Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kto może w wyborach?

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Kto może w wyborach?

Postprzez Santi Vilarte 4 cze 2019, o 13:44

Przede wszystkim zawsze mnie uczono, że jak się nie ma nic do powiedzenia to trzeba siedzieć cicho ;)

w takiej sytuacji odradzałbym kandydowanie do Sejmu ;)

A przy okazji - domyślam się - jeśli ktoś dostanie bana i założy potem nowe konto pod innymi danymi, to czasem po kilku takich pierwszych postach można się zorientować, że to może być ta sama osoba.
Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Bocian 4 cze 2019, o 14:03

Helwetyk napisał(a):
Bocian napisał(a):Właśnie się zastanawiam nad sensownością tej czynności.. […] Dlatego się zastanawiam czy istniejący tutaj system przydzielania obywatelstwa działa sprawnie? Czy system oceniania wkładu w rozwój Królestwa (i de facto przyznawania obywatelstwa) działa prawidłowo […] Gdzie proporcje?

System działa zgodnie z założeniami, to jest w ogóle nie ocenia wkładu w rozwój (temu służą tytuły, ordery i odznaczenia), a stanowi filtr minimalnego zaangażowania. Chodzi tu tylko i wyłącznie o, brzydko pisząc, odsianie osób, które znikną po zamieszczeniu pierwszej i zarazem ostatniej wypowiedzi.

OK

..a jak już sobie podwyższyłem zaangażowanie.. :lol: to dodam, że zastosowałem tutaj skrót myślowy (chociaż tak się zastanawiając to czy zaangażowanie nie wiąże się z pracą na rzecz rozwoju? Czy osoba tworząca na forum historię jednego z państw nie przyczynia się do rozwoju v-świata..?).

A mi chodziło w wypowiedzi głównie o to, że może jednak warto pomyśleć o zmianie założeń działającego systemu? Może warto zamiast automatycznego sumowania, "ręcznie"(wzrokowo) - o ile jest to do wykonania przy obecnym zasobie ludzkim - ocenić ważność danego/danych postów? Może system powinien brać pod uwagę ilość przyznanych serduszek? (Chyba, że to robi i się tylko wygłupiam gadaniną?)
Po prostu uważam, że obecny system działający na zasadzie "sztuka to sztuka" nie do końca jest sprawiedliwy, a może raczej nieodzwierciedlający faktyczne zaangażowanie :)
Obrazek
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 4 cze 2019, o 14:41

Bocian napisał(a):[…] Po prostu uważam, że obecny system działający na zasadzie „sztuka to sztuka” nie do końca jest sprawiedliwy, a może raczej nieodzwierciedlający faktyczne zaangażowanie :)

Myślę, że sprawiedliwość nie jest tutaj kluczową kategorią — raczej: przyziemne względy praktyczne. Oczywiście, nie jest tak, że Jego Książęca Mość, przy rozpatrywaniu wniosku o obywatelstwo, nie bierze pod uwagę tego, co sobą wspomniana aktywność reprezentuje (a przynajmniej: chcę w to głęboko wierzyć, bo jednego wniosku, na jego miejscu, nie rozpatrzyłbym pozytywnie ;-)).

Moje stanowisko tutaj jest takie, że obywatelstwo powinno nadawać się jak najwcześniej wszystkim spełniającym minimalne standardy, aby nie zniechęcić nikogo biurokratyczną ścieżką zdrowia, a pewne oczekiwania (że tak nienajlepiej zabrzmię…) formułować dopiero w przypadku zaszczytów.

Gdyby było nas, obywateli, dwukrotnie więcej — opowiadałbym się za przykręceniem śruby, owszem. ;-)
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny, poseł na Sejm,
Konsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo