Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Postprzez Helwetyk 30 kwi 2019, o 13:27

Trzysta sześćdziesiąt cztery. Tyle ogólnodostępnych działów, podzielonych na kilkadziesiąt kategorii, liczy Forum Centralne. Na 36 aktywnych obywateli. Staram się śledzić najnowsze wątki. Mimo tego umyka mi spora część wypowiedzi zamieszczonych na forum. Jak sądzę, nie jestem jedyny. Ma to bezpośrednie przełożenie na osoby, które udzielają się w życiu społeczności. Ich aktywność trafia w próżnię. Chciałbym napisać, że mam doskonały pomysł kompromisowego rozwiązania problemu, ale dochodzę do wniosku, że należy najpierw dokonać zasadniczego uproszczenia struktury zrzucić napalm na forum, a dopiero później przywracać nowe działy, wtedy i tylko wtedy, gdy okażą się absolutnie konieczne — to jest, gdy będą pomagały, a nie utrudniały, w dotarciu do informacji.

* * *

Podczas kampanii wyborczej opublikowano dwa artykuły wyborcze — jeden kandydata, który nie został wybrany, drugi kandydata, który nie startował jako jedyny z listy. Na temat jednego z najbardziej doniosłych referendów — w sprawie opróżnienia tronu książęcego — nie został zamieszczony żaden artykuł, żadna wypowiedź. (A jeżeli coś jednak pojawiło się na Forum Centralnym, odsyłam do punktu pierwszego).

* * *

Diuk Zombiakov, który „objął” mandat po marszałku Grańskim, utracił aktywność. Baronet von Hohenburg, który „wchodzi” na jego miejsce, jest obywatelem innej mikronacji. Na pięciu członków Rady Ministrów, dwóch nie wykazuje żadnej aktywności. Kanclerzem, wedle mojej najlepszej wiedzy, nikt oprócz JKW Konrada Jakuba nie chciał być — a jeżeli ktoś chciał lub chce, to się z tym bardzo dobrze ukrywa.

* * *

Prefektura znajduje czas na ściganie klonera, który uzyskał korzyść majątkową w wysokości CZTERYSTU DWUDZIESTU LIBERTÓW, ale już nie uważa za stosowne interweniować w przypadkach naruszania czci JKW Joanny Izabeli, JKW Andrzeja Fryderyka, JKW Michała Feliksa, hr. von Spee-Asketila, v-hr. Hergemona czy v-hr. von Tehena-Dżeka albo zareagować na zawiadomienie Marszałka Trybunału Koronnego.

* * *

W którym to z kolei Trybunale Koronnym jedna ze spraw czeka od połowy lutego. Trybunał Koronny rozpatruje także, jakże istotną dla nas, sprawę ustrojową dotyczącą referendum w sprawie opróżnienia tronu, które się odbyło parę tygodni później. Na szczególne odnotowanie zasługuje jednak sprawa JKW Andrzeja Fryderyka, który, do cholery, zasługuje na to, żeby wiedzieć, na czym aktualnie stoi.

* * *

Dobrze, że przynajmniej samorządy kwitną, bo już byśmy byli zupełnie zgubieni...
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Re: 364, czyli co mnie wkurza w Sarmacji

Postprzez Verwaltung 30 kwi 2019, o 13:30

Złość piękności szkodzi.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 30 kwi 2019, o 13:42

Seweryn napisał(a):Złość piękności szkodzi.

W takim razie nie widzę najmniejszego problemu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Januszek vH-P 30 kwi 2019, o 13:47

Cóż, dużo jest niedoskonałości, ale możemy to zmienić. [koniec]
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Verwaltung 30 kwi 2019, o 14:10

Na szczęście przedstawionych problemów jest stosunkowo mało, czyli nie jest źle. Kiedyś się je może naprawi.
Baron Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 30 kwi 2019, o 14:15

Seweryn napisał(a):Na szczęście przedstawionych problemów jest stosunkowo mało, czyli nie jest źle. Kiedyś się je może naprawi.

Obrazek
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 30 kwi 2019, o 14:23

Zanim ktoś nadgorliwy pociągnie cześć zarzutów na moją osobę - nie pisałem programu do Sejmu, gdyż... nie kandydowałem do Sejmu.

Postprzez Albert 30 kwi 2019, o 14:30

A mnie strasznie wkurzają ponadprzeciętne zdolności trenerskie diuka Leszczyńskiego. Niech ktoś do cholery zacznie go za nie ścigać!
(–) Albert diuk Felimi-Liderski

Postprzez Helwetyk 30 kwi 2019, o 14:30

Konrad Jakub napisał(a):Zanim ktoś nadgorliwy pociągnie cześć zarzutów na moją osobę - nie pisałem programu do Sejmu, gdyż... nie kandydowałem do Sejmu.

Osób nadgorliwych nie stwierdzono, niestety. W nieco lepszych okolicznościach wolałbym, aby exposé pojawiło się na etapie wyboru przez Sejm, ale tu i teraz będę ostatnim, który rzuci kamieniem. Mogę rzucić gumową kaczuszką.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 30 kwi 2019, o 14:33

Ja myślę, że są to nienacechowane emocjonalnie obserwacje stanu rzeczy. Trudno jest mieć poważne zastrzeżenia w stosunku do WKM, jako de facto jedynego chętnego na urząd Kanclerza. Cieszę się, że WKM w miarę chęci i możliwości działa.
Baron Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica