Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sonda ekspresowa - sytuacja w sejmie

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Jaka koalicja powinna Pani/Pana zdaniem powstać?

Ankieta wygasła 23 cze 2015, o 23:31

FR plus SF
9
28%
FR plus PS
8
25%
SF plus PS
7
22%
FR plus SF plus PS
1
3%
żadna, wybory powinny być powtórzone
6
19%
nie wiem/nie mam zdania/trudno powiedzieć
1
3%

Liczba głosów : 32

Sonda ekspresowa - sytuacja w sejmie

Postprzez M. Kawowy 22 cze 2015, o 23:31

Niezorientowanych poinformuję, zorientowanym przypomnę: do sejmu XLVI z listy Frontu Robót dostały się 3 osoby, podobnie z listy FR. PS wprowadziło dwóch posłów. Z listy nowych mandat uzyskała Yennefer von Witcher. Książę zwołał pierwsze posiedzenie nowego sejmu, które powinno wystosować do JKMości wniosek o powołanie kanclerza. Jaką koalicja powinna Pani/Pana zdaniem powstać? Sonda potrwa 24h.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy

Re: Sonda ekspresowa - sytuacja w sejmie

Postprzez Markus 23 cze 2015, o 07:07

[…] do sejmu XLVI z listy Frontu Robót dostały się 3 osoby, podobnie z listy FR.

To macie samodzielną większość konstytucyjną. Po co Wam koalicje? :-D
(—) Marc Miquaiasu’un Arped

Postprzez Karolina 24 cze 2015, o 00:58

Sześć osób uważa, że wybory powinny być powtórzone.

(1) WTF?
(2) Dlaczego?
(3) W jaki sposób niby to ma zmienić partyjne wyniki?
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 24 cze 2015, o 08:03

Kto by się liczył z opinią 6 osób. Sonda krótka i nie każdy w niej wziął udział. Powtórzenie wyborów na pewno nie przejdzie, bo nawet jak by za powtórzeniem było 12 osób to na jakiej podstawie prawnej?
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hugo 24 cze 2015, o 10:58

Julian FER napisał(a):Kto by się liczył z opinią 6 osób.
Ja się liczę z opinią nawet jedej osoby :)

Inna sprawa, że dobrze by było, żeby wyrazili tę opinię. Czy dlatego, że ich nie wybrali? Czy dlatego, że nie mogli startować? Czy może z powodu złamania ordynacji? W tym ostatnim przypadku jest droga sądowa.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Roland 24 cze 2015, o 11:44

Czuję nosem Hansowanie :D
(—) Jaśnie Wielmożny Roland Heach-Romański herbu Złotogryf
z nadania Jego Książęcej i Królewskiej Mości markiz Thuringen

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 24 cze 2015, o 12:13

Mówiąc szczerze zagłosowałem tak dla śmiechu, bo myślałem, że nikt inny tak nie zagłosuję. Wstyd. :oops:
Obrazek

Postprzez Laurẽt 24 cze 2015, o 12:16

Hugo napisał(a):
Julian FER napisał(a):Kto by się liczył z opinią 6 osób.
Ja się liczę z opinią nawet jedej osoby :)

Inna sprawa, że dobrze by było, żeby wyrazili tę opinię. Czy dlatego, że ich nie wybrali? Czy dlatego, że nie mogli startować? Czy może z powodu złamania ordynacji? W tym ostatnim przypadku jest droga sądowa.

Według mnie trochę szkoda, że sonda "ekspresowa", bo nie wszyscy zdążyli zagłosować. Jeśli chodzi o opinie, to według mnie ze względu na zawirowania, które ostatnimi czasy nawiedziły nasze Księstwo, co raz więcej osób nie chce oficjalnie się wypowiadać, żeby sobie nie zaszkodzić i nie zostać odsuniętym. Spekulacje zeszły do prywatnych rozmów.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez M. Kawowy 24 cze 2015, o 15:15

Laurencjusz napisał(a):Według mnie trochę szkoda, że sonda "ekspresowa", bo nie wszyscy zdążyli zagłosować.

30 osób to jest mimo wszystko miarodajna próbka. Tym bardziej frapujący jest rozkład głosów 6 - 7 - 8 - 9. Nie rozumiem stwierdzenia "kto by się liczył z opinią 6 osób"? A z opinią 7 osób? A 8? Co za różnica?

Laurencjusz napisał(a):Według mnie trochę szkoda, że sonda "ekspresowa", bo nie wszyscy zdążyli zagłosować. Jeśli chodzi o opinie, to według mnie ze względu na zawirowania, które ostatnimi czasy nawiedziły nasze Księstwo, co raz więcej osób nie chce oficjalnie się wypowiadać, żeby sobie nie zaszkodzić i nie zostać odsuniętym. Spekulacje zeszły do prywatnych rozmów.

Nie wiem do końca, jakie zawirowania ma na myśli Baron, ale z drugą częścią wypowiedzi po trosze się zgadzam. Wszyscy wiemy, że Poczta Konna huczy od opinii i plotek, które nie pojawiają się później na FC. Ja nie bardzo mogę komentować wyniki ankiety ze względu na trwające rozmowy, ale spostrzeżenia innych czytam z najwyższą uwagą. (Za bardzo wartościowy, choć niekoniecznie trafny uważam ostatni artykuł diuka Leszczyńskiego).

Karolina napisał(a):Sześć osób uważa, że wybory powinny być powtórzone.
(1) WTF?
(2) Dlaczego?
(3) W jaki sposób niby to ma zmienić partyjne wyniki?

Też jestem w lekkim szoku i też chętnie przeczytałbym komentarz jednej z tych osób. Jasne, że wyniki wyborów są mało konkluzywne, ale - o ile dobrze odczytuję konstytucję - możliwości powtórzenia wyborów są tylko trzy: skrócenie kadencji przez posłów (czyli tak czy inaczej musi powstać w izbie większość), niewystosowanie wniosku o powołanie kanclerza do JKM (wówczas JKM decyduje: rozwiązywać czy nie), nieudzielenie kanclerzowi wotum zaufania (wtedy sejm rozwiązywany jest obligatoryjnie). Wszystkie trzy opcje wydają mi się obecnie nieprawdopodobne.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy

Postprzez Hugo 24 cze 2015, o 15:30

M. Kawowy napisał(a):
Też jestem w lekkim szoku i też chętnie przeczytałbym komentarz jednej z tych osób. Jasne, że wyniki wyborów są mało konkluzywne, ale - o ile dobrze odczytuję konstytucję - możliwości powtórzenia wyborów są tylko trzy: skrócenie kadencji przez posłów (czyli tak czy inaczej musi powstać w izbie większość), niewystosowanie wniosku o powołanie kanclerza do JKM (wówczas JKM decyduje: rozwiązywać czy nie), nieudzielenie kanclerzowi wotum zaufania (wtedy sejm rozwiązywany jest obligatoryjnie). Wszystkie trzy opcje wydają mi się obecnie nieprawdopodobne.

Jest jeszcze orzeczenie przez sąd nieważności wyborów.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica