Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Referendum ws. opróżnienia tronu – dyskusja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Referendum ws. opróżnienia tronu – dyskusja

Postprzez Helwetyk 2 kwi 2019, o 10:47

Seweryn napisał(a):Zdaje się, że nadchodzą w Księstwie kolejne i mam nadzieję ciekawe zmiany. JKW Helwetyk Romański został powołany na urząd Regenta, natomiast JKM zalogował się dziś w systemie.

Mam nadzieję, że zmian jednak nie będzie. Niestety, w tym przypadku mieliśmy do czynienia z realiozą w najgorszym możliwym wydaniu. W ciągu najbliższych paru dni postaram się załatwić wszystkie oczekujące sprawy; pierwsze czynności urzędowe podejmę najprawdopodobniej jeszcze tej nocy.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Postprzez AJ Piastowski 2 kwi 2019, o 12:18

To jak już przy takich memowych heheszkach jesteśmy ;)

Obrazek
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Santi Vilarte 8 kwi 2019, o 17:56

Mam nadzieję, że nowo wybrany Sejm podziała w tym kierunku, tak aby prawo przewidywało w pełni możliwość takiej nagłej nieobecności. Tak aby inne organy mogły wówczas zastąpić księcia w pełnym zakresie.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Helwetyk 8 kwi 2019, o 18:14

Santi Vilarte napisał(a):Mam nadzieję, że nowo wybrany Sejm podziała w tym kierunku, tak aby prawo przewidywało w pełni możliwość takiej nagłej nieobecności. Tak aby inne organy mogły wówczas zastąpić księcia w pełnym zakresie.

Podobnie. Myślę, że należałoby założyć, że siedem dni niezapowiedzianej nieobecności to absolutne maksimum (obecnie jest to 21 dni), jak również doprecyzować — zresztą, nie tylko w przypadku Księcia — co rozumiemy przez nieobecność, a konkretnie, czy sam fakt zalogowania do systemu w profilu mieszkańca jest wystarczający do uznania danej osoby za obecną.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Rihanna 9 kwi 2019, o 20:22

Niektóre nieobecności nie są złośliwe, a zwyczajnie bardzo losowe. Szkoda, że ogólnie dyskusja nad opróżnieniem tronu, w obliczu takiej sytuacji powstała.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez AJ Piastowski 9 kwi 2019, o 21:17

A mnie się właśnie wydaje, że bardzo dobrze iż taka dyskusja powstała. To pokazuje, że jesteśmy zaangażowaną, aktywną grupą społeczną, której los nie jest obojętny. Dyskusja miała prawo się wydarzyć wobec braku informacji ze strony Księcia i obnażyła przy okazji wszelkie mankamenty płynące z tego typu przypadku losowego. Dyskusja to najlepsza forma dojścia do porozumienia, wypracowania kompromisu i poznania opinii osób zainteresowanych politycznymi i prawnymi aspektami życia w KS. Nic tylko brać pełnymi garściami z tego przypadku do poprawienia wszelkich praw i obowiązków płynących z piastowania różnych funkcji publicznych, w tym tej najważniejszej.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo