Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Informacja o Koronacjach

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Informacja o Koronacjach

Postprzez Julian FER 10 sty 2018, o 17:42

Vladimir napisał(a):Według mnie to miły gest, że JKM Robert Fryderyk nie wymienił Teutonii, bowiem w Królestwie mamy już Króla. Sarmackie zwierzchnictwo nad Teutonią jest czysto instytucjonalne.

JO Diuku,

tak właśnie wychodzi, bo gest podwójnie miły, bo i przybrane imię brzmi znajomo i znacząco ;) Ciężko mi jest po prostu znaleźć porównanie praw prowincji do kraju, który jest odrębnym państwem związanym z unią. To po co Książe ma tron w Królestwie Baridasu, a Baridas sam nie może stanowić całego prawa u siebie? Na tym tle porównanie uprawnień Baridasu i Teutonii bardzo kiepsko wychodzi dla Baridasu, który ma więcej ograniczeń niż każda prowincja, bo wszystkie najważniejsze akty prawne Baridasu i tak musi przyklepać Król czyli Książę. Prowincje mają pełnie praw, a Baridas jest na szarym końcu tej kolejki. Mam nadzieję, że Książę zmieni ten stan rzeczy, a umowy może najwyższy czas negocjować od początku. Liczę tu na odrobinę zrozumienia i wyrozumiałości na "dobry start".
(-) Julian hr. Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 10 sty 2018, o 17:45

To niech Baridajczycy zmienią ten stan rzeczy. Sprawy Almery mnie, jako Teutończyka, nie obchodzą.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 10 sty 2018, o 18:26

Prześwietny hrabio at Atera,

uprzejmie dziękuję za dobre słowo i za pytania.

Julian FER napisał(a):Nie chwiałbym by to zabrzmiało złośliwie, ale w cytacie brak mi części naszej wspóolnoty, wiec zapytam. Jak to właściwie jest z Teutonią? Czyto jeszcze prowincja Księstwa Sarmacji, bo jakoś tego nie zauważyłem by WKM zaznaczył, że ma tu władzę najwyższą?

Wymieniłem w informacji, którą Prześwietny skomentował, koronacje, które się odbędą. Królem Teutonii jest Jego Królewska Mość Andrzej Fryderyk, nie przynależy mi korona Teutonii. Jako Książę Sarmacji jestem Teutonii suwerenem, a Teutonia mając dziś jeszcze status prowincji zawiera się w zakresie koronacji na Księcia Sarmacji. Obiecywałem w kampanii dążenie do zmiany statusu każdej z części naszego kraju, ale proszę nie spodziewać, że nastąpi to w trzy godziny po złożeniu przysięgi.

Julian FER napisał(a):Tak właśnie wychodzi, bo gest podwójnie miły, bo i przybrane imię brzmi znajomo i znacząco ;)

Może i brzmi, ale nie ma nic wspólnego z Teutonią, czy władającym nią Królem.

Julian FER napisał(a):Ciężko mi jest po prostu znaleźć porównanie praw prowincji do kraju, który jest odrębnym państwem związanym z unią.

Tej części wypowiedzi Prześwietnego niestety nie rozumiem, więc nie umiem jej odpowiednio zaadresować.

Julian FER napisał(a):To po co Książe ma tron w Królestwie Baridasu, a Baridas sam nie może stanowić całego prawa u siebie? Na tym tle porównanie uprawnień Baridasu i Teutonii bardzo kiepsko wychodzi dla Baridasu, który ma więcej ograniczeń niż każda prowincja, bo wszystkie najważniejsze akty prawne Baridasu i tak musi przyklepać Król czyli Książę. Prowincje mają pełnie praw, a Baridas jest na szarym końcu tej kolejki. Mam nadzieję, że Książę zmieni ten stan rzeczy, a umowy może najwyższy czas negocjować od początku. Liczę tu na odrobinę zrozumienia i wyrozumiałości na "dobry start".

Wszystkie podmioty stanowiące Rzeczpospolitą mają dokładnie takie sama prawa dziś. Mają różne statusy (Kraj Korony vs. prowincje), ambicje, różne temperamenty, lecz dokładnie te same prawa. Żaden z tych podmiotów nie jest od innych gorszy, żaden od innych lepszy. I jak zapowiadałem — jestem zwolennikiem stosownych zmian. Natomiast szczerze nie rozumiem wypowiedzi Prześwietnego i bijących z nich wobec mnie pretensji. Chętnie o tym porozmawiam, ale proszę o sklaryfikowanie podmiotu sporu.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 10 sty 2018, o 19:11

Sclavińczycy, poprawcie mnie jeśli się mylę… Ale czy nie jest tak że po prostu Księciu Sarmacji przysługuje tytuł Króla Sclavinii? Nie jest zaś tak, że Król Sclavinii jest koronowany, jako iż Sclavinia, w swej autonomii, zdecydowała się na pozostanie konsulatem.

Nie jest to bynajmniej zarzut do Waszej Książęcej Mości. Nie jestem ekspertem od prawa Sclavinii, zaś zaskoczyło mnie w Waszym ogłoszeniu właśnie taka wzmianka o koronacji Króla Sclavinii.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez RCA 10 sty 2018, o 19:14

Miałem taką rozmowę ostatnio i w sumie nie było jednoznacznej konkluzji jak to ze Sclavinią do końca jest. Nie jest to niezbędny element, tytuł jest bardziej tradycyjny, niż faktyczny, bowiem ustrój Sclavinii nie ma dziś nic z monarchią wspólnego. Uznałem jednak, że skoro tytuł przynależy to można taką ceremonię przeprowadzić. Wszak z tytułem tym żadne apanaże i specjalne uprawnienia się nie wiążą.

Skonsultuję sprawę jeszcze z hrabią Guedesem de Limą oraz markizem Młynkiem Kawowym.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Król Sclavinii, suweren Teutonii, etc. etc.
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 11 sty 2018, o 15:47

Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 11 sty 2018, o 17:56

Propsy za imię. Dużo można powiedzieć dobrego o TIHu, ale imiona miał okropne, trudne w odmianie, zrywające z tradycją etc. To raz.
Dwa - bo czytam sporo i mam zamiar być jak brzytwa - jednoznaczne gratulacje. Nie teraz czas na krytykę. Jest olbrzymi mandat społeczny (głosy pierwszej preferencji imponujące) i jest to nasz książę i tyle.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Królestwo Baridasu

Postprzez Roland 11 sty 2018, o 23:47

anglov napisał(a):Sclavińczycy, poprawcie mnie jeśli się mylę… Ale czy nie jest tak że po prostu Księciu Sarmacji przysługuje tytuł Króla Sclavinii? Nie jest zaś tak, że Król Sclavinii jest koronowany, jako iż Sclavinia, w swej autonomii, zdecydowała się na pozostanie konsulatem.

Nie jest to bynajmniej zarzut do Waszej Książęcej Mości. Nie jestem ekspertem od prawa Sclavinii, zaś zaskoczyło mnie w Waszym ogłoszeniu właśnie taka wzmianka o koronacji Króla Sclavinii.

Każdoczesnemu księciu przysługuje tytuł Króla Sclavinii. Koronować się na niego jak najbardziej można, bo w myśl ustawy o utworzeniu prowincji Książę Sarmacji jest Królem Sclvinii. Obecnie to funkcja czysto tytularna, bo Król Sclvinii nie pełni żadnej roli ustrojowej w Konsulacie.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AJ Piastowski 12 sty 2018, o 00:02

A nie możemy poczekać z koronacją do 13 kwietnia? Wszak to najbliższy piątek w kalendarzu i data była by najbardziej odpowiednia. A poza tym tyle miesięcy bez Księcia mogłoby napędzać aktywność.
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Remigiusz L. 12 sty 2018, o 00:03

AJ Piastowski napisał(a):A nie możemy poczekać z koronacją do 13 kwietnia? Wszak to najbliższy piątek w kalendarzu i data była by najbardziej odpowiednia. A poza tym tyle miesięcy bez Księcia mogłoby napędzać aktywność.

A w międzyczasie Sejm się rozwiąże i nie będzie jeszcze nowego kanclerza.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Ambasador Księstwa Sarmacji w Królestwie Hasselandu
Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo