Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Parę słów od Następcy Tronu

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Parę słów od Następcy Tronu

Postprzez Mikołaj Jan 11 kwi 2013, o 08:35

Po pierwsze serdecznie Was wszystkich przepraszam za moją połowiczną obecność w przeciągu ostatnich dni. Niestety na wydarzenia abdykacji i wszystkiego co się z nią wiąże nałoży się również bardzo nieprzyjemne wydarzenia w moim życiu realnym, które, nawet jeśli nie zabierają mi całego czasu wolnego, to pochłaniają mnóstwo moich nerwów i myśli, przez co szybkie reagowanie na sytuację w Księstwie jest dla mnie utrudnione. Mam szczerą nadzieję, że to się skończy jak najszybciej. Przyznam szczerze, że z utęsknieniem czekam na koniec tego tygodnia bo dosłownie wszędzie dzieje się źle od real aż po Sarmację.

Przechodząc do komentarza całej sytuacji - od soboty, na miarę moich obecnych możliwości, pozostaję w kontakcie z paroma osobami w Księstwie, w tym również z Piotrem II Grzegorzem. Byłem informowany o większości wydarzeń dziejących się aktualnie w Sarmacji, starałem się od razu na nie reagować, bądź wyrazić moją opinię. O planowanym "zamachu stanu" dowiedziałem się z obu stron. Chcę zaznaczyć, że rozumiem to, że Piotr II Grzegorz rozważał wszystkie możliwe warianty dalszego postępowania. Jest to coś jak najbardziej normalnego i ludzkiego, tak jak i to, że konsultował te myśli z paroma osobami. Rozumiem też reakcję osób, które uznały tę sytuację za zagrożenie dla Księstwa. Ja sam byłem zaskoczony i zaniepokojony, gdy otrzymałem informację o szukaniu poparcia dla takiego pomysłu. Mimo to najważniejsze w mojej ocenie jest to, że do żadnych takich działań ostatecznie nie doszło. Ani Piotr II Grzegorz, ani Michał Feliks nie wykorzystali okazji ani do przeprowadzenia zamachu stanu, ani do legalnego forsowania reform - a jestem przekonany, że jeśli by się na to zdecydowali to chcieli by to przeprowadzić legalnie. Z mojej strony sprawa ta jest zamknięta. Do złamania prawa nie doszło, każdy z nas jest człowiekiem i ma prawo do rozważania różnych opcji, jednak najważniejsze są ostateczne czyny.

W ostatnich dniach otrzymałem zarówno gratulacje, jak i zapewnienie o kredycie zaufania wobec mnie, od sporej liczby osób, dlatego teraz proszę i apeluję do Was wszystkich, abyście wraz ze mną uznali ten temat za zamknięty i powstrzymali się od dalszej eskalacji tego niepotrzebnego konfliktu. Za dużo nerwów nas wszystkich to kosztuje, a nikomu nic dobrego nie przyniesie. Najwyższy czas zostawić ostatnie zdarzenia za nami, bez szukania winnych, oskarżeń i prób tłumaczenia sytuacji. Czas powrócić do normalnej, spokojnej zabawy w Księstwie.
(—) Mikołaj Jan
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Parę słów od Następcy Tronu

Postprzez Simon Liberi 11 kwi 2013, o 08:50

Mikołaj Wiśnicki napisał(a):W ostatnich dniach otrzymałem zarówno gratulacje, jak i zapewnienie o kredycie zaufania wobec mnie, od sporej liczby osób, dlatego teraz proszę i apeluję do Was wszystkich, abyście wraz ze mną uznali ten temat za zamknięty i powstrzymali się od dalszej eskalacji tego niepotrzebnego konfliktu. Za dużo nerwów nas wszystkich to kosztuje, a nikomu nic dobrego nie przyniesie. Najwyższy czas zostawić ostatnie zdarzenia za nami, bez szukania winnych, oskarżeń i prób tłumaczenia sytuacji. Czas powrócić do normalnej, spokojnej zabawy w Księstwie.

Chyba żartujesz. Wchodzisz na ruiny Państwa, zastajesz tłum rzucający w siebie kamieniami i wołasz: "oj tam, oj tam". Z dupy cztery osoby nie odszedły z Księstwa, założenie że stało się tak z przyczyn przepychanek słownych na Forum Centralnym jest założeniem naiwnym.
Mam jednak nadzieję, że pomimo tego w jakich okolicznościach wkraczasz na tron, będziesz tu postępować według własnego sumienia, a nie według zamysłu osób, które "są jak najgorszego zdania" o Tobie. Już w tym momencie polecam Ci przeczytać jakąś książkę o technikach manipulacji i asertywnej obronie, bo jeżeli nie nauczyłeś się tego na wysokich stanowiskach do tej pory, to teraz na pewno Ci się przyda.
Z wyrazami szacunku,
Simon Peter Liberi
Minister Promocji i Informacji
Poseł na Sejm LVII kadencji
Markiz Rychtowic

Postprzez Zombiakov 11 kwi 2013, o 09:41

Podłaczajac sie pod watek chciałbym zaapelować o nie wyłaczanie Zotej Wolności skoro nie jest to konieczne ani bezwzględnie wymagane przez Księcia Seniora Piotra II. Nie powtarzajmy błędów przeszłości i nie rezygnujmy dobrowolnie z czegoś co mamy i działa.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Hohenzollern 11 kwi 2013, o 09:55

skarbniq napisał(a):Podłaczajac sie pod watek chciałbym zaapelować o nie wyłaczanie Zotej Wolności skoro nie jest to konieczne ani bezwzględnie wymagane przez Księcia Seniora Piotra II. Nie powtarzajmy błędów przeszłości i nie rezygnujmy dobrowolnie z czegoś co mamy i działa.

Przyłączam się do apelu odnośnie Złotej Wolności!
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez PTR 11 kwi 2013, o 12:53

A to byłoby w ogóle możliwe? W świetle przywoływanego wielokrotnie artykułu Kodeksu Sprawiedliwości?

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 11 kwi 2013, o 12:59

Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez PTR 12 kwi 2013, o 15:38

Nie wiedziałem, że oświadczenia (choćby i Księcia) mają moc większa od ustawy. Zawsze mi się wydawało, że jednak nie. Ale człowiek całe życie się może uczyć.

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica