Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Wydzielony] Uchwała Sejmu ws. uczczenia Teutońskiego Maja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

[Wydzielony] Uchwała Sejmu ws. uczczenia Teutońskiego Maja

Postprzez Helwetyk 3 maja 2015, o 08:33

Jeżeli chcecie wojny, to ją dostaniecie. Chyba, że mi real wypadnie.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Uchwała Sejmu ws. uczczenia Teutońskiego Maja

Postprzez Kwazi 3 maja 2015, o 09:08

Helwetyk napisał(a):Jeżeli chcecie wojny, to ją dostaniecie. Chyba, że mi real wypadnie.

A które zdanie uchwały sugeruje chęć wojny?
Kristof Stanislau Mihael Kvazi (T0005)
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 3 maja 2015, o 09:12

Kwazi napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Jeżeli chcecie wojny, to ją dostaniecie. Chyba, że mi real wypadnie.

A które zdanie uchwały sugeruje chęć wojny?

Masz ode mnie lepszą pamięć i pełniejsze archiwa. Jesteś w stanie odszukać deklarację podpisaną w Katowicach?
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kwazi 3 maja 2015, o 09:28

Helwetyk napisał(a):Jesteś w stanie odszukać deklarację podpisaną w Katowicach?

Sądzę, że z formy papierowej została przeniesiona (zdigitalizowana) tylko do Bramy Sarmackiej, której archiwów nie posiadam.

Mogę natomiast zaprezentować projekt uchwały, nad którym pracowała Komisja Wspólna KS i KNT:
JCW Jakob napisał(a):W uznaniu doniosłości wydarzeń, nazwanych później Teutońskim Majem, będących ostatnią - desperacką, acz legalną próbą utrzymania autonomiczności Marchii Teutońskiej i walki z ustawicznie prowadzoną polityką deteutonizacji Komisja Wspólna na mocy posiadanych pełnomocnictw postanawia ustanowić dzień 4 maja Dniem Jedności Narodowej.

Komisja zgadza się z faktem iż Teutoński Maj był heroiczną próbą obrony tego co teutońskie, podjętą w imię najwyższych wartości - Narodu, Honoru i Teutonizmu. Maj był odpowiedzią na działania prowadzone z żelazną konsekwencją, mającą na celu ostateczne wynarodowienie Teutończyków. Walnie przyczynił się do powstrzymania tego procesu, choć jego konsekwencje odczuwane są do dzisiaj.

Komisja uznaje iż nadeszła wreszcie pora by ostatecznie zamknąć ten rozdział historii Teutonii i doprowadzić do zjednoczenia Narodu i Ziem Teutońskich, czyniąc Naród Teutoński gospodarzem swych ziem. Wysocy Przedstawiciele zobowiązują się uroczyście do podjęcia wszelkich środków mających na celu jak najrychlejszą realizację tego celu.

Wówczas nikt nie traktował tego jako wypowiedzenia wojny, czego najlepszym dowodem jest fakt, że praca komisji zakończyła się sukcesem, czyli zjednoczeniem.
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 3 maja 2015, o 09:36

Kwazi napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Jesteś w stanie odszukać deklarację podpisaną w Katowicach?

Sądzę, że z formy papierowej została przeniesiona (zdigitalizowana) tylko do Bramy Sarmackiej, której archiwów nie posiadam. […] Wówczas nikt nie traktował tego jako wypowiedzenia wojny, czego najlepszym dowodem jest fakt, że praca komisji zakończyła się sukcesem, czyli zjednoczeniem.

A po latach wszystko to, co zostało wyjaśnione wzajemnie w Katowicach w duchu szczerości i oparach nienajdroższego alkoholu (inna rzecz, że niewiele się z tego utrzymało, ale już ze zdecydowanie innych powodów) usiłuje się przekreślić upokarzającą uchwałą, która między wierszami uznaje Księstwo Sarmacji za jedyną stronę winną Teutońskiego Maja, zupełnie pomijając delikatny szczegół tego rodzaju, że stan wyjątkowy był następstwem odmowy wykonania prawa, co zdaje się stanowić pewien constans niezależnie od tego, kto aktualnie rządzi w Sarmacji. Muszę powiedzieć, że naprawdę, na swój sposób, doceniam perfidię.

Jak dowodzi cytowana uchwała komisji „wspólnej” (nawiasem pisząc, musiało mnie chyba solidnie zamroczyć, skoro mój podpis widnieje pod dokumentem powołującym organ, którego członków z prawem głosu powoływały Marchia Teutońska i Królestwo Nowej Teutonii), przymykanie oczu w imię świętego spokoju i chęci ostatecznego zamknięcia pewnego rozdziału historii nie jest długofalowo skuteczne.
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kwazi 3 maja 2015, o 10:15

Helwetyk napisał(a):A po latach wszystko to, co zostało wyjaśnione wzajemnie w Katowicach w duchu szczerości i oparach nienajdroższego alkoholu...

Ja bardzo dobrze wspominam tamte czasy. Być nasze dzisiejsze relacje są wynikiem niedoinwestowania w jakikolwiek alkohol. Przy czym to nie ja postanowiłem odwrócić się plecami do dawnych towarzyszy broni.

Helwetyk napisał(a):Muszę powiedzieć, że naprawdę, na swój sposób, doceniam perfidię.

Tak mógłbyś powiedzieć, gdyby to był mój pomysł. Ale nie jestem inicjatorem ani autorem projektu uchwały.

Helwetyk napisał(a):(nawiasem pisząc, musiało mnie chyba solidnie zamroczyć, skoro mój podpis widnieje pod dokumentem powołującym organ, którego członków z prawem głosu powoływały Marchia Teutońska i Królestwo Nowej Teutonii)

Nie zamroczyło Cię. Po prostu wtedy miałeś zaufanie do władz MT. W końcu to Kedar i ja wybiliśmy Jakobowi z głowy projekt uchwały, który zaproponował (a który ja wyżej zacytowałem).
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 3 maja 2015, o 10:22

Kwazi napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Muszę powiedzieć, że naprawdę, na swój sposób, doceniam perfidię.

Tak mógłbyś powiedzieć, gdyby to był mój pomysł. Ale nie jestem inicjatorem ani autorem projektu uchwały.

Najwyraźniej wreszcie wychowałeś godnych następców.

Kwazi napisał(a):Nie zamroczyło Cię. Po prostu wtedy miałeś zaufanie do władz MT. W końcu to Kedar i ja wybiliśmy Jakobowi z głowy projekt uchwały, który zaproponował (a który ja wyżej zacytowałem).

Jak widać, skutki mojego zaufania do władz teutońskich okazały się równie nędzne, co skutki mojego zaufania do władz wandejskich. Na marginesie, uchwała została przyjęta; jedyne, co z niej wykreślono, to słowa „acz legalną”. Byłoby to dość zabawne, gdyby nie to, że nie jest.
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kwazi 3 maja 2015, o 10:28

Helwetyk napisał(a):Na marginesie, uchwała została przyjęta; jedyne, co z niej wykreślono, to słowa „acz legalną”. Byłoby to dość zabawne, gdyby nie to, że nie jest.

Hmm. Pamięć mnie zawiodła. Widocznie była jakaś inna wersja uchwały, która nawet dla MT była ciężkostrawna, więc nie została przyjęta.

Natomiast tekst, który trafił do DP, zawiera samą prawdę, tyle że nie całą. Ale nie bądźmy małostkowi.
Ja sam - jak zapewne pamiętasz - w kwietniu 2006 nie stałem po stronie obrońców Teutonizmu.
NIE Jaśnie Oświecony

Postprzez Helwetyk 3 maja 2015, o 12:38

Vladimir Iwanowicz napisał(a):Uchwała ma na celu przypomnieć o Teutońskim Maju oraz, jak sądzę, sugerują to końcowe zdania, o pokoju i pojednaniu w granicach Sarmacji.

Niewątpliwie dobrym punktem wyjścia byłaby uchwała teutońskiego Senatu w analogicznym brzmieniu, uzupełniona dodatkowo o kontekst historyczny i prawny. Przedłożony projekt wzywający Księstwo Sarmacji do żałoby z powodu całkowicie zrozumiałej reakcji na naruszenie porządku konstytucyjnego jest najzwyklejszą hucpą, która w najlepszym przypadku jest przejawem niepełnej wiedzy historycznej oraz ma z „pokojem i pojednaniem” tyle wspólnego, co zwymyślanie komuś zakończone słowami „a teraz przeproś”.
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kwazi 3 maja 2015, o 12:40

Helwetyk napisał(a):Przedłożony projekt wzywający Księstwo Sarmacji do żałoby z powodu całkowicie zrozumiałej reakcji na naruszenie porządku konstytucyjnego...

...że niby jakiej reakcji?
NIE Jaśnie Oświecony

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo