Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Poziękowanie od Mizure

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Poziękowanie od Mizure

Postprzez anglov 27 sie 2018, o 23:45

20 grudnia 2011 roku – to wtedy zaczęła się nasza historia. To właśnie wtedy szóstka internetowych znajomych, przywitała się na własnej sieci IRC, składającej się wówczas z dwóch serwerów. Na kanale #mnet (bo taka była pierwotna nazwa sieci), nastała pierwsza rozmowa. Na kanał zapraszaliśmy coraz więcej znajomych i tak zebraliśmy naszą małą społeczność znajomych w jednym miejscu.

Chcąc jak najbardziej uprzyjemnić bytność na IRC, szybko powstała pierwsza wersja autorskich botów zapewniających dodatkowe usługi na kanale. I choć wciąż byliśmy siecią dla znajomych ze sporadycznymi innymi aktywnościami, pragnęliśmy naszą siecią zawojować świat.

Nie musieliśmy długo czekać na naszego pierwszego większego klienta. Było to Księstwo Sarmacji, które za pośrednictwem IRCopa ds. marketingu Karoliny, a w mikronacjach JKM Karoliny Aleksandry, założyło swój kanał 25.07.2012 roku. To właśnie od tego dnia rozpoczęła się nasza współpraca z Sarmacją.

Okres naszego największego rozwoju przypadł jednak około roku później. 07.07.2013 roku, po długotrwałych naradach wśród naszej grupy znajomych, ustaliliśmy i przyjęliśmy nazwę Mizure. Wkrótce powstała też strona sieci i rozpoczęły się poważniejsze prace nad utworzeniem drugiej wersji botów usługowych. Wtedy powstało też API dzięki któremu na stronie głównej Księstwa można było zobaczyć kto aktualnie przebywa na IRCu.

Kolejnym przełomem we współpracy z Sarmacją była umowa z przedsiębiorstwem Mikro w celu współtworzenie Mikroloterii – loterii dla Sarmatów, której losowania odbywały się na dedykowanym kanale IRC, za pośrednictwem bota usługowego, utworzonego przez naszą ekipę. W przyszłości do bota dorobiono także obsługę słownika polsko-teutońsko-baridajskiego.

Prowadzenie sieci IRC nie było zawsze łatwo. Nie raz trafialiśmy na awarię infrastruktury, na które nie mieliśmy wpływu. Wielokrotnie nasze serwery były oblegane przez masową transmisję, pochodzenia dalekowschodniego. Najwiekszy problem sprawiła jednak awaria z sierpnia 2016 roku, w której mieliśmy zupełną nieosiągalną usług przez ponad 48 godzin, a zniszczeniu uległy dane i backupy z naszego głównego serwera. Utraciliśmy wtedy naszą stronę, a niektórych usług nie przywróciliśmy po dziś dzień. Stan awaryjny, przywrócony wtedy, praktycznie trwa po dziś dzień.

Niestety, już wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że nasza grupka znajomych rozpadła sie. Po ponad 5 latach znaleźliśmy absorbującą pracę, część z nas odnalazło swoje drugie połówki i nie miała już czasu spędzać czasu na rozmowach na kanale. Z powodu naszego odejścia od IRCa, mniejszej ilości wolnego czasu, nasze możliwości sprawnego wsparcia technicznego też zmalały, a zainteresowania dalszego rozwoju sieci zanikły.

Wobec tego, we wspólnej decyzji ekipy Mizure.net zdecydowaliśmy się zakończyć naszą działalność. Czas wyłączenia serwerów ustaliśmy na dzień 15 września, informując o tym naszych głównych klientów, a od września taka informacja będzie również pojawiać się na samej sieci.

W tym miejscu w imieniu całej ekipy Mizure.net, grupy znajomych i przyjaciół, chciałbym podziękować Księstwu Sarmacji i Sarmatom za współpracę przez całe 6 lat. Nigdy nie zapomnę chwil, gdy patrzyliśmy ze znajomymi na statystyki sieci, osiągające rekordy, podczas koronacji JKW Tomasza Ivona Hugona, przekraczające magiczną liczbę 100 osób aktywnych jednocześnie, ani przypadkowych awarii, który zdarzały się podczas sarmackich uroczystości. Nie ukrywam, że kanał #sarmacja w sieci Mizure znaczy też wiele dla mnie, bo to właśnie dzięki niemu poznałem Sarmację.

W każdym razie – dzięki raz jeszcze za minione 6 lat i do zobaczenia na innych IRCach

W imieniu ekipy Mizure.net

anglov
mizure.net Server Admin
Andrzej Fryderyk
Książę Sarmacji
Avatar użytkownika
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
 

Powrót do Polityka, zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości