Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ogólny spadek aktywności

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Ogólny spadek aktywności

Postprzez Prokrustes 4 wrz 2019, o 22:41

To jest państwo. A w państwie nie można oczekiwać, że 100% ludzi działa aktywnie.
Grupa polityków i aktywistów społecznych jest zawsze relatywnie mała - stąd w naszym przypadku duża presja na to, żeby Ci wybrańcy narodu stymulowali aktywność.

W tej analogii jest pewna luka a mianowicie to, że Ci którzy nie sią aktywni w ogóle znikają. Mało kto funkcjonuje na zasadzie "od wyborów do wyborów" tak jak to się dzieje w realnej demokracji. Może częściowo dlatego, że od wieków bardzo deprecjonuje się takie "bycie" i ciągle wymaga się "aktywności" oraz pozbawia obywatelstw.

Co do prowincji - przy całej biurokratycznej ch...i to przynajmniej w prowincjach czasem można coś zmienić bez 10 ustaw i obijaniu się o liderów opinii o nienaruszalnym punkcie widzenia. Kultura współpracy i poszanowania odmiennych pomysłów jest od zawsze zatrważająco niska ale to jakby odzwierciedla przywary naszej nacji. Inna sprawa czy jest sens coś robić dla 5 osób ? Nie wiele mniejszy niż dla 30. Tak na prawdę jak ktoś coś tutaj robi to dla siebie. Więc nie ma co łączyć prowincji ale z pewnością każda prowincja powinna się zastanowić czy ich fora (stopień ich złożoności) nie powinny ulec uproszczeniu.

Prawda jest taka, że te wszystkie niezwykle aktywne działy mogłyby być jedną ścianą na fejsie. Wtedy nie byłoby problemu z byciem na bieżąco.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Joanna Izabela 5 wrz 2019, o 04:49

Wladza jak widac jednak rusza aktywnosc - jedno slowo i jakie oburzenie. ;)

Bardzo cenie Teutonskich obywateli szczegolnie Natalie, ktora jakby nie patrzec niesamowicie dziala na rzecz naszej prowincji i mam nadzieje ze nie zrazi sie. Problem w tym, ze kazdy z nas mial jakies wizje, ja tez mialam jakies wizje podczas wygrania elekcji. Tyle rzeczy chcialam zrobic, ale byly moje wizje, a jestesmy coraz starsi i mniej jest nas. Nie bedzie nas 100 osob, raczej jest to tendencja spadkowa, wielkie powroty raczej malo kiedy sa, wiec dziwienie sie ze spada aktywnosc...coz dla mnie zabawne. Powtorze jeszcze raz...umieramy i spodziewanie sie poprawy to mijanie sie z celem natomiast lepiej jest wykorzystac to co mamy
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez AJ Piastowski 5 wrz 2019, o 07:30

Obrazek

Zatem napiszę coś, aby nie dołączyć do straceńców aktywnościowych.
Obrazek

Postprzez Natalia Wittelsbach 5 wrz 2019, o 10:12

Führanka napisał(a):Nie żebym był zwolennikiem tego pomysłu ale ktoś kiedyś wspomniał o zjednoczeniu prowincji sarmackich. Nie jestem przekonany czy to dobra droga ale może to jest pomysł godny rozważenia i przedyskutowania.

Zmniejszenie ilości prowincji... miałoby sens. Są chyba pewne prowincje, które niemalże nie wykazują aktywności (np. Starosarmacja? Sclavinia?). Ich utrzymywanie chyba nie przynosi na dzień dzisiejszy żadnych korzyści, a jedynie powoduje rozproszenie ludzi.

Zjednoczenie wszystkich prowincji w moim odczuciu nie wpłynęłoby korzystnie.

Przede wszystkim z powodów fabularno/kulturowych - prowincje są od siebie tak odmienne, że trudno byłoby je jakoś ujednolicić. Na przykład połączenie Baridasu z Teutonią... trudno to sobie wyobrazić. Chyba, że Baridajczycy chcieliby wcielić się w rolę narodu podbitego i ulegać presji teutonizacji... (Fajnym baridajskim niewolnikiem to bym nie pogardziła ;D).

Po drugie zjednoczenie wszystkich prowincji ostatecznie zabiłoby ducha rywalizacji i to byłby pewnie gwoździem do trumny.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena von Lichtenstein

Postprzez Prokrustes 5 wrz 2019, o 12:24

Natalia Wittelsbach napisał(a):Zmniejszenie ilości prowincji... miałoby sens. Są chyba pewne prowincje, które niemalże nie wykazują aktywności (np. Starosarmacja? Sclavinia?). Ich utrzymywanie chyba nie przynosi na dzień dzisiejszy żadnych korzyści, a jedynie powoduje rozproszenie ludzi.

Niestety jest to typowe przy takich propozycjach: "zamknijcie inna prowincje tylko nie nasza, bo nasza jest wyjatkowa".
To, ze zamknie sie Starosarmacje nie znaczy, ze ktokolwiek inny na tym zyska. Zapytalbym wiec co dokladnie sie chce uzyskac a potem zadac pytanie "jak".

Jezeli problemem jest "rozproszenie aktywnosci" a zarazem stwierdza sie, ze Starosarmacja nie jest aktywna - to w zasadzie nic sie nie rozprasza. Jezeli przymusowe "skupienie aktywnosci" jest rozwiazaniem to najwiecej skorzystamy wlasnie likwidujac Tutonie i Baridas :twisted: Chyba, ze jednak wcale nie jest to rozwiazanie.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 6 wrz 2019, o 23:06

Natalia Wittelsbach napisał(a):(Fajnym baridajskim niewolnikiem to bym nie pogardziła ;D).

Polecam się. 8-)

A tak poważnie, połączenie samorządów nie musiałoby być trwałe. Można to rozwiązać fabularnie na wiele sposobów, chociażby poprzez mariaże itp. Dawałoby to kolejne opcje rozwoju narracyjnego i fabularnego prowincji. Mogłoby na tym korzystać dwie strony, a czasami służyć mogłoby to ratowaniu upadłego samorządu. Oczywiście to mocno luźna myśl.
Obrazek

Postprzez Andronik 7 wrz 2019, o 08:39

Jestem za przyłączeniem Starosarmacji do Sclavinii.
/—/ Andronik, baron Grani
Wysoki Polemarcha Sił Lądowych Ostatecznej Krucjaty
Dumny Sclavińczyk | Honorowy Baridajczyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joahim-von-R 7 wrz 2019, o 09:16

Raczej na odwrót.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!
Joahim-von-R

Postprzez Prokrustes 7 wrz 2019, o 13:26

A ja za przyłaczeniem Baridasu do Hasselandu.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 8 wrz 2019, o 14:54

Zombiakov napisał(a):A ja za przyłaczeniem Baridasu do Hasselandu.

Ja tam za Teutonią jestem.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica