Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zrezygnowanie z obywatelstwa

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Zrezygnowanie z obywatelstwa

Postprzez Hugo 10 kwi 2013, o 22:38

Siedziałem krócej - nikt mnie nie pobije ;)
No ale nie dowiedział się WKW od nikogo osobiście? Szczerze mówiąc nie mamy kontaktu osobistego i nawet nie pomyślałem o słanie jakichś prywatnych wiadomości. No a poza tym tak się WKW ostatnio uaktywnił, że nie przyszło mi do głowy, że w obecnych czasach nie śledzi FC, choćby trochę (wiadomo - nieistniejący real ważniejszy).
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 10 kwi 2013, o 22:39

MAP napisał(a):Są limesy. Jestem człowiekiem bardzo cierpliwym, długo trzeba starać się, żeby wytrącić mnie z równowagi i skłonić do zachowania jak to. Nie lubię sytuacji konfliktowych, staram się je łagodzić. Z drugiej jednak strony, uważam, że Sarmaci powinni poznać przebieg wydarzeń.

No to jest między innymi powód decyzji o rezygnacji z obywatelstwa.

Napisałem wczoraj to samo, tylko w ładniejszych zostawić:

Przeciwnie, jestem człowiekiem ze swoimi słabościami. Nie obca mi i małostkowość i żądza władzy. Kochałem swój urząd i liczne głosy poparcia sprawiały, że wahałem się nad dalszy, kontynuowaniem służby narodowi.

Po czym raczył diuk napisać:
Niech żyje Piotr II Grzegorz Wielki,
Niech żyje Mikołaj (II) Jan!

Więc proszę nie pisać, że nagle znaczącego się zmieniło. Zmieniło się to - że poparłem rezygnację Michała Feliksa z urzędu marszałka, który był w jakimś tam konflikcie osobistym z Jaśnie Oświeconym Diukiem.

Z moich planów politycznych zwierzałem się JO Diukowi - prosząc o klauzulę słowa honoru. Mówiłem bez cenzury, często w nerwach, rozważając wszelkie opcje od wspaniałomyślności po wzięcie wszystkiego silną ręką.

Nie chcę wyjaśniać powodów mojej decyzji, bo przyjąłem publicznie pisać tylko dobrze o moim następcy. Teraz to co piszesz niejako zmusza mnie tego abym musiał napisać, że mam wątpliwości co do jego osoby. Przyjmijmy, że nie mam. Że byłem nieumiarkowanie żądny władzy i rozważałem PODDANIE NARODOWI POD REFERENDUM projektu zmiany ustroju na monarchistyczny lub przeprowadzenie tej zmiany przez przez Sejm. Faktycznie, tak było.

W te dwa trudne dni rozważałem w zasadzie wszystko: pójście w cholerę z całego mikroświata, założenie własnego państwa-portalu, wierne służenie Mikołajowi Janowi i tworzenie z nim systemu, oddalenie się na emigrację wewnętrzną do prowincji, namówienie Mikołaja do rezygnacji z tronu i głosowania w sejmie w celu wyboru księcia, startowanie w takiej elekcji, niestartowanie, rozwój Sarmacji, przyglądanie się upadkowi.

I jeżeli ktoś dziwi się temu - to przypisuje mi cechy cyborga. Gorsze myśli przychodziły wtedy, gdy zdarzało się coś co odbierało wiarę w ogóle w sens moich poprzednich poświęceń - na przykład odebraniu dostępu do serwera i wynikało to ze zmęczenia pracą nad założeniami w które szczerze wierzyłem.

Traf chciał, że zwierzałem się tobie z moich obaw, uczuć, a ty dając wcześniej słowo honoru - zapowiadasz ujawnienie tych tajemnic. Oto i one. Gorsze rzeczy też mi przez myśl przychodziły i bardziej wspaniałomyślne od wczorajszego oświadczenia także.

Jednakże każdy ze scenariuszy był bardziej legalny niż po prostu cofnięcie abdykacji. Mówienie o zamachu stanu jest przesadą - choć faktycznie one w naszej rozmowie padły - gdy podniecony zadzwoniłem, bo naprawdę nie wiedziałem co zrobić do ciebie - "wiem, zrobię zamach stanu. zaproponuje się narodowi prawdziwą monarchistyczną konstytucję pod referendum. Może nawet zmieni księstwo na królestwo - dla pokazania istoty zmian" - to mi się wydało opcją, z która mogę się zdradzić jednej z dwóch osób, której się zwierzałem.

Ostatecznie wybrałem opcję, która była całkowitym, najbardziej wprost, spełnieniem konstytucji. Nigdy nie złamałem wirtualnego prawa konstytucyjnego. A że różne rzeczy chodziły po głowie. Nie bądźmy świętoszkami. Gdybym chciał takich zmian to bym je przeprowadził, zbierał poparcie, cokolwiek. Gdybym chciał zniszczyć księstwo zrobiłbym to (nota bene, to ja i Winnicki trzymamy klucze systemowe w tej chwili). Tymczasem jedyną rozmowę którą odbyłem poza osobami, które traktowałem po prostu jako swoistych spowiedników - to bodajże z posłem Ignacym Chojnackim - bo akurat jakoś się zgadaliśmy na ircu, podczas gdy - i sami obywatele wiedzą, ci którzy namawiali mnie na o wiele bardziej radykalnych kroków - ograniczałem się do studzenia zapału - a takich głosów miałem kilkanaście.

W rozmowach z tobą takiej cenzury nie stosowałem - bo traktowałem jako spowiednika, że mogę wygadać to co czuję i tyle. Dostawało się tam wielu, do których czułem urazę za - zwyczajnie po ludzku - niedocenienie tego co ze szczerego serca dla tej społeczności czyniłem.

Myślałem, że wczorajsze oświadczenie załatwi tę sprawę. Zresztą nie rozumiem, do czego to ma prowadzić. Odchodzę. Teraz nabrałeś odwagi, żeby lżyć tyrana. To odważne. Nigdy nie zaprzeczałem że mam wady ale Bóg mi świadkiem, że nie łamałem prawa ustrojowego nigdy, nigdy nie dokonałem zamachu stanu, ba nigdy nie czyniłem przygotowań do zamachu stanu, nigdy nie nadużyłem własnych uprawnień przy nadawaniu godności, nigdy nie wpływałem na sądy sarmackie, a chwilowe złorzeczenia kończyły się - i wrogom przebaczałem.

To, że w całej tej sytuacji doszukuje się czegoś negatywnego jest albo wyrazem naiwności w to jak pewne procesy wyglądają (powyższe, to wysoki standard, nie chcąc wskazywać palcem jednego z moich poprzedników) albo po prostu na szukaniu sensacji.

Jednocześnie przebaczam ci złamanie słowa.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez Gauleiter Kakulski 10 kwi 2013, o 22:42

Wiarygodniejsza wersja zdarzeń: http://www.sarmacja.org/index.php?p=herold,4997,0,1

Chciałbym nadto podkreślić, że Diuk Arped-Muzyk mówił o zachowaniu dyskrecji, a nie żadnych słowach honoru.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez Zombiakov 10 kwi 2013, o 22:54

Napiszę krótko jak do tego podchodzę. Sprawy przybrały taki obrót, że nie przyjmuję do wiadomości ani kolejnych rewelacji ani kolejnych wyjaśnień. Nie ważne. Odfiltrowanie teraz co jest na serio a co było fantastycznym hipotetycznym scenariuszem jest niemożliwe.

Interesują mnie jako Regenta i Obywatela konkrety jak np. przyszłość ZW oraz przywrócenie pracy parlamentu :)
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Karolina 10 kwi 2013, o 22:55

Chronologicznie i porządnie sprawy ustawiła Gazeta Teutońska. Co do prac Sejmu, już zarządzono wybór Marszałka. A co do oświadczeń diuka Arped-Muzyka i JKW Piotra II Grzegorza, odniosę się w artykule.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez rybczak 11 kwi 2013, o 00:17

Gauleiter Kakulski napisał(a):Chciałbym nadto podkreślić, że Diuk Arped-Muzyk mówił o zachowaniu dyskrecji, a nie żadnych słowach honoru.

I dyskretnie pokazał swojemu współlokatorowi albo powiedział mu co komu mówił i o co chodzi :) Dyskretne po chuju.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Gauleiter Kakulski 11 kwi 2013, o 00:20

Nie, ta dyskrecja nie ma z wami nic wspólnego.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez rybczak 11 kwi 2013, o 00:29

Gauleiter Kakulski napisał(a):Nie, ta dyskrecja nie ma z wami nic wspólnego.

Świetne nawiązanie, atak poniżej pasa, chyba się powieszę. A, przepraszam. Zapomniałem, że przestałem się takimi rzeczami przejmować kilka lat temu. Starajcie się dalej, Obywatelu Kakulski.
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wincenty Wałachowski 12 kwi 2013, o 14:09

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):Niniejszym rezygnuję z obywatelstwa Księstwa Sarmacji a nadto z aktywności w Księstwie. Z rejestrów proszę mnie nie usuwać, chciałbym rozdysponować moim majątkiem. Nie jestem w stanie przebywać w jednym środowisku z p. Kakulskim permanentnie. A z niektórymi innymi mieszkańcami prawdopodobnie przez znacznie dłuższy czas (całuski dla MAPa, dla Szymona także).

Brawo Gau!!! :evil:
(-) Wincenty Wałachowski
Wincenty Wałachowski
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez A0014 12 kwi 2013, o 14:28

Czy ktoś ma listę odejść i rezygnacji, bo już się trochę pogubiłem.
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica