Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Akcja BOCIEK — etap I

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Akcja BOCIEK — etap I

Postprzez Guedes de Lima 1 mar 2018, o 18:52

Kontrolowana taryfa ulgowa dla nowych mieszkańców.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Yennefer 1 mar 2018, o 19:17

Filmiki promocyjne to nie 30-60 sec a coś więcej, to musi zachęcać, minimum 5 minut, by przybliżyć Księstwo Sarmacji potencjalnym przybyłym. Akcja promocyjna tego typu musi mieć jakieś ukierunkowanie.

Pozdrawiam.

P.S. 30 sekund filmiku nie jest w stanie przyciągnąć uwagi potencjalnej nowej twarzy w kręgach mikronacyjnych. Pamiętajmy, że to nie jest produkt, który sprzedajemy.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez RCA 1 mar 2018, o 19:19

5 minutowy film to może dzisiejszego przeciętnego odbiorcę zanudzić na śmierć.
Mówię o dynamicznej produkcji promocyjnej, nie o debacie o teorii strun.

I tak, to jest dokładnie produkt, który sprzedajemy.

Postprzez Guedes de Lima 1 mar 2018, o 19:43

Myślę, że spot w okolicach 50 sekund w zupełności wystarczy.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Zombiakov 1 mar 2018, o 21:02

plus nieuprawnione dzielenie mieszkańców i obywateli na lepszych i gorszych.

CZEPIANIE SIĘ: Czyli JKM popiera zrównanie siły głosu ? A może pewna grupa Sarmatów ma prawo by decydować co jest "uprawnionym dzieleniem" ?

Według mnie nowy mieszkaniec z definicji jest w sytuacji gorszego. I sorry... "internet" jest coraz szybszy a ludzie mniej cierpliwi. Wszelkie wybory i selekcja nie są czysto merytoryczne/programowe a na dodatek wielu Sarmatów w ogóle nie ma takiej przelotnej myśli żeby mając okazję zaangażować tego słabiej znanego i go trochę nakierować. Ale znowu nie mówiąc o "stażu" tylko o pełnoprawnej funkcji.

Nie zgadzam się aboslutnie z podejściem, że do młodych należy mieć bezkrytyczne podejście, nie wymagać niczego, zatwierdzać wszysto co podsuną nawet jeżeli jest to zbędne

Nie mówię o bezkrytycznym podejściu tylko o większej elastyczności. To już jest bardzo subiektywne. Nie zapiszemy w prawie że "młody poseł ma prawo do przepchania jednej ustawy". Ale można od początku popatrzeć bardziej przychylnym okiem.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Zombiakov 1 mar 2018, o 21:08

Guedes de Lima napisał(a):Myślę, że spot w okolicach 50 sekund w zupełności wystarczy.

Jak wyprodukujemy spot 50 s. to potem można myśleć o 5 minutowym.

Odrębna kwestia to gdzie na osi czasu taki filmik się znajduje. Rozumiem, że przed konkretnymi działaniami promocyjnymi planowane jest uporządkowanie spraw wewnętrznych i może na tym trzeba się skupić.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez kaxiu 2 mar 2018, o 20:57

Pisałem o tym chyba już kiedyś, w toku kampanii elekcyjnej. Miałem taką przygodę, że do Księstwa powróciłem incognito jako obywatel, a jakże - bagiennej Gellonii.

Z miesiąc się trochę pobawiłem i mi się znudziło. Spostrzeżenia:
1) Niby można robić wszystko, ale jakoś nic ciekawego do roboty nie znalazłem*, ostatecznie wylądowałem w jakieś gellońskiej gazetce, gdzie gryzły komary z pobliskich bagien,
2) Nie widziałem dla siebie żadnej ścieżki kariery, mimo że jestem człowiekiem kreatywnym, jako nowy mieszkaniec nie byłem w stanie wymyślić żadnej sensownej inicjatywy,
3) w ogóle nie wciągnęło mnie życie prowincji, tj. bagiennej Gelloni, zwanej mylnie Starosarmacją,
4) kupiłem jakieś znaczki z gołębiami i stwierdziłem, że to wyciąganie pieniędzy, ale nic innego się nie dało wtedy kupić**,
5) ktoś mnie nawet chciał aktywować bardziej, ale jakoś mnie to nie bawiło. Śmieszne było jedynie udawanie, że nie wiem o co chodzi,
6) mimo, że ks już znałem - wróciłem jednak po dłuższej przerwie - ciężko było mi pojąć obecne mechanizmy - tj. kto pociąga za jakie sznurki, z kim co i jak. W sumie jak wróciłem oficjalnie do Teutonii - też z tym miałem problem***.

* oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że wiedziałem o mikronacjach więcej niż przeciętny nowy, a jednocześnie musiałem dbać o to, aby nie wyczajono kim jestem i nie kopnięto mnie w dupę.
** nadal uważam, że potrzeba nam systemu ewidencyjnego, gdzie można kupić nieruchomości, tj. domy, grunty itd., czy też ruchomości - samochody. Zwiększa to atrakcyjność takiej rozrywki.
*** przydałby się chyba jakiś schemat władzy i instytucji, i co oczywiste - zachęcenie żeby truć dupę innym (a nie, że ktoś jest nowy, boi się napisać do Księcia, czy też ministra, a nie ma pomysłu na innego odbiorcę).

EDIT:
Filmiki promocyjne to nie 30-60 sec a coś więcej, to musi zachęcać, minimum 5 minut, by przybliżyć Księstwo Sarmacji potencjalnym przybyłym. Akcja promocyjna tego typu musi mieć jakieś ukierunkowanie.

W życiu bym czegoś tak długiego nie obejrzał, no chyba że śmieszne koty. Moim zdaniem całość poniżej pół minuty,
przy czym przesłanie musi być przez pierwsze kilka sekund ;). I po za tym - dzielimy z tym filmikiem skórę na niedźwiedziu, który ma się dobrze i nie wiemy nawet gdzie na niego polować.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 2 mar 2018, o 22:23

kaxiu napisał(a):*** przydałby się chyba jakiś schemat władzy i instytucji, i co oczywiste - zachęcenie żeby truć dupę innym (a nie, że ktoś jest nowy, boi się napisać do Księcia, czy też ministra, a nie ma pomysłu na innego odbiorcę).

Nie wiem czy by to coś zmieniło.... ale dawniej paradoksalnie (bez fejsów, łotsapów) było łatwiej z każdym się skontaktować. Wszyscy mieli GG.

Teraz, też ze względu na ochronę swoich prawdziwych tożsamości, nie ma jak do człowieka uderzyć normalnym kanałem. IRC całkiem "normalny nie jest". Poczta Koronna to bardziej jak... poczta a nie komunikator.

Fajnie więc by było jakby przynajmniej ochotnicy mogli wyeksponować swoje współczesne profile/komunikatory.
Zaznaczyć w profilu jak najlepiej się z daną osobą kontaktować.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Postprzez KJAF 2 mar 2018, o 22:54

Problem w tym, że poza facebookiem za bardzo nie ma takich komunikatorów do wyeksponowania. A nie każdy przecież życzy sobie przekazywać kontakt do realnej osoby, nie do postaci którą tutaj odtwarza.

Ja na ten przykład żałuję, że nie zrobiłem sobie osobnego konta na fb do celów mikronacyjnych. Patrząc z perspektywy czasu, na znajomych sarmackich których mam na fb i z którymi czasami piszę na messengerze, może z garstką chciałbym rzeczywiście utrzymywać taki kontakt na stopie bądź co bądź realnej — bo nie jestem tam Arpedem-Friedmanem, zamieszkałym w Almerze w Baridasie, z bratem Kristianem, ale Konradem X, zamieszkałym w Y w Polsce, z rodzeństwem Z. I zwyczajnie jednego życia z drugim mieszać się nie chce, o ile mikronacyjnych postaci nie znam też, i nie utrzymuje kontaktów w realu.

Drugie konto na fb to też jak wiadomo trochę lipa, bo się trzeba przelogowywać i tak dalej. W większości takie drugie, fejkowe profile umierają.

Konkluzja jest taka, że mamy albo PK, albo IRCa — fb nie jest żadną alternatywą (przynajmniej dla niektórych, gdzie powody podałem wyżej). Inb4 IRC też nie jest tym, do czego zmierzamy (nie wyślesz wiadomości do osoby offline). A reszta już umarła bądź nie każdy się w to bawi — GG, Skype i tak dalej.

Albo więc zrobimy sobie własny komunikator, albo lipa. W ZW 2.0 był taki, bardzo podobny do messengera - i działał w tej roli dobrze, a co najważniejsze - nie mieszał reala z wirtualem i nie powodował zamieszania z kilkoma kontami do jednej aplikacji (fb), bo to dawało g*wno a nie szybkość i swobodę konwersacji; specjalnie od PK się nie różniło.
Instytut Edukacji Sarmackiej

Postprzez Zombiakov 2 mar 2018, o 23:51

Jakimś kierunkiem byłoby wybranie czegoś anonimowego i promowanie wewnętrznie. Tak jak wybraliśmy (ktoś wybrał) IRC na wspólny kanał.

Przykładowo można sobie powiedzieć, że bardziej odpowiedzialne osoby instalują takie GG i jazda. Przynajmniej jest jasny przekaz do gościa, jak może się dobić. Wiadomo, że nie koniecznie GG byle było to odpięte od fejsowo/googlowych kont.

Mam jakąś wiarę, że przynajmniej od strony Sarmatów mogłoby to się udać i faktycznie ludziska by sobie poinstalowali taki dodatkowy komunikator. Czy jakkolwiek by to pomogło chociaż jednemu nowemu ?

Trudniej powiedzieć... bo jednak wydaje mi się, że mało który nowy chce od razu do ludzi pisać/zagadywać. Raczej pewnie musi mieć informacje zaserwowane na stronie.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo