Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obwieszczenie o wymierzeniu kary

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Obwieszczenie o wymierzeniu kary

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 20 lut 2014, o 07:46

Może nie każdy czyta każdy wątek, dlatego dodam, co napisałem w wątku dotyczącym zmiany ustawy kodeks sprawiedliwości:

Jeżeli idzie o wulgaryzmy, to moim celem jako prefekta jest ich całkowite wyeliminowanie z życia publicznego, bo taka jest wola suwerena. Gdyby prawo było takie, że każdy post ma zawierać wulgaryzm, to mógłbym je z równym powodzeniem realizować a gdybym nie mógł z powodu odmiennych poglądów to podałbym się do dymisji. Faktycznie pojawia się sporo czarnych ramek ale to z tego powodu, że chcę żeby każde działanie prefektury było należycie nagłośnione (z powodu postulatu realizacji prewencji generalnej) oraz należycie uzasadnione (prawa procesowe ukaranego). Będzie to miało taki skutek, że mieszkańcy przekonają się, o nieuchronności karania za wulgaryzmy i kilka czarnych orzełków teraz pozwoli nam uniknąć gorszych działań w przyszłości.

Proszę również zwrócić uwagę, że stosuję to bez względu na osobiste sympatie. Takiego Ojka bardzo lubię. Ale to nie ma nic do rzeczy. Ciągnięcie brechtu w tamtym wątku jest o tyle nieuzasadnione, że poprzednie cenzury na Ojku obyły się bez kary. Jest to osoba inteligentna - i widząc działania związane z cenzurą - postanowiła dotknąć gorącego żelazka, po to żeby zobaczyć czy parzy. Parzyło. Użył wulgaryzmu całkowicie świadomie, w ciekawej, zawadiackiej formie (grafika). Robienie wyłomu i brak reakcji byłby nie na miejscu. Tak samo ukarałem Henia, bo użył wulgaryzmu celowo, w artykule o cenzurze wulgaryzmów i znów chciał zobaczyć, czy maszyna sprawiedliwości zadziała. Zadziałała. I będzie działała zawsze. Jest prosty sposób na uniknięcie czarnych orzełków (wron) - wystarczy opanować się i nie używać wulgaryzmów.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez A0014 20 lut 2014, o 09:51

Tak w oderwaniu od tej kary, aczkolwiek dalej w temacie.

Każdy ma jakieś tam zdanie na temat przekleństw. Ja uważam, że przyjęcie narracji pod tytułem: nieprzeklinające świętoszki jest dziwne, a pójście w drugą stronę też nam niczego sensownego nie daje.
Można zaobserwować pewien radykalizm w niektórych wypowiedziach, nastawienie na konfrontację, brak chęci dialogu. A temat ten w ogóle nie powinien jako tako istnieć.

Nie dlatego lansuje rozwiązanie oznaczania bardziej kontrowersyjnych treści(w tym art. zawierających przekleństwa), bo uważam to za optymalne, lecz dlatego, że innego sensownego rozwiązania nie widzę. A znając życie pewna hermetyczność skończy się na nieustannych nowelizacjach - legalizacji/delegalizacji. Dlatego powinno istnieć sensowne wyważenie kwestii wolności słowa w stosunku do wolności od czytania określonych treści...

Jak czasem tych przekleństw pojawiało się po prostu niewspółmiernie dużo, tak w chwili obecnej to jest paranoja w drugą stronę. Dlatego należy przyjąć takie zasady, które obu stronom tego "dziwnego" konfliktu będą najmniej wadzić, mając również na uwadze, że istnieje trzecia grupa którą spór ideologiczny w tym temacie zniechęca czy nuży.
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez Michaelus 20 lut 2014, o 12:18

anglov napisał(a):Przeglądając Dziennik Praw natknąłem się na coś takiego: http://prawo.sarmacja.org/akt,6398.html W związku z tym myślę, iż wszyscy mogą się już czuć bezpiecznie, a prawo będzie właściwie egzekwowane.

No i bardzo dobrze. Za świetnie wykonaną robotę należy się coś więcej niż dwa pączki z dziurką :!:
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Konstanty Michalski 20 lut 2014, o 22:06

Może nie darze szacunkiem NSZZ "Represja", ale popieram koniec ostatniej polityki dot. cenzorowania. O ile popieram cenzorowania wulgaryzmów, to każda cenzura czegokolwiek, musi być odpowiednio uzasadniona, co jak na razie były książe, jak i cenzor robi.
Obrazek

Postprzez ojebejbe 21 lut 2014, o 10:56

Dobrze liczę, że to już?

Dłuższy komentarz jakoś po południu pewnie :)
Bartosz von Thorn-Mackiewicz herbu Piękne Życie
Hrabia Księstwa Sarmacji
Cham, Menda Y Kanalia

„Nie ważne, aby zwyciężyć! Ważne, aby iść po trupach!”
~Kwazi

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 2 cze 2014, o 19:19

o kazde przeklenstwo trzeba taka afere robic?
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Królestwo Teutonii

Postprzez Winheart 2 cze 2014, o 19:22

Przez chwilę myślałam, że Ojek wrócił... A to tylko Szanowny Przedmówca wykopał taki stary artykuł :D
(-) Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Sołtys Nadziei
Obrazek

Postprzez Michał 2 cze 2014, o 19:22

Ale to było tak dawno temu... Nie odświeżajmy wątków sprzed ponad kwartału. ;)
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Hochenhauser 2 cze 2014, o 19:35

Co ciekawe, gdyby chcieć być czepliwym, niniejsza kara tworzy precedens do karania za grzybnię i patatajnię... to nawet lepsze niż moje "zdychajcie" :D
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny

Postprzez Hugo 2 cze 2014, o 20:00

Cholera jasna! Żeby Księcia o palpitację serca przyprawiać! Myślałem, że P2G wrócił dla samego prefektowania i od progu rzuca karami w tę i wew tę.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, zagranica