Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zakładamy "Mikronautę"

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Zakładamy "Mikronautę"

Postprzez anglov 13 sty 2019, o 02:48

Nie mogę już edytować ale pozwolę sobie dodać – drugim punktem zabójczym dla inicjatywy była jawna niechęć wyrażana do Dreamlandu przez autora. Wyrażana w formie „żartu”.

No nie. Autor inicjatywy sam, z własnej woli ograniczył ją do Sarmacji, a sam przypomina sobie o niej raz na kilka miesięcy, mówiąc że nie ma chętnych do pisania. I z takim podejściem nie będzie tych chętnych.

A szkoda. Mogłoby to być coś ciekawego.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Zombiakov 13 sty 2019, o 12:38

Ale to chyba nikogo nie dziwi, że nie wyszło. Według mnie w dalszym ciągu nie było nawet jasne jak miało działać i czemu miało służyć.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 13 sty 2019, o 12:55

Po pierwsze, ja sam potrafię co prawda założyć darmowego bloga na Wordpressie, ale to jednak zdecydowanie za mało by zrobić jakiekolwiek, porządne pismo, obecne w Internecie. Sorry, taki mamy klimat.
Po drugie, jeśli mam stosować poprawność polityczną do sześcianu i drobny żart powoduje takie ostre, negatywne reakcje, to sorry, reagujcie sobie Panowie ostro dalej, a ja nie będę ultrapoprawny politycznie.
Po trzecie, to jest fakt i oczywista oczywistość: "Mikronauta" powstaje w Sarmacji. Piszę na forum Sarmacji. Czytają mnie przede wszystkim Sarmaci. To i przede wszystkim do Sarmatów kieruję moje słowa. Jak będą inni chętni, to super, ale na razie od potencjalnych innych chętnych niespecjalnie widzę. A jeśli Panowie zechcecie przekazać moje słowa do innych mikronacji, będzie rewelacyjnie. No, chyba, że już się ci potencjalni współpracownicy zdążyli na mnie obrazić, nawet ze mną nie porozmawiawszy.
Po czwarte wreszcie, jak to fajnie jest krytykować czyjeś pomysły i na tym ograniczać swoje działanie. To zresztą typowe nie tylko dla mikronacji: jak ktoś ma pomysł, jak zaprasza do zrobienia czegoś, to najlepiej tak długo krytykować, aż wreszcie zrezygnuje - i wtedy można będzie zakrzyknąć: mieliśmy rację!!! To było bez sensu!!!!!
...
...
...
OK, to kto napisze tekst do "Mikronauty"? Czekam na zgłoszenia przez PW
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 13 sty 2019, o 13:01

Do mojej wypowiedzi, że nikogo nie powinno dziwić, że się nie uda(ło)... dodam, że nie jest to wina żadnych żartów ani psucia międzynarodowości. Jest to raczej dobra wymówka żeby się nie angażować w coś w czego sukces się nie wierzy.

Jakby była wiara to drobne nieporozumienia się przezwycięża i pracuje żeby było lepiej.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 13 sty 2019, o 13:09

No cóż, na niewiarę nic nie poradzę.
Mikronauta powstanie, choć pewno nieco skromniejszy niż zakładałem. Może wtedy przekonam niedowiarków :twisted:
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 13 sty 2019, o 18:16

Cóż, tematy przedstawione są dosyć... niewygodne. Nie będę potrafił na ten temat napisać dobrego tekstu, ani nie powielić tego, co już było zapisane. Gdyby był to jakiś ciekawy temat OK - jednakże obecnie stawiane jest jedynie powielenie tego, co było. Jak troszeczkę tych "najważniejszych" tematów ubędzie, a bardziej skupimy się na "ciekawostkach" z pewnością pomogę. Teraz niestety ale się wycofam. Może ktoś inny się zgodzi i opisze - szczególnie ci co w mikronacje bawią się te 10-15 lat... :D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr Paweł I 13 sty 2019, o 18:51

To proszę pisać o ciekawostkach.
Ja przedstawię dodatkową listę tematów, a powinno być ich więcej niż 4 - 5, ale liczę na inwencję twórczą wszystkich obecnych! MIKRONAUTA ma być sposobem na dotarcie do osób z zewnątrz, a nie narzędziem do prowadzenia wewnętrznych sporów. Podstawowy problem każdego, kto to dociera, jest zrozumienie - o co tu właściwie chodzi? Spróbujmy w tym pomóc.
Czyli: proszę siadać do komputera i pisać a następnie wysyłać do mnie. Jak będę miał 6 tekstów, dam 4 do numeru 1, a 2 będą na zapas :lol:
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 13 sty 2019, o 21:30

Oto adres mailowy redakcji:

mikronauta@wp.pl

tą drogą będziemy się komunikować z autorami!
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 13 sty 2019, o 21:51

Ale czy jest gdzieś wyjaśnione jak Mikronauta ma działać ? Głównie mnie interesuje to co wydarzy się po zebraniu 4 tekstów i opublikowaniu ich na wordpresie. Jak Mikronauta ma dotrzeć do odbiorców spoza v-świata ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 13 sty 2019, o 22:08

Dobre pytanie. Potrzebna jest wszechstronna promocja. Ale nie wypromujemy czegoś, czego nie ma. Ja równolegle pracuję nad pismem - i myślę nad promocją, oczekując na rady...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo