Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Garść oświadczeń i wyjaśnień

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Garść oświadczeń i wyjaśnień

Postprzez Sierg 28 sie 2015, o 15:04

Sarmaci i Baridajczycy,

W ostatnim okresie, przede wszystkim wakacyjnym, dałem się we znaki wielu mieszkańcom naszych mikronacji. Uważam, że niezbędne jest krótkie oświadczenie. Mam bowiem świadomość tego, iż kłótliwe momenty negatywnie wpływały na samopoczucie świadków.

Chciałbym w pierwszej kolejności przeprosić wszystkich, których w jakikolwiek sposób, a także kiedykolwiek, uraziłem. Wiem, że w pewnym momencie nieco się zagalopowałem, ale miało to związek z różnymi innymi czynnikami — w żaden sposób mnie to jednak nie usprawiedliwia. Ubolewam, iż w porę nie poszedłem inną drogą, która mogłaby ograniczyć eskalację konfliktów.

Oddzielne przeprosiny kieruję również w stronę Jego Królewskiej i Książęcej Mości. Wiem, że swoim postępowaniem wyłącznie go obciążałem. Czuję się z tym bardzo nieswojo, ponieważ byłem pierwszą osobą, która Rząd Książęcy zaproponowana. W momencie kryzysu powinienem zatem zadeklarować własną pomoc, a nie dobijać za pośrednictwem konferencji prasowych. Niestety, nie zrobiłem tego. Pocieszam się wyłącznie myślą, że z morza hejtu być może została wyłapana choć jedna słuszna sugestia, co mogło przyczynić się do odwołania ministrów, wobec których miałem poważne zastrzeżenia. Wiem jednak, że mogłem to zrobić w nieco bardziej cywilizowany sposób.

Sprawy sądowe to również bardzo interesujący temat. Wiele osób miało mi je za złe... Choć czasem stawały się motorem napędowym do naprawy niektórych relacji. Nie zawsze jest to jednak możliwe, co pokazał konflikt mój oraz Markusa markiza Arpeda. Pozew wycofałem, ale nie zamierzam w przyszłości z nim jakkolwiek współpracować. Różnimy się nie tylko poglądami, ale również podejściem do wielu priorytetowych spraw. Podtrzymuję także swoje zdanie, jakoby nie powinien piastować jakichkolwiek funkcji w Księstwie Sarmacji i Królestwie Baridasu — szczególnie, jeżeli wymagają aktywności oraz odpowiedzialności. Na tym ten cały syf się zakończył.

Pozwu przeciwko Danielowi da Firenzie nie wycofam. Osoba ta wykazała się wielką niewdzięcznością. Naprawdę, nie jestem wredny, ale jeżeli kogoś przeprowadzam przez pierwsze dni w Mikroświecie, służę radą i nie tylko, liczę na choć minimalny szacunek. W tym przypadku zostałem bestialsko zaatakowany, co — moim zdaniem — podpadło pod Kodeks Sprawiedliwości. Uważam, że mam stuprocentową rację, ale ostateczną decyzję — rzecz jasna — podejmie Trybunał Koronny. Proszę uprzejmie, aby tej sprawy nie komentować, co zdarzało się choćby na kanale IRC. Nigdy nie pozywałem nikogo na pokaz, zatem uszanujcie zarówno moją prywatność, jak i mego oponenta na sali sądowej.

Przechodząc do ciekawszych spraw... Oświadczam ponadto, że nie będę kandydował w wyborach do Sejmu kolejnej kadencji. Na podsumowania przyjdzie czas za miesiąc, jednak już dziś wiem, iż nie wywiązałem się z obietnic. Jedną z nich był chociażby udział w każdej sejmowej debacie. Chcąc zachować resztki honoru, postanowiłem jak wyżej.

Prawdopodobnie ograniczę również inną działalność publiczną. Pragnę w szczególności skupić się na pracy w Prefekturze Generalnej oraz przy moim prywatnymi Przedsiębiorstwie Mikro. Nadal jednak służę pomocą, na ile będzie to możliwe. Chciałbym choćby zgłosić chęć uczestnictwa w obradach kolejnej kadencji Państwowego Komitetu Oceny Jakości, ponieważ widzę, że RM ma problem z dobraniem składu.

Na tym pozwólcie, że niniejszy beznadziejny post zakończę. Raz jeszcze wszystkich przepraszam. Mam nadzieję, że uda mi się wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Obrazek

Re: Garść oświadczeń i wyjaśnień

Postprzez Daniel Chojnacki 28 sie 2015, o 16:41

No już nie przesadzaj z tymi przeprosinami.
Daniel Chojnacki książę-senior, hrabia Przepadu

Postprzez piwniczak 28 sie 2015, o 17:03

Raz człowiek na jajach usiadł i mu się światopogląd odmienił.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman_Gotfryd 28 sie 2015, o 19:04

Ambitne przeprosiny nie powiem, sporo tego. Ale czasem i tak trzeba, dobrze się stało że takie oświadczenie się pojawiło.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez TAR 28 sie 2015, o 19:30

<szloch><SZLOCH!> Wybaczamy ci! <SZLOOOOCH!>

A serio, to podziwiam. Mało kto umie przyznać nad swoim błędem. Nawet jest to złotą cechą i szlachetną. Ale coz, błędy sprawiają, że na przyszłość staramy nie powtórzyć błędów. Kto nie popełnia błędów, ten nic nie robi.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Don 28 sie 2015, o 19:44

Proszę się nie rozklejać.

A przedmówcy chętnie pomogę bo o czymś zapomniał.

</szloch></SZLOCH!> </SZLOOOOCH!>
(-) Don Mad
exKonsul Sclavinii, #kolejnywrednyPrefekt

A fructibus eorum cognoscetis eos.

Obrazek

Postprzez Marek 28 sie 2015, o 20:11

Co za szczere wyznanie, jakieś wyżyty sumienia dokuczają?.
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Wiceminister Spraw Wewnętrznych
Rada Ministrów

Postprzez Szczepan 28 sie 2015, o 20:29

Chełpić się z wygranej to nic przy przyznaniu się do porażki. Podziwiam i gratuluję Honoru!
Piotr "Szczepan" Szczepańczyk

Postprzez anglov 28 sie 2015, o 21:08

Don napisał(a):Proszę się nie rozklejać.

A przedmówcy chętnie pomogę bo o czymś zapomniał.

</szloch></SZLOCH!> </SZLOOOOCH!>

Tagi zamykamy od najbardziej wewnętrznego do najbardziej zewnętrznego. Tak więc powinno być odwrotnie. Ale pomijając to, sądzę, że błąd wyglądał inaczej. W tekście autora powinno być:
Kod: Zaznacz cały
<szloch /><SZLOCH! /> <SZLOOOOCH! />

A co do przeprosin, co by nie odbiegać za bardzo… Sam wiesz co o tym wszystkim myślę. Nie wątpię że forma którą prezentowałeś była uciążliwa… No ale.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Zombiakov 28 sie 2015, o 22:30

Sierg napisał(a):Na tym pozwólcie, że niniejszy beznadziejny post zakończę. Raz jeszcze wszystkich przepraszam. Mam nadzieję, że uda mi się wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Nie czytałem bo raczej nie jestem w gronie przepraszanych a post był długi ;)

Nie mniej życzę powodzenia we wszelkich postanowieniach.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo