Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

CO MNIE NERWUJE WŚRÓD SARMATÓW

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: CO MNIE NERWUJE WŚRÓD SARMATÓW

Postprzez Helwetyk 26 maja 2019, o 20:27

AFvTD napisał(a):
Helwetyk napisał(a):
AFvTD napisał(a):A mnie to denerwuje teraz to, że przed chwilą wyrzuciłem swoje zdenerwowanie na ćwirku, a później zobaczyłem ten wątek.

O jakich postach, ćwirkach, artykułach etc. mowa?

W ćwirku czy tutaj?

Odnoszę się do wypowiedzi „[d]ostałem +20 serduszek pod postami, ćwirkami, artykułami i komentarzami. Ale nikt na nic nie odpowiedział…”. Zacząłem się zastanawiać, czy (mniej lub bardziej obywatelsko) coś pominąłem, bo nie kojarzę jednoznacznych próśb o tę czy inną reakcję.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 26 maja 2019, o 20:28

Zresztą, tak na dobrą sprawę, to konstrukcja "kończy się dnia" też jest jasna — kończy się tego dnia o północy. Polecam wygooglować "liczenie biegu terminu". Skoro realowo prawnicy stosują frazę "kończy się z dniem" i nie mają problemu, tak samo jak z "kończy się dnia", to IMO zamiast stawać na głowie i wymyślać jakieś rakowe i brzydkie "23:59", można po prostu podpatrzeć jak jest u nich? Zasad języka polskiego też nie wymyślamy, tylko bierzemy realne.

https://www.arslege.pl/obliczanie-terminow/k3/a689/

Kodeks Postępowania Administracyjnego:

§ 1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

Postprzez AFvTD 26 maja 2019, o 20:31

Odnoszę się do wypowiedzi „[d]ostałem +20 serduszek pod postami, ćwirkami, artykułami i komentarzami. Ale nikt na nic nie odpowiedział…”. Zacząłem się zastanawiać, czy (mniej lub bardziej obywatelsko) coś pominąłem, bo nie kojarzę jednoznacznych próśb o tę czy inną reakcję.

Nie ma się za co WKW obwiniać. Posty są rozproszone w różnych miejscach (głównie forum KH, ale coś się skrobało dzisiaj w różnych miejscach). No ale jak ludzie narzekają na brak aktywności, to mogliby chociaż pokazać, że coś napisać są w stanie. No bo narzekanie narzekaniem, ale samo narzekanie dla narzekania, to jak narzekania at Aterów na JKM Konrada Jakuba (przepraszam musiałem)
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Helwetyk 26 maja 2019, o 20:41

Konrad Jakub napisał(a):[…] § 1. Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu.

To byśmy sobie mogli skopiować… Nawet nie tyle z uwagi na kwestię końca terminu, a na pomijanie dnia, w którym zdarzenie nastąpiło. Sam o to toczyłem boje, bodajże z JKW Tomaszem Ivonem Hugonem, nie mając racji.

AFvTD napisał(a):

Nie ma się za co WKW obwiniać. Posty są rozproszone w różnych miejscach (głównie forum KH, ale coś się skrobało dzisiaj w różnych miejscach). No ale jak ludzie narzekają na brak aktywności, to mogliby chociaż pokazać, że coś napisać są w stanie. No bo narzekanie narzekaniem, ale samo narzekanie dla narzekania, to jak narzekania at Aterów na JKM Konrada Jakuba (przepraszam musiałem)

Forum samorządowe to forum samorządowe, prawda. Ale jak chodzi o inne przestrzenie to — być może — zabrakło jednoznacznego wezwania do reakcji?
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 26 maja 2019, o 21:23

Ale po co kopiować? Że stosujemy kalendarz gregoriański i czas środkowoeuropejski też nie mamy nigdzie w prawie, mimo to wiemy, co uznawać za godzinę 15.00 dnia 31 maja. Jak dla naszej uproszczonej rzeczywistości, takie podstawy możemy mieć po prostu dorozumiane.

Ja wychodzę z założenia takiej doktryny, iż jeżeli posługujemy się pewnym pojęciem lub konstrukcją, przy jednoczesnym braku wyjaśniania jak rozumiemy ją "po naszemu", to domniemywać należy, iż posługujemy się nią rozumiejąc ją tak jak w realu. Tak samo, brak definicji legalnej dupy oznacza, że chodzi nam o dupę taką samą, o jakiej możemy przeczytać w książce do anatomii. Przynajmniej, dopóki nie umówimy się inaczej.

Postprzez Helwetyk 26 maja 2019, o 21:30

Konrad Jakub napisał(a):Ale po co kopiować? Że stosujemy kalendarz gregoriański i czas środkowoeuropejski też nie mamy nigdzie w prawie, mimo to wiemy, co uznawać za godzinę 15.00 dnia 31 maja. Jak dla naszej uproszczonej rzeczywistości, takie podstawy możemy mieć po prostu dorozumiane.

„Jeżeli początkiem terminu określonego w dniach jest pewne zdarzenie, przy obliczaniu tego terminu nie uwzględnia się dnia, w którym zdarzenie nastąpiło” — to, moim zdaniem, nie jest oczywiste. Przez lata liczyliśmy termin określony w dniach ten sposób, że do daty i godziny początkowego zdarzenia dodawaliśmy X dni.

Konrad Jakub napisał(a):Ja wychodzę z założenia takiej doktryny, iż jeżeli posługujemy się pewnym pojęciem lub konstrukcją, przy jednoczesnym braku wyjaśniania jak rozumiemy ją "po naszemu", to domniemywać należy, iż posługujemy się nią rozumiejąc ją tak jak w realu.

„Tak jak w realu” nie jest tożsame z „tak jak w Kodeksie postępowania administracyjnego”.

PS. Uważam, że ten wątek jest CUDOWNY.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 26 maja 2019, o 21:34

Może nie jest, ale za to "tak jak w KPA" jest tożsame z "tak jak w realu", więc dla mnie wystarczy ;)

Postprzez KJAF 26 maja 2019, o 21:37

Helwetyk napisał(a):PS. Uważam, że ten wątek jest CUDOWNY.

Owszem. Robimy sobie tradycyjnego, kilkugodzinnego priva o nic-nie-znaczących pierdołach biurokratyczno-prawno-fetyszystycznych, tyle że tym razem ludzie nas obserwują, a my dostajemy za to punkty aktywności.

Postprzez anglov 26 maja 2019, o 23:02

Ale Wy macie źle w głowach… 
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Santi Vilarte 27 maja 2019, o 14:18

W sumie to gdy zobaczyłem ten tytuł na głównej, wszedłem myśląc, że znowu Adam Aleksander się zaktywizował...
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Poprzednia strona