Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Akcja BOCIEK — etap I

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Akcja BOCIEK — etap I

Postprzez OlaChojnacka 3 mar 2018, o 22:18

Zombiakov napisał(a):IRC całkiem "normalny nie jest"

Jest najnormalniejszy.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez Michal_Feliks 4 mar 2018, o 02:33

rhadmor napisał(a):
Zombiakov napisał(a):IRC całkiem "normalny nie jest"

Jest najnormalniejszy.

Zgadzam się z Tobą Olu.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Trybunał Koronny

Postprzez KJAF 17 mar 2018, o 16:47

Dobra, bo trochę wątek przymarł z uwagi na różne zamieszania w ostatnim czasie.

Trochę podsumowując i szlifując to, na czym stoimy:

1. Po niedzieli zrobimy spis powszechny w formie ankiety z użyciem formularzy Google. Będą następujące pytania:

- dane sarmackie;
    - umiejętności realne, które mogłyby zostać użyte w mikronacji (grafika, programowanie etc);
    - czas, jaki mogą poświęcić na rzecz Sarmacji (dyspozycyjność);
    - określenie, czy mogą wykonać pewne zadania dla KS okresowo, bądź jednorazowo;
    - własne uwagi i przemyślenia co do możliwości ruszenia demografii

2. Pieniędzy realnych nie angażujemy. Odzew i tak byłby nikły, środki zapewne zbyt małe, a komplikacje przy rozliczaniu funduszy i określaniu co z nimi zrobimy, byłyby zbyt duże i kontrowersyjne;

3. mentorzy - jako instytucja - nie, ale możliwość dołączenia do IUS na życzenie, żeby mieć w profilu grafikę "zapytaj mnie o Sarmację" i jako tako móc komuś pomóc jeśli już zapyta - czemu nie. Na pewno nie zaszkodzi.

4. Oprócz tego zrobi się zwięzłą checklistę do zrobienia z każdym młodym — jeżeli taki mentor (bądź ktokolwiek inny)
    ogarnie wszystkie/większość punktów z tej listy w kwestii postępowania z młodym, można mu za to wypłacić nagrodę z budżetu. Przykładowa checklista:

1. Napisać do nowo zarejestrowanego obywatela,
    2. zachęcić do przywitania się na Forum,
    3. przedstawić odpowiednie poradniki,
    4. zrobić krótki wywiad środkowiskowy — dowiedzieć się a) skąd dana osoba dowiedziała się o nas b) dlaczego się zarejestrowała c) komu nas może polecić i czy oczywiście to zrobi d) spytać co ją u nas interesuje.
    5. na podstawie danych z wywiadu, przekierować nowych pod skrzydła odpowiednich ludzi, którzy pomogliby rozwiać nowemu jego mikropasje — wojsko, Rząd, Sejm, Dwór Księżacy, organizacje sportowe, naukowe, dyplomatyczne, redakcje gazet, badania opinii społecznej, instytucje finansowe, archiwa, gildie artytyczne et cetera,
    6. w miarę możliwości — odpowiadać na zadane pytania bądź przekierowywać do tych osób, które mogłyby to zrobić.

5. Preferowanie młodych osób w instytucjach "mniejszego ryzyka" — czyli Sejm odpada, ale KAR: GAP, WIO, Poczta Baridajska - czemu nie.

6. Osoby młode miałyby zmniejszenie ograniczenie w postaci wymogu posiadania 20 PA do piastowania pewnych urzędów - wystarczyłoby 10.

7. Ustalenie nagrody (wysokiej) dla tych, którzy sprowadzą do nas mieszkańca który to spełni określone warunki - uzyska obywatelstwo i wytrzyma z nami powiedzmy 2 tygodnie. Do tego medal za działania na rzecz zwiększenia populacji. Co powiedzmy 3 ściągnięte takie osoby - odznaczenie.

8. Jeżeli się uda - zrobienie interaktywnego tutoriala na zasadzie: "box wyświetlany podobnie jak okienko messengera na facebooku — tam byłaby lista "to do", gdzie można by zrobić mini-questy które by się odfjakowywały. Wiadomo, przywitaj się na forum, ustaw avatar, znajdź link do Dziennika Praw, napisz pierwsze 10 postów, uzyskaj jakąś liczbę serduszek i tak dalej. Za zrobienie — odznaczenie i jakieś inne nagrody."

9. Filmik - o ile znajdzie się ekipa która to zrobi i ktoś, kto udzieli nam twarzy

10. Stworzenie jakiegoś pół-formalnego cursus honorum - właśnie na kształt ścieżek kariery i acziwmentów do odblokowywania. Można kolejne etapy wyświetlać w profilu, coś na zasadzie leveli

Postprzez Zombiakov 17 mar 2018, o 22:25

Konrad Friedman napisał(a):[*]Pieniędzy realnych nie angażujemy. Odzew i tak byłby nikły, środki zapewne zbyt małe, a komplikacje przy rozliczaniu funduszy i określaniu co z nimi zrobimy, byłyby zbyt duże i kontrowersyjne;

Na obecnym etapie się zgodzę.
Kasę warto angażować dopiero jak będziemy mieć przekonanie, że wydajemy ją celowo a Księstwo jest już lepiej przygotowane.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 28 mar 2018, o 08:35

Po niedzieli zrobimy spis powszechny w formie ankiety z użyciem formularzy Google

Jak długo po niedzieli i po której niedzieli? :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Starosarmacja

Postprzez Guedes de Lima 28 mar 2018, o 18:58

Jakoś pomóc? Chętnie powiesiłbym sobie medal za "boćka".
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez KJAF 28 mar 2018, o 19:43

Przepraszam, skupiłem się na nowelizacji ordynacji (projekt już gotowy, do piątku będzie w Sejmie). Przy okazji zacząłem kreślić właśnie ustawę dla samego boćka — nagrody pieniężne dla tych którzy sprowadzają nowych, odpowiednie odznaczenia, system pomocy młodym itp. Tutaj projekt pojawi się już niestety dopiero po świętach.

Spróbuję jutro to ogarnąć do wieczora.

Postprzez Helwetyk 9 kwi 2018, o 10:35

W ciągu ostatnich 7 dni do systemu informatycznego Księstwa Sarmacji zalogowały się 102 osoby, w tym co najmniej 68 obecnych lub byłych obywateli (z tego, co widzę, część byłych obywateli posiada w bazie danych status zwykłego mieszkańca). Dla ostatnich 30 dni ta liczba wynosi 149 osób, w tym co najmniej 87 obecnych lub byłych obywateli. Dla ostatnich 60 dni ta liczba wynosi 190 osób, w tym co najmniej 101 obecnych lub byłych obywateli. Powyższe statystyki, siłą rzeczy, nie uwzględniają osób, które zaglądały do Księstwa Sarmacji bez logowania.

Akcja „Bociek” akcją „Bociek”, ale co z akcją powrotu do bagna? ;-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez VAT 9 kwi 2018, o 11:06

Helwetyk napisał(a):Akcja „Bociek” akcją „Bociek”, ale co z akcją powrotu do bagna? ;-)

Pytanie tylko - zresztą tak samo zasadne w przypadku powrotów, jak i boćków - cóż takiego atrakcyjnego KS może obecnie zaoferować tym wszystkim osobom by zechciały wrócić i zacząć się aktywnie udzielać?

Nie chce mi się już po raz n-ty pisać jak bardzo obecny model liczenia aktywności oraz dysproporcja w głosach ważonych zniechęca do aktywności, bo znowu armia nolifów zacznie się burzyć, że "ale jak to, ja zmarnowałem pół życia na Sarmację, czyli mi się należy", więc zwrócę uwagę na coś innego. Jeśli o mnie chodzi, wróciłem do KS tylko i wyłącznie z powodu rozgrywek w X11, czyli w systemie całkowicie niezależnym od KS, znajdującym jedynie jakieś tam odbicie w sarmackiej narracji. Patrząc na to jak aktywna jest SLP, myślę, że takich osób jak ja, które w mikronacjach trzyma jedynie wirtualny futbol, jest o wiele więcej. Jeśli mam być szczery, ciężko mi znaleźć obecnie (tj. od kilkunastu co najmniej miesięcy, żeby nie było, że mówię o panowaniu Roberta Fryderyka) w KS cokolwiek dla mnie interesującego poza możliwością rywalizacji w X11.

Stąd, jak na wstępie, pytam - trochę retorycznie, trochę nie - chcemy przyciągać, ok, tylko czym, skoro biorąc pod uwagę inne rozrywki jakie zapewnia nam współczesny internet jesteśmy siermiężni, nudni i w ogóle nieatrakcyjni?
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 9 kwi 2018, o 12:44

VAT napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Akcja „Bociek” akcją „Bociek”, ale co z akcją powrotu do bagna? ;-)

Pytanie tylko — zresztą tak samo zasadne w przypadku powrotów, jak i boćków — cóż takiego atrakcyjnego KS może obecnie zaoferować tym wszystkim osobom by zechciały wrócić i zacząć się aktywnie udzielać? […] Stąd, jak na wstępie, pytam — trochę retorycznie, trochę nie — chcemy przyciągać, ok, tylko czym, skoro biorąc pod uwagę inne rozrywki jakie zapewnia nam współczesny internet jesteśmy siermiężni, nudni i w ogóle nieatrakcyjni?

Podejrzewam, że nasze stanowiska różnią się jedynie co do retoryczności pytania. Niestety, nie znam na nie odpowiedzi, ale uważam, że warto je postawić. My tu, mimo wszystko, jesteśmy. :-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica