Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: 364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Postprzez Julian FER 4 maja 2019, o 10:58

Helwetyk napisał(a):To, na szczęście, nie jest do końca prawda — choć można odnieść takie wrażenie. W gronie członków Dworu (zarówno obecnych, jak i tych, których kandydatury są w trakcie załatwiania) są trzy młodsze stażem osoby.

Wasza Książęca Wysokość!

Bardzo cieszą mnie te słowa i mam nadzieję, że młodsze stażem osoby, które teraz "są na praktykach" godnie przejmą obowiązki w szeregach, w których widać coraz większe luki, bo nasze społeczeństwo się starzeje, a widoczne zawiść i wzajemne uprzedzenia jeszcze ten trend pogłębia.

Z chęcią zaangażował bym się w coś w co zaangażowało by się wspólnie nasze całe społeczeństwo, w coś w czym nie widać było by podziałów na tych lepszych i gorszych, na monarchistów, socjalistów, czy republikanów, na coś gdzie nikt nikomu publicznie nie wytykał drobnych potknięć, które kiedyś po prostu pisało się w Poczcie Konnej, by zainteresowany mógł coś poprawić zamiast żygać mu to oficjalnie w poście, czy pod artykułem tylko po to by pokazać mu jego miejsce w szyku.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 4 maja 2019, o 11:14

Festiwal pobożnych życzeń, zamiast rozpoczęcia od siebie - odcinek 2137.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 4 maja 2019, o 11:16

Na Powagę!
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
Wicekonsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 4 maja 2019, o 11:22

Na szczęście nie jestem jej wyznawcą ;)
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 4 maja 2019, o 11:33

Konrad Jakub napisał(a):Festiwal pobożnych życzeń, zamiast rozpoczęcia od siebie - odcinek 2137.

Wasza Królewska Mość,

to przykre. Tak, co w chwili obecnej mogę zrobić to zacząć od siebie. Być może nie jestem gotów na to by się w pełni zaangażować w życie w Baridasie, bo tylko zajmuję się budową kręgielni (licząc, że uda mi się zebrać grupę osób do prostej gry), ale obecnie staram się rozkręcać i zamierzam więcej angażować się w życie kraju, na którym mi zależy. Mam nadzieję, że kiedyś WKM mnie w końcu zacznie wspierać.

W Sarmacji napisałem 2597 postów i 31 artykułów, a poza tym brałem udział w wielu przedsięwzięciach rocznicowych i zawodach. Być może dla WKM to niewiele, ale może ta szydera kiedyś z Was wyjdzie na zdrowie nam wszystkim.

Życzę WKM wszystkiego najlepszego i więcej wiary w nas.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 4 maja 2019, o 12:20

Ja również się mogę pochwalić jakimś tam wpływem. To nie przeszkodziło nikomu z przeciwnej strony żeby stwierdzić, że ich to nie zadowala i że wszystko to należy wyrzucić do kosza. Cytat dosłowny.

Chciałbym, żeby ta szydera skończyła się i w drugą stronę. Z ostatniego tygodnia mógłbym wymienić chociażby reakcję JO Laurencjusza na Discordzie, gdzie po napisaniu iż nie miałem ostatnio czasu na Sarmację, ten raczył zareagować na to reakcją z głupim uśmieszkiem "innocent", w komentarzu pod artykułem nazwać mnie kłamcą i oskarżać o podrabianie wypowiedzi sprzed miesięcy, czy na głosowania w Radzie, gdzie mimo braku efektów negatywnych, trzeba dla zasady zagłosować przeciw, bo kogoś nie lubimy. Takich przytyków w stylu bierno-agresywnym jest na pęczki. Dlatego jak pisałem — warto zacząć od siebie i nie wyjeżdżać z tym robertowskim syndromem oblężonej twierdzy.

To tak na marginesie, bo dyskusja jest raczej o czymś innym.
Konrad Jakub

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 4 maja 2019, o 12:53

Konrad Jakub napisał(a):To tak na marginesie, bo dyskusja jest raczej o czymś innym.

To ja dorzucam kolejną trzycyfrową liczbę. W toku dyskusji porządkowych w gronie Dworu zahaczyliśmy o zagadnienie orderów i odznaczeń. Uwzględniając wszystkie stopnie (absolutnie nie piszę się pogrupować ich według konkretnych zaszczytów), mamy ich obecnie 460. Słowo „inflacja” nasuwa się samo.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
Wicekonsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 4 maja 2019, o 20:32

Już dawno na to zwracałem uwagę. Głównie jednak na to, że proste acziwmenty które dostaje się po suchym spełnieniu określonych zadań, nie powinny się nazywać orderami. Nazwa właściwa dla odznaczeń najwyższych, które dostaje się hurtem i ma w profilu po 25, to trochę nieporozumienie. Jakkolwiek może i powinny zostać, to nie w formie orderów, a co najwyżej odznak czy medali pamiątkowych.
Konrad Jakub

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 4 maja 2019, o 20:55

Konrad Jakub napisał(a): czy na głosowania w Radzie, gdzie mimo braku efektów negatywnych, trzeba dla zasady zagłosować przeciw, bo kogoś nie lubimy. Takich przytyków w stylu bierno-agresywnym jest na pęczki. Dlatego jak pisałem — warto zacząć od siebie i nie wyjeżdżać z tym robertowskim syndromem oblężonej twierdzy.

To tak na marginesie, bo dyskusja jest raczej o czymś innym.

Wasza Królewska Mość,

proszę mi nie wmawiać, że w RK głosowałem tylko dlatego, że WKM nie lubię, bo wcześniej wyjaśniałem, że kolejne miejscowości w Baridasie to tylko dodatkowy problem. Pozostałe sprawy mam nadzieję, że wyjaśni TK, a ja też mogę znaleźć Wasze grzeszki, tylko po co? Z tą twierdzą i pozostałymi sprawami też mógł bym rzec to samo, ale już nie widzę w tym sensu, bo ile można.

Przykład powinien iść z góry, więc przynajmniej ja starać się będę by nie dawać złego przykładu. Być może WKM to w końcu zrozumie i skończy się to deptanie po palcach .

Miłego.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 4 maja 2019, o 20:57

Helwetyk napisał(a):Diuk Zombiakov, który „objął” mandat po marszałku Grańskim, utracił aktywność.

No bosz. Majówka tygodniowa przecież była.
Szkoda mandatu.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo