Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zażalenie na postanowienie PSO w TK KN 18/01/03 - dyskusja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Zażalenie na postanowienie PSO w TK KN 18/01/03 - dyskusja

Postprzez KJAF 14 sty 2018, o 21:25

Przepraszam że się wtrącam, ale z całym szacunkiem, w mojej opinii WKM nie ma racji.

To nie jest sprawa w której przedmiotem jest Korona/inny urząd czy podmiot, że wraz ze zmianami na stanowisku, ktoś inny "wchodzi" w skórę podmiotu. Jest to kontrola działalności konkretnej i fyzycznej osoby, której ta działalność jest badana w związku z zajmowaną funkcją.

Nie wydaje mi się, żeby wraz ze zmianą na stanowisku, Wasza Książęca Mość mogła odpowiadać na pytania SO w imieniu JO Czuguł-Chana, na przykład dlaczego wydał postanowienie wtedy a wtedy, czym się kierował, jaki był stan jego wiedzy i jak interpretował przepisy — bo wraz ze zmianą na urzędzie książęcym, Regent swojego zdania i mózgu nikomu nie przekazał.

Pisząc bardziej skrótowo i w sposób, który pokazuje logikę WKM — a gdyby Czuguł-Chan został skazany za wydanie nieprawidłowego zarządzenia, to kto powinien iść do więzienia — On, czy Wasza Książęca Mość? Bo przecież zrobił to jako Regent, więc Regent - a teraz Książę - powinien karę odpokutować.

Jeszcze raz więc podkreślam - to nie jest sprawa przeciw urzędowi, organowi, czy innemu niezmaterializowanemu podmiotowi, który akurat teraz reprezentuje dana osoba, tylko przeciw osobie fizycznej. Nie przesłuchiwano Księcia/Regenta/Korony, tylko konkretną osobę.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Re: Zażalenie na postanowienie PSO w TK KN 18/01/03

Postprzez RCA 14 sty 2018, o 21:34

Wielmożny wicehrabio,

nie wydaje mi się, by to miejsce (gmach Trybunału - dop. po wydzieleniu postów) stosownym było do wolnych dysput. Uczulam wielmożnego na fakt, iż znajdujemy się w gmachu Trybunału Koronnego, w którym dochowywana jest szczególna dbałość o protokół i odpowiednie zachowanie.

Co się zaś tyczy "nie wydaje mi się", to nie wydaje mi się, żeby wielmożny miał rację. Regent był piastunem określonego organu, i przestał nim być. Regent Czuguł-Chan występował w sprawie jako Korona, i przestał w niej występować. Ja w niej występuję.

Za wydanie nieprawidłowego zarządzenia nikt nie idzie do więzienia. W tym kraju przynajmniej, będę wdzięczny za niesprowadzanie dyskusji do absurdu.

To jest sprawa dokładnie przeciwko urzędowi, nie przeciwko osobie diuka Czuguł-Chana.

Zdaję się na mądrość Pana Marszałka Trybunału. A wielmożnego raz jeszcze uczulam na reguły w Trybunale obowiązujące. Każdego.

Re: Zażalenie na postanowienie PSO w TK KN 18/01/03 - dyskus

Postprzez Roland 14 sty 2018, o 21:49

Gmach Trybunału to nie jest miejsce na dyskusje, ale skoro już takiej dyskusji potrzeba, to np.: w tym dziale forum. Upraszam o powagę.
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii

Postprzez KJAF 14 sty 2018, o 22:03

No to jeżeli mogę jednak odpowiedzieć, to odpowiem — nie sprowadzałem dyskusji do absurdu, a li tylko przedstawiałem na czym się opiera ta logika, już abstrahując od tego czy można iść za takie rzeczy do więzienia, czy nie.

Pragnę jednak przypomnieć, że w sprawie kontrolnej, Trybunał może w ekstremalnym wypadku, zdecydować o ściągnięciu z urzędu daną personę. Jeżeli przyjąć, że kontrolujemy Księcia/Regenta jako urząd, nie jako konkretną osobę, to w myśl tej logiki, TK może ściągnąć Księcia z tronu za wydanie fatalnego zarządzenia Regenta.

Dwa, płynne i proste przełożenie odpowiedzialności w TK pomiędzy Księcia a Regenta jest o tyle głupie, że siłą rzeczy wszystkie pytania zadawane Regentowi, oraz stanowisko jakie przedstawił, przechodzi na WKM. I tym sposobem, WKM mógłby wycofać się z pierwszego stanowiska CC i przykładowo, przyznać się za niego do winy, tudzież odpowiadałby WKM na pytania z zakresu wiedzy i prywatnego zdania diuka CC, co jest niemożliwe i kuriozalne.

Jeżeli tak dosłownie przenosimy 1:1 reprezentacje w sprawie i na urzędzie, to równie dobrze można by jednego Kanclerza ciągać po sądach za to, że poprzednik zrobił jakiś bubel na kasę.

Trzy, WKM zdaje się dość chętnie i aktywnie włączał się w sprawy w Trybunale niebędąc stroną postępowania, przynajmniej dopóki ja byłem tam Marszałkiem. Nawet groźby zasądzenia kary nie pomagały, więc z całym szacunkiem, ale trochę dziwnie mi się czyta napominania o porządek w Trybunale. Ot, mam odczucie że to nieco sztuczne zachowanie, niepodparte własnym przykładem.

Postprzez RCA 14 sty 2018, o 22:05

W zasadzie jeden cytat zamyka całą dyskusję.

KppTK napisał(a):"Określenie „sprawa kontrolna” oznacza sprawę o kontrolę działalności organu władzy publicznej."

Postprzez KJAF 14 sty 2018, o 22:15

A gdyby ta działalność okazała się niezgodna z prawem, a Trybunał zgodnie z możliwymi opcjami postanowił odwołać osobę która te prawo złamała, to kogo należałoby odwołać? Organ który zawinił, czyli w tym przypadku — Waszą Książęcą Mość.

Postprzez Daniel Chojnacki 14 sty 2018, o 22:42

Konrad Friedman napisał(a):A gdyby ta działalność okazała się niezgodna z prawem, a Trybunał zgodnie z możliwymi opcjami postanowił odwołać osobę która te prawo złamała, to kogo należałoby odwołać? Organ który zawinił, czyli w tym przypadku — Waszą Książęcą Mość.

Może nikogo ?

Edit organu odwołać nie można co najwyżej jego piastuna. A skoro nie piastuje funkcji to nie mozna go odwołać

Stanowisko księcia jest moim zdaniem prawidłowe i w pełni uzasadnione, TK się moim zdaniem pomylił. CC nie był strona postępowania tylko ja reprezentował.

Edit 2: co nie stoi na przeszkodzie przesłuchaniu go jako świadka np
Daniel Chojnacki książę-senior, hrabia Przepadu

Postprzez Michal_Feliks 14 sty 2018, o 22:48

Konrad Friedman napisał(a):Przepraszam że się wtrącam, ale z całym szacunkiem, w mojej opinii WKM nie ma racji.

To nie jest sprawa w której przedmiotem jest Korona/inny urząd czy podmiot, że wraz ze zmianami na stanowisku, ktoś inny "wchodzi" w skórę podmiotu. Jest to kontrola działalności konkretnej i fyzycznej osoby, której ta działalność jest badana w związku z zajmowaną funkcją.

Uwazam, ze kontrola dzialalnosci dotyczy organu - a wiec nie diuka CzCh, tylko glowy panstwa - wowczas Regenta, w meidzyczasie zastapionego przez Ksiecia.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez KJAF 14 sty 2018, o 23:22

Daniel Chojnacki napisał(a):Edit 2: co nie stoi na przeszkodzie przesłuchaniu go jako świadka np

I do tego właśnie zmierzam - przełożenie 1:1 nie ma tutaj sensu, skoro z zastąpieniem strony "tłumaczącej się" przed TK kimś, kto siłą rzeczy nie ma tutaj zbyt wiele do powiedzenia w imieniu osoby, która bądź co bądź jest tutaj źródłem sporu, to wyjście średnie.

Prosta wymiana jak z zawodnikami na boisku raczej procesowi zaszkodzi, aniżeli pomoże. A to biorąc pod uwagę, że jednak udział w imieniu organu kontrolowanego JKM jest konfliktem interesów - bo w przypadku orzeczenia TK niebędącego po myśli Dworowi Książęcemu, jest podstawa prawna do unieważnienia elekcji jako takiej.

Wniosek JKM nie powinien prowadzić do wyłączenia głównego uczestnika postępowania, a to tym bardziej, że jeżeli JKM ma zastąpić jeden do jednego tego uczestnika, to koniec końców może reprezentując przecież Koronę, praktycznie odwołać przedstawione przez Koronę - a nie konkretną osobę - stanowisko i pogląd na sprawę.

Sprawa - przynajmniej nie od strony formalnej - ale przykładając rozum i godność człowieka, wcale nie jest taka czarno biała jeżeli chodzi o możliwe skutki i zdrowy rozsądek.

Postprzez piwniczak 15 sty 2018, o 00:03

Dla was Jaśnie Oświecony Diuk Czuguł-Chan. Proszę sobie nie pozwalać, bo spotkamy się w sondzie.

CC to możecie sobie wysyłać do kolegi, jak składacie mailową reklamację na silikonową nakładkę z wypustkami na prącie, którą mu kupiliście na urodziny, ale była źle wykończona i powodowała nieprzyjemne obtarcia.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo