Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

To co z tom Bialeniom?

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: To co z tom Bialeniom?

Postprzez Januszek vH-P 22 mar 2019, o 21:25

To co z tą Bialeniom?

Nic, niepodległa, suwerenna. Nie wiem czy dobrze, czy żle, ale życzę powodzenia.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Andrzej Swarzewski 22 mar 2019, o 21:32

Nie mam ochoty na wchodzenie w niepotrzebne spory, zwłaszcza, że Umowa została wypowiedziana.
Bialenia była nieusatysfakcjonowana przedstawionymi propozycjami do tego stopnia, że negocjację szczegółów uznaliśmy za bezcelową.
Apel o zmianę bialeńskich władz przyjąłem ze zdziwieniem. Mi również lepiej rozmawiałoby się z innym kanclerzem, ale podobnych wezwań nie wystosowuję.
Liczę jednak na to, że pomimo takiego stosunku do legalnych władz bialeńskich, Księstwo i Republika w okresie wypowiedzenia dojdą do porozumienia w kwestii przyszłych stosunków bilateralnych. Bialenia jest zainteresowana dalszą współpracą w ramach Paktu Gellońskiego i nie tylko. Suwerenna Bialenia nie chce być wrogiem Sarmacji.
Januszek von H-P napisał(a):To co z tą Bialeniom?

Nic, niepodległa, suwerenna. Nie wiem czy dobrze, czy żle, ale życzę powodzenia.

Serdecznie dziękuję za życzenia! :)
Andrzej Swarzewski

Postprzez Hewret 22 mar 2019, o 21:37

stosunku do legalnych władz bialeńskich

To teraz czekam na ukonstytuowanie się Sądu Ludowego Republiki Bialeńskiej, który stwierdzi że wszelkie podjęte decyzje w państwie po odejściu Salvepola są nielegalne i wracacie do stanu prawnego z lipca 2018 r. :mrgreen:
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Andrzej Swarzewski 22 mar 2019, o 21:39

Hewret napisał(a):To teraz czekam na ukonstytuowanie się Sądu Ludowego Republiki Bialeńskiej, który stwierdzi że wszelkie podjęte decyzje w państwie po odejściu Salvepola są nielegalne i wracacie do stanu prawnego z lipca 2018 r. :mrgreen:

Konstytucja Republiki Bialeńskiej napisał(a):1. Wobec wygaśnięcia linii sukcesji prezydenckiej, uznaje się Jana Lubomirskiego-Dostojewskiego za Prezydenta materialnego, lecz nieformalnego w okresie od 21 lipca do 17 sierpnia 2018 roku.

2. Uznaje się Marka Bajtusia za Prezydenta materialnego, lecz nieformalnego w okresie od 17 sierpnia do 2 listopada 2018 roku.

3. Uznaje się Antoniego Kacpra Burbon-Contiego za Prezydenta materialnego, lecz nieformalnego w okresie od 2 listopada do czasu wyboru następcy.

4. Uznaje się za obowiązujące wszystkie wydane przez nich akty prawne oraz podpisane umowy międzynarodowe.

5. Puszcza się w niepamięć i przebacza wszelkie przestępstwa popełnione przed przyjęciem niniejszej Konstytucji.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Hewret 22 mar 2019, o 21:40

No i po co mi cytujesz konstytucję? Osobiście brałem udział w jej pisaniu.
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Andrzej Swarzewski 22 mar 2019, o 21:45

Po to, żeby pokazać, że Sąd Ludowy nie będzie mógł tak stwierdzić.
Andrzej Swarzewski

Postprzez Antoni 22 mar 2019, o 22:18

Konrad Jakub napisał(a):Biorąc pod uwagę wszystko powyższe uważam jednak, że z obecnymi władzami negocjacje i rozmowy nie są możliwe, co podparłem przykładami i dowodami.

Jestem, przyznam szczerze, nieco zaskoczony wypowiedzią WKW i to nie w negatywnym znaczeniu - wręcz przeciwnie. Zdarzało się, że zachodziliśmy sobie za skórę, jednak w obecnej sytuacji zgadzam się z większością Waszej wypowiedzi. W pełni rozumiem konsternacje, uwagi i niechęć - sam poniekąd z takich powodów zrezygnowałem z bialeńskiego obywatelstwa oraz stanowisk, aby pozostać w Sarmacji, trzymając się daleko od bialeńskich taktyk.

Czuję się również upoważniony do odpowiedzi na cytowane słowa, bowiem obecny prezydent sam tego nie uczynił. Andrzej Swarzewski, uważany za Ojca-Założyciela Bialenii, decyzję o wyjściu Bialenii z Sarmacji podjął już kilkanaście tygodni temu; od samego początku sabotował tak bliskie relacje bialeńsko-sarmackie i robił wszystko, aby doprowadzić do tego, co właśnie się stało. Oczywiście, "rozmawiał" i "negocjował", jednak było to, w mojej osobistej opinii, przedłużanie swojego czasu, znalezienie odpowiedniego momentu do wyjścia i dobrego pretekstu, aby tego dokonać. Jestem pewien, że Andrzej Swarzewski, zostając Prezydentem, miał jeden cel, który właśnie zrealizował. Nie zamierzał negocjować, nie zamierzał niczego osiągać, bo jego jedynym osiągnięciem, do którego dążył, było wyjście Bialenii.

Widzę również podśmiewanie się z Bialeńczyków, którzy porzucili swoje obywatelstwa i zdecydowali się zostać w Sarmacji. Sam do nich należę. I powiem tak - możecie się naśmiewać, może macie rację - nie powinniśmy zostawiać swojego kraju, w którym działaliśmy latami. Przypomnę jednak, że Bialenia od miesięcy była niestabilna, nawet w czasie "pobytu" w Sarmacji; odnoszę wrażenie, że Ci którzy właśnie odeszli, byli tak zmęczeni, że postanowili odejść i pozostawić Bialenię temu, który, niestety trzeba to przyznać, miał determinację do tego, aby zrealizować swój plan. Nam tego zabrakło, ponieśliśmy porażkę.

Jako jedna z osób, która podejmowała decyzję o przyjęciu traktatu i wejściu Bialenii jako protektoratu Sarmacji, pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przy nas byli w tym czasie, którzy wspierali i tym, którzy krytykowali - z dalszej perspektywy rozumiem powody i argumenty.

Dziękuję i mam nadzieję, że Sarmacja przyjmie nas jak swoich Rodaków.

Zaś Bialenii i Bialeńczykom... powodzenia i wytrwałości.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Konsulat Sclavinii

Postprzez KJAF 23 mar 2019, o 01:08

Ten "stosunek władz Sarmackich do Bialeńskich" jest wynikiem stosunku władz bialeńskich do sarmackich, który jest głęboko niepoważny. Skoro uznano za stosowne nie rozmawiać dalej bez jakiejkolwiek informacji, gdzie o zgodzie na wypowiedzenie umowy (i samym wypowiedzeniu) dowiaduję się przypadkiem po wejściu do DP, to jest to dla mnie jakieś nieporozumienie. I odbieram to jako brak szacunku do władz sarmackich i Sarmatów.

Co to w ogóle za zwyczaje i maniery, żeby prosić o zawieszenie rozmów przed ich rozpoczęciem, a potem wypowiadać umowy tego kalibru z partyzanta? Co to za pierdolety że lepiej rozmawiałoby się z innym Kanclerzem, jak nikt ze mną nie rozmawiał? Czemu próbuje się zrzucić ten cyrk na nasze barki i robić z nas idiotów, jakoby zła Sarmacja nogami wypychała Bialenię z Sarmacji, nie chciała rozmawiać, nie chciała kompromisów? Co to za roszczeniowa postawa w której oczekuje się lizania dupska i nic nie daje się w zamian, chociaż proponowałem głęboko idące kompromisy?

Nie oczekujcie współpracy w ramach Paktu Gellońskiego czy jakichś wzajemnych stosunków, ponieważ obecne władze bialeńskie nie spełniają podstawowego wymogu uznania za byt prawnomiędzynarodowy, w postaci możliwości wchodzenia w relacje dyplomatyczne. Tak właśnie odbieram niepoważne sytuacje ze zrywaniem rozmów i wypowiadaniem umów rangi najwyższej z zaskoczenia i bez informacji. Dla mnie Bialenia utraciła wiarygodność, co jest podstawowym wyznacznikiem prowadzenia dalszej współpracy i zrównała się z niestabilnymi republikami bananowymi z Afryki. Nawet Dreamland, który od roku krzyczy o wypowiedzeniu umów awarskich ma na tyle rozumu i godności człowieka żeby wiedzieć, że to jest niemożliwe i niepoważne, bo na tyle nadwyręży ich reputację i wiarygodność dyplomatyczną, że nikt normalny już niczego z nimi nie podpisze.

Skąd mam wiedzieć, że jutro — oczywiście przypadkiem — po powrocie do domu nie znajdę w DP aktu wypowiedzenia innych umów, w tym Paktu Gellońskiego, a pojutrze dowiem się, że rozmowy zostały jednostronnie zerwane, bo tak?

Póki jestem Kanclerzem, żadnych umów z Bialenią podpisywał nie będę, a jutro zajmę się wypowiadaniem umów dotychczasowych, w tym Paktu Gellońskiego. Tego typu fikołki odbieram za policzek i osobisty, i wobec Sarmacji, więc drewniane wypowiedzi o dalszej współpracy, przyjaźni i umowach, proszę sobie wziąć ze sobą razem ze swoimi terytoriami. Bo są to słowa puste i jawne kpiny z nas.

Skłaniam się ponadto do teorii p. Burbona-Contiego, że p. Swarzewski decyzję o wyjściu podjął już dawno temu, a reszta była nieudolnie odgrywaną szopką. Znając życie, pewien anonimowy król już od dłuższego czasu robił magiel mózgów bialeńskich obiecując wspaniałe dile z anonimowym krajem którym rządzi, żeby wpisać sobie kolejny tzw. sukces i jednocześnie dopisać kolejną tzw. porażkę nam / mi. Innego uzasadnienia tej farsy nie widzę, a głupotę Prezydenta mimo wszystko wykluczam.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Hewret 23 mar 2019, o 10:11

Andrzej Swarzewski napisał(a):Po to, żeby pokazać, że Sąd Ludowy nie będzie mógł tak stwierdzić.

Tyś głupi czy o drogę pytasz?

Andrzej Swarzewski, uważany za Ojca-Założyciela Bialenii, decyzję o wyjściu Bialenii z Sarmacji podjął już kilkanaście tygodni temu; od samego początku sabotował tak bliskie relacje bialeńsko-sarmackie i robił wszystko, aby doprowadzić do tego, co właśnie się stało.

Tsa... "Ojciec-założyciel", który porzucał swoje "dzieło" wielokrotnie na rzecz Brodrii, Winkulii i innych grutinowskich yoyonacji, a ostatnio focha strzelił i uciekł chwilowo do Hasselandu, by znowu z powrotem wrócić do Bialenii i wystartować na prezydenta... Przez to w sumie od zawsze uważałem Swarzewskiego za rozchwianego, stąd nigdy nie darzyłem go większą sympatią i zaufaniem. To że wygrał ostatnie wybory wynika z sympatii do jego postaci dawnych obywateli, którzy nie dbają o jakość kraju, o jego wizerunek i zaufanie dyplomatyczne. Cóż, skoro taka wola większości, żeby Bialenia była oceniana na poziomie grutinonacji, to... już w sumie nie moja broszka. Zmęczyłem się już przez te 5 lat działania w Bialenii. Kraj niby miał potencjał, ale wiecznie ktoś chciał odstawać od reszty.

Przecież to oczywiste, że Andrzej Swarzewski chciał zerwać stowarzyszenie z Księstwem Sarmacji. Od samego początku "powrotu" z Hasselandu dążył do tego i miał pełne poparcie bialeńskiej "starej gwardii". Nawet podczas prezydenckiego programu z tym się nie krył. I raczej wygląda na to, że dla niego i dla jego popleczników sprawą honoru jest niepodległa Bialenia. Kwestia tego, czy przetrwają obecnie marazm w mikronacjach?

Nie oczekujcie współpracy w ramach Paktu Gellońskiego czy jakichś wzajemnych stosunków, ponieważ obecne władze bialeńskie nie spełniają podstawowego wymogu uznania za byt prawnomiędzynarodowy, w postaci możliwości wchodzenia w relacje dyplomatyczne.

Poczekajcie, aż wypowie traktaty strona bialeńska. Bo inaczej znowu będą sobie dopisywać fikcyjne filozofie męczeństwa narodu, jak to obecnie czynią z niby "powstaniem marcowym", uważając się przy tym za mesjasza Teutonii.. :lol:
Ale nie wahałbym się wydalenia swarzystów z Sarmacji...
/-/ Hewret von Thorn

W Federacji Slawonii:
/-/ Herwan Thornović

Postprzez Andrzej Swarzewski 23 mar 2019, o 10:24

Dziękuję za przyspieszenie o miesiąc bialeńskiego oczekiwania na niepodległość. :)
Do reszty bzdur nie zamierzam się odnosić. Uznanie sarmackiej państwowości zostanie oczywiście wycofane.
Andrzej Swarzewski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo