulice, ludzie w maseczkach, ciemna postać przed komputerem - siedzi, zmieniają się tylko pory dnia. I nagle skok do komputera, a tam roześmiani ludzie na plażach, na ulicach, spokój, normalność.
Napis: Chcesz normalności? Przenieś się do mikronacji.sarmacja.org
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica