Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Problemy Sarmacji oraz pomysły na jej rozwój

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Problemy Sarmacji oraz pomysły na jej rozwój

Postprzez JanušAvH 29 kwi 2019, o 16:59

Tutaj proszę dyskutować na temat problemów Sarmacji oraz pomysłów na rozbudowę systemu. Tu link do artykułu, w którym zapoczątkowałem dyskusję: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11618/0
Ostatnio edytowano 29 kwi 2019, o 17:08 przez JanušAvH, łącznie edytowano 1 raz
(-) Januš Allan von Hippogriff
Referendarz Dworu Książęcego
Dziennikarz Gazety Niepokornej
ObrazekObrazek
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Problemy Sarmacji oraz pomysły na jej rozwój

Postprzez Kolo 29 kwi 2019, o 17:04

[youtube]https://youtu.be/YeIGdcSM5NY[/youtube]
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AFvTD 29 kwi 2019, o 17:44

No dobra, zdecydowałem się zatem odnieść, do możliwości wydawania pieniądza, a raczej warunków, jakie trzeba spełnić, aby to było możliwe. No i cóż, od razu mówię, że bez jakiejkolwiek wiedzy z zakresu programowania (bądź pomocy JKM Piotra III Łukasza lub JKW Helwetyka) to raczej jest niemożliwe. Borykamy się, tak jak słusznie Janushu zauważyłeś, że nie ma gdzie wydawać pieniędzy, a w zasadzie jest takich miejsc bardzo mało. Powód - prozaiczny - takich miejsc nie ma. Dlaczego? Bo nikt ich nie stworzył. Dopóki ktoś nie zacznie tworzyć takich miejsc, w których można wydawać liberty i koniecznie przekładałoby się to na mikronacje, to ma rację bytu. Natomiast bez tego, raczej nie. Możemy stworzyć kolejną karczmę z kolejnym ogródkiem - na to był skok - później jednak przestało się już cieszyć taką popularnością i mało kto o ogródek dba (a przynajmniej nie ja :D).

Była Loteria Państwowa. Czasami nagrody osiągały dosyć duże wartości. Ale w końcu się znudziło i wszyscy zostawili liberty na kontach.

Jednym z chlubnych wyjątków jest giełda, która jest, żyje sobie i funkcjonuje. Przekłada się na sprawy mikronacyjne, jednocześnie czasami wymuszając pewne zachowania (np. pisanie na ćwirku o czerwonej giełdzie raz na jakiś czas się spotyka ;)).

Co możemy zrobić? Nauczyć się programowania webowego :D Albo znaleźć ludzi od tego. Jeżeli powstaną strony, na których liberta można spożytkować, to sądzę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich. Podpięcie jej w jakieś widoczne miejsce też może nie będzie sprawiać kłopotów, jeżeli będzie to coś wartościowego. Swego czasu robiłem sarmackiego game-walla, ostatecznie jednak pomysł spalił na panewce. Do tego obrazki wrzuciłem w jakiś huyowy niesarmacki hosting i mi zeżarło :D Nadal chyba gdzieś tę podstronę w instytucji mam i można spróbować jeszcze raz - wtedy był właśnie naskok na programowanie, 3 parasystemy gospodarcze (został Zyriusz) a przy okazji jeszcze wyścigi kukulic ;) coś pięknego.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez JanušAvH 29 kwi 2019, o 20:16

AFvTD napisał(a):
No dobra, zdecydowałem się zatem odnieść, do możliwości wydawania pieniądza, a raczej warunków, jakie trzeba spełnić, aby to było możliwe. No i cóż, od razu mówię, że bez jakiejkolwiek wiedzy z zakresu programowania (bądź pomocy JKM Piotra III Łukasza lub JKW Helwetyka) to raczej jest niemożliwe. Borykamy się, tak jak słusznie Janushu zauważyłeś, że nie ma gdzie wydawać pieniędzy, a w zasadzie jest takich miejsc bardzo mało. Powód - prozaiczny - takich miejsc nie ma. Dlaczego? Bo nikt ich nie stworzył. Dopóki ktoś nie zacznie tworzyć takich miejsc, w których można wydawać liberty i koniecznie przekładałoby się to na mikronacje, to ma rację bytu. Natomiast bez tego, raczej nie. Możemy stworzyć kolejną karczmę z kolejnym ogródkiem - na to był skok - później jednak przestało się już cieszyć taką popularnością i mało kto o ogródek dba (a przynajmniej nie ja :D).

Była Loteria Państwowa. Czasami nagrody osiągały dosyć duże wartości. Ale w końcu się znudziło i wszyscy zostawili liberty na kontach.

Jednym z chlubnych wyjątków jest giełda, która jest, żyje sobie i funkcjonuje. Przekłada się na sprawy mikronacyjne, jednocześnie czasami wymuszając pewne zachowania (np. pisanie na ćwirku o czerwonej giełdzie raz na jakiś czas się spotyka ;)).

Co możemy zrobić? Nauczyć się programowania webowego :D Albo znaleźć ludzi od tego. Jeżeli powstaną strony, na których liberta można spożytkować, to sądzę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich. Podpięcie jej w jakieś widoczne miejsce też może nie będzie sprawiać kłopotów, jeżeli będzie to coś wartościowego. Swego czasu robiłem sarmackiego game-walla, ostatecznie jednak pomysł spalił na panewce. Do tego obrazki wrzuciłem w jakiś huyowy niesarmacki hosting i mi zeżarło :D Nadal chyba gdzieś tę podstronę w instytucji mam i można spróbować jeszcze raz - wtedy był właśnie naskok na programowanie, 3 parasystemy gospodarcze (został Zyriusz) a przy okazji jeszcze wyścigi kukulic ;) coś pięknego.

Odniosę się do inicjatyw, które nie cieszą się popularnością. Sprawdziłem, że Loteria Państwowa, gdy zaczynała działalność wiele osób kupowało losy. Myślę, że co jakiś czas system powinien być modyfikowany. Jak słusznie pan stwierdził, potrzebujemy programistów. A to jeden z większych problemów. Bo pomysły są, tylko brak realizacji. Gdyby powstała strona do wystawiania różnych rzeczy na sprzedaż- usług lub produktów- wielu by skorzystało.
(-) Januš Allan von Hippogriff
Referendarz Dworu Książęcego
Dziennikarz Gazety Niepokornej
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Arsacjusz 2 maja 2019, o 22:57

Niestety, problemów ostatnio przybywa. Miejmy nadzieję, że znajdziemy, kiedyś, na nie choć częściowe remedium.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Roland 3 maja 2019, o 06:32

Arsacjusz napisał(a):Niestety, problemów ostatnio przybywa. Miejmy nadzieję, że znajdziemy, kiedyś, na nie choć częściowe remedium.

Niebo jest niebieskie. Trawa jest zielona. Miejmy nadzieję, że kiedyś się wyjaśni dlaczego tak się dzieje.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Powrót do Polityka, zagranica