Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowe traktaty?

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Nowe traktaty?

Postprzez anglov 2 maja 2020, o 21:00

Natrafiłem sobie ostatnio na forum Dreamlandu na ciekawy odnośnik:
http://suderland.ct8.pl/showthread.php?tid=4182
Traktuje on o sojuszu wojskowym rzekomo zawartym przez Księstwo Sarmacji i Państwo Suderlandzkie. Jest on rzekomo negocjowany przez Kanclerza @SantiVilarte zaś podpisany przez JKM @JanuszekvHP

Jego szkodliwości komentować nie będę. Mam tylko nadzieję, że Hetman jest świadomy sytuacji.

Jednakże – nie wydaje mi się, aby Sejm pracował kiedykolwiek nad jego ratyfikacją.

Podobnie jest z traktatem o uznanie:
http://suderland.ct8.pl/showthread.php?tid=4181

Nie wydaje mi się, aby Księstwo Sarmacji ratyfikowało ten traktat.

Zatem dlaczego takie dokumenty pojawiły się wśród podpisanych traktatów Państwa Suderlandzkiego? Jakiś komentarz od osób, które znalazły się wśród sygnatariuszy z naszej strony?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Nowe traktaty?

Postprzez Filip I Gryf 2 maja 2020, o 21:23

WKW,

Prawdą jest, że podczas wizyt wpierw Elektora a później moja była omawiana kwestia poprawy traktatu (o nazwę państwa) oraz kwestia sojuszu wojskowego.

Sprawa była omawiana już z odchodzącym kanclerzem - tyle, że z racji na wybór nowego sejmu oba projekty traktatów nie były przez kanclerza przedstawiane przed sejm.

Czekając na wybór nowych władz nic nie zrobiłem oprócz informowania kanclerza, hetmana o aktualnej sytuacji.
Obrazek
Książę Sarmacji

Z domów Helyanve-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff
"miękki książę"

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu

Postprzez anglov 2 maja 2020, o 21:29

WKM,

czy oznacza to, że Traktaty owe faktycznie były negocjowane ze stroną Suderlandzką, acz nie zostały one ustalone w ostatecznej formie? Dlaczego zatem strona Suderlandzka opublikowała je jako podpisane?

EDYCJA:
I dodatkowo dodawane są do niego aneksy!

Czy oznacza to, że traktat ustalający sojusz wojskowy (!) był negocjowany bez wiedzy i uczestnictwa Hetmana?

Czy została dokonana przez kogokolwiek analiza ryzyka wobec tego, że wyciekły robocze wersje traktatów? Szczególnie w związku z tym, że Dreamland już o nich dyskutuje?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Filip I Gryf 2 maja 2020, o 21:51

Zacznę od traktatu o "uznanie".

Traktat ten niczym się nie różni od traktatu, który mamy ratyfikowany z Republiką Suderlandzką. Jako, że Suderland zmienił nazwę państwa na Państwo Suderlandzkie postanowiliśmy dokonać korekty traktatu o zmianę nazwy państwowej.

Traktat sojuszniczy był negocjonowany za wiedzą hetmana, uczestniczyć nie mógł z uwagi na sytuację realną (jednak na szczęście już widać, że wraca :D ).

Traktat, przedstawiony przez stronę suderlandzką, jest w ostatecznej formie tzn. bez poprawek od posłów, ewentualnie już od nowego rządu. Fakt, że wybory na nową kadencję zbiegły się z finiszem rozmów jest dla naszej strony niepomyślny, gdyż nie chciałem, aby "przepychać traktatów" przez odchodzący sejm.

Aneks był spowodowany uwagą kanclerza na niejasny sposób "tworzenia baz". Z racji, że strona suderlandzką stosunkowo szybko rozpoczęła proces ratyfikacji poprosiłem o dołączenie aneksu w krótkiej formie...
Obrazek
Książę Sarmacji

"miękki książę"

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu

Postprzez anglov 2 maja 2020, o 22:00

Ok. Ostatnie pytanie. Czy WKM zdaje sobie sprawę, że posłowie mogą odrzucić traktat w całości, a działanie Suderlandu poprzez publikowanie nieustalonych traktatów jest wysoce nieodpowiedzialne i stawia pod zapytaniem wiarygodność tego państwa?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Filip I Gryf 2 maja 2020, o 22:19

Naturalnie, zdaję sobie sprawę z tego, co mogą zrobić Posłowie.

EDIT: Tak dopiszę, bo głupio zabrzmiało. :)

Szkoda mi, że sprawa traktatów musiała zostać odłożona na czas wyboru nowego sejmu i rządu, gdyż dowiadywanie się o nich z innych źródeł niż swoich jest kłopotliwe i przerażające.

Jednak mam nadzieję, że do sprawy traktatów za niedługo dojdzie nowy Kanclerz, nowa Rada Ministrów, która w zasadzie zdecyduje o ewentualnym przedłożeniu przed sejm.
Obrazek
Książę Sarmacji

"miękki książę"

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 2 maja 2020, o 23:31

@anglov Projekty obu traktatów były mi przedstawione i do projektu sojuszu wojskowego zgłosiłem sporo uwag, ta o bazach była również ważna, ale największe zastrzeżenia miałem do zobowiązania się Sarmacji do udziału w hipotetycznym konflikcie z KD po stronie Suderlandu, nawet gdyby Suderland rozpoczął go jako konflikt ofensywny. Nie chcę, żeby Sarmacja wiązała się w taki sposób, żeby w razie takiej sytuacji nie miała wyboru. Jeśli taka była treść traktatu z RS, to rzecz jasna nie mogę za to odpowiadać, wtedy mnie mogło nie być nawet w Sarmacji.

Natomiast to, że Suderland opublikował wersje robocze dokumentów - nie wiem, czy nie rozumieją, jak przebiega proces ich ratyfikacji u nas, czy też chcieli w taki osobliwy sposób wywrzeć na nas presję. W każdym razie - im bardziej nieprzewidywalne jest dane państwo, tym mniej powinniśmy mieć wobec niego zobowiązań i tym luźniejsze traktaty podpisywać.
Santiago Vilarte
Poseł
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 2 maja 2020, o 23:49

@SantiVilarte szczerze dziękuję za tę odpowiedź. Troszkę odzyskałem wiarę w naszą dyplomację.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman_Gotfryd 3 maja 2020, o 12:38

Poszukiwanie sojuszników, w tak trudnej sytuacji politycznej. Jak obecnie znajduje się KS- Jest jak najbardziej wskazane.

Oczywiście nie pojmuję czemu, nie ratyfikowana umowa ujrzała światło dzienne. I to jeszcze na forum, naszego przeciwnika...Doszukuję się tu celowego działania, wrogich sił zmierzających by zdyskredytować naszego partnera.

Kolejna sprawa to ostateczna wersja Traktu,wymagająca zmian w jej zapisach.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez anglov 3 maja 2020, o 13:03

O traktacie dowiadujemy się z forum naszego potencjalnego sojusznika, nie wroga…

Dreamland po prostu czyta fora innych krajów.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica