Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmacki kanał IRC — zmiany [ankieta]

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Jaką formę komunikacji preferujesz po wyłączeniu dotychczasowego serwera IRC?

Ankieta wygasła 6 wrz 2018, o 17:34

IRC na nowym serwerze (pirc.pl)
21
48%
Serwer KS na Discordzie
18
41%
Każda z tych opcji jest dobra
4
9%
Żadna z powyższych
1
2%
Inna opcja (piszę w komentarzu)
0
Brak głosów

Liczba głosów : 44

Re: Sarmacki kanał IRC — zmiany [ankieta]

Postprzez RCA 28 sie 2018, o 09:29

piwniczak napisał(a):Można też ponoć za pomocą bota czyścić kanał.

Różne boty są, różnie można je konfigurować.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Ludwik Tomović 28 sie 2018, o 09:41

Ale by siadł taki bot przewijający wyniki z x11 :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii

Postprzez Joanna Izabela 28 sie 2018, o 09:54

Tak patrzę na tę ankietę i zastanawiam się gdzie ci wszyscy zwolennicy IRC byli, jak zazwyczaj było głucho na nim :D
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez RCA 28 sie 2018, o 09:59

Carmen Laurent napisał(a):Tak patrzę na tę ankietę i zastanawiam się gdzie ci wszyscy zwolennicy IRC byli, jak zazwyczaj było głucho na nim :D

Te same odczucia here.

Postprzez zbbrow 28 sie 2018, o 11:03

RCA napisał(a):
Carmen Laurent napisał(a):Tak patrzę na tę ankietę i zastanawiam się gdzie ci wszyscy zwolennicy IRC byli, jak zazwyczaj było głucho na nim :D

Te same odczucia here.

Stare przyzwyczajenia! Ja akurat zainstalowałem i testowałem chwilę jakiś czas temu, ale gdyby nie to to pewnie dla przekory (jako sarmacki emeryt) głosowałbym za IRC, niestety! ;)
Zbyszko Gustolúpulo
zbbrow
Starosarmacja

Postprzez Albert 28 sie 2018, o 14:22

Dla mnie ironiczne jest to, że nie sarmacki Discord nie korzysta z najlepszego narzędzia oferowanego przez tę usługę — voicechatu. To nie żaden przytyk i krytyka, nie chcecie to nie korzystacie.

Osobiście optuję za IRCem z sentymentu i braku jakichś specjalnych zalet DS wobec IRCa(szczególnie wobec powyższego). Z Discorda korzystam jednak regularnie na innych serwerach, nie zamierzam więc bronić się rękami i nogami przed ewentualną zmianą.
(–) Albert diuk Felimi-Liderski
Królestwo Teutonii

Postprzez RCA 28 sie 2018, o 14:29

Voice zawsze można włączyć. Póki co HR uznał, że nie jest to potrzebne. Ale głos, że jest pojawia się coraz częściej więc... co za problem ;)

Postprzez piwniczak 28 sie 2018, o 14:47

Jeden kanał głosowy czy dwa nikogo by nie zabiły. A może i by się dało z niego radio zrobić?

Mi jest obojętne gdzie, byle w ogóle. Widać wyraźnie przesunięcie na Discorda i pustki na IRCu. Jak lubię irca, tak wydaje mi się, że to taka sama zmiana pokoleniowa jak LD => FC. Trzeba iść z duchem czasu.

Jak da się emotikony wyłączyć (chociaż po stronie odbiorcy), to nie mam już żadnych obiekcji.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 28 sie 2018, o 17:49

Wbrew pozorom wchodzą ludzie na IRCa i czasem bywa nas po 5-6 osób przy dobrych wiatrach. Ja np. siedzę praktycznie zawsze jak jestem w domu przy komputerze, tylko no właśnie — coraz rzadziej mam na to czas. ;)

Nie przesadzajcie też z tą rzekomą trudnością i uciążliwością, związaną z obsługiwaniem IRCa — nikt Wam nie każe używać irssi, czy też ii. Są ładne i przyjazne gujowe opcje, np. Konversation. Wystarczy nie być kompletnie computer illiterate.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez KJAF 28 sie 2018, o 18:22

Argument "gdzie są ci zwolennicy IRCa skoro tam są pustki" jest inwalidą, a to z tego powodu, że na Discordzie przecież też nas nie ma. Nie wynika z tego że discord jest lepszy, tylko mamy mniej czasu na prowadzenie jakichkolwiek większych rozmów poza fb. Ale jeżeli już się zbieramy ten raz, dwa razy na tydzień, to właśnie na IRCu.

Nie wiem w którą stronę pójdzie Sarmacja, ale jest to w zasadzie bez znaczenia. My we własnym zakresie postawiliśmy sobie kanał #baridas w sieci PIRC. Odnośnik, wraz z liczbą obecnie aktywnych osób, umieścimy na stronie głównej Baridasu oraz w informacji na forum. Nie jest to jednak kanał oficjalny, ale prywatny. Jedna opcja nie wyklucza drugiej, jeżeli ktoś poczuje akurat potrzebę porozmawiania w bardziej kameralnej grupie, w luźniejszy sposób i bardziej prywatny, zapraszamy.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo