Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oswiadczenie Marszalka Sejmu

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Oswiadczenie Marszalka Sejmu

Postprzez Michal_Feliks 10 kwi 2013, o 01:12

Odnosze sie tu do wniosku o odwolanie Marszalka Sejmu, ktory pojawil sie dzis wieczorem w Lasce Marszalkowskiej. Pisze tu, a nie tam, bo nie wszyscy czytaja forum sejmowe, a chcialbym by tych kilka slow dotarlo do szerszej publicznosci.

Odpowiedzi na pytanie dlaczego nie oglosilem niezwlocznie oproznienia tronu juz udzielilem. Pisalem o tym publicznie, nie chce mi sie w tej chwili szukac linkow, kto bedzie chcial to znajdzie, powtorze wiec. Znam ksiecia Piotra Grzegorza od lat, i wiem ze jest osoba porywcza, chcialem wiec upewnic sie, ze decyzja o abdykacji byla podjeta z rozmyslem. Likwidacja kryzysu nie polega bowiem na mechanicznym wystawianiu papierkow, a na dazeniu do uzyskania rezultatu optymalnego dla racji stanu. Za rezultat ten uznalem pozostanie na tronie obecnego monarchy. Mimo bowiem naszej glebokiej rozbieznosci w pogladach, tak wirtualnych jak i realnych (to tyle w temacie mojego udzialu w rzekomych "rzadach Seniorow") Piotr Grzegorz jest najwybitniejszym monarcha od czasow wczesnego Piotra Mikolaja, oraz gwarantem poszanowania standardow prawnych funkcjonowania Ksiestwa. Z czym, jak doskonale wiemy, w przeszlosci bywalo roznie. Zlozylem Mu nadto w dniu koronacji przysiege lojalnosci, ktora traktuje powaznie.

Od sobotniego poranka, zamiast zajmowac sie pilnymi sprawami realnymi, odbywam niekonczace sie rozmowy na temat trwajacego kryzysu z roznymi uczestnikami tych wydarzen. Ciazyla na mnie naprawde duza presja. Informacje o niektorych powaznych zagrozeniach dla kraju nie byly przeze mnie przekazywane opinii publicznej by nie wywolywac paniki, oraz nie naduzywac zaufania moich rozmowcow, na ogol pozostajacych w stanie sporego zdenerwowania. To, co moge zdradzic, a co wyjasni przyczyne, dla ktorej ogloszenie abdykacji nie nastapilo natychmiast, to fakt, ze uzgodnilem z Ksieciem zwloke w wydaniu odnosnego dokumentu do ogloszenia wynikow glosowania narodowego. Po ogloszeniu wynikow Ksiaze mial podjac ostateczna decyzje - pozostanie na tronie i podjecie dalszych krokow politycznych, majacych na celu zazegnanie kryzysu, lub rezygnacje, potwierdzona dokumentem w Dzienniku Praw. Glosowanie mialo dac Ksieciu, zniecheconemu postawa niektorych obywateli odnoszacych sie don w sposob niestosowny, mocny mandat spoleczny, dowodzacy, ze owe niestosowne glosy w zadnej mierze nie reprezentuja glosu Narodu. Mam nadzieje, ze Ksiaze potwierdzi moje slowa (i ubolewam ze sam tego nie powiedzial w sejmowej dyskusji pod wnioskiem o moje odwolanie; czuje sie jednak niezrecznie tlumaczac sie).

Tresci innych rozmow, prowadzonych na rzecz rozwiklania tego kryzysu, ujawniac nie zamierzam, gdyz byloby to sprzeczne z racja stanu.

Co do glosowania w sprawie wycofania zgody na wskazanie nastepcy - rowniez oglosilem je w trosce o zazegnanie panujacego kryzysu, na wypadek, gdyby Ksiaze nie zdecydowal sie pozostac na tronie. Wedle mojej interpretacji konstytucji Piotr Grzegorz wciaz pozostawal wladca, a nowym Ksieciem powinna zostac osoba cieszaca sie powszechnym autorytetem, akceptowana przez wszystkie stronnictwa polityczne, nie kojarzona z zadna z partii. Wbrew glosom w debacie sejmowej, takie osoby w Sarmacji istnieja, w prywatnych rozmowach z poslami wskazywalem chocby na Prezesa Sadu Tomasza Hugo Paca, czy markiza Henryka Leszczynskiego. Mozna sie tu oczywiscie ze mna nie zgadzac, optowac za obecnym nastepca tronu, czy wrecz oponowac przeciw mojej interpretacji prawa - od tego jest Sad Najwyzszy, by wydac ewentualna decyzje. Nie ukrywalem i nie ukrywam, ze nastepca tronu jest kandydatem, ktory zdecydowanie mi nie odpowiada, ale to akurat nie ma znaczenia - jestem etatowym opozycjonista, klocilem sie z dotychczasowymi, poklocilbym sie i z tym, jesli Sejm odrzucilby moj wniosek, lub Sad uznal moja decyzje w tym zakresie za niewlasciwa. Czego jak czego, ale naruszania fundamentow prawa zarzucic mi (w calej mojej wirtualnej historii) nie mozna.

Dlatego żenuja mnie komentarze takie, jak pana Kakulskiego, zarzucajacego mi lamanie konstytucji. Dlatego ubolewam nad komentarzami takimi, jak pani posel von Liechtenstein, zarzucajacej mi potegowanie chaosu, mimo ze wszystko co robie od soboty jest tego chaosu zazegnywaniem. Wniosek pana posla Swarzewskiego to mnie akurat bawi, a to z racji gotowosci kolegi wicemarszalka do zajecia mojego fotela. (A merytorycznie - prosze sobie, Panie Wicemarszalku, zajrzec do Konstytucji i zobaczyc, ze 'niezwlocznie' w praktyce oznacza 'do 7 dni', po takim bowiem okresie mamy do czynienia z bezczynnoscia organu'). Gdyby rozwiazac problem mozna bylo wydajac papierek natychmiast - zrobilbym to. Uznalem jednak, że skoro mozna poczekac i sprobowac utrzymac na tronie znakomitego wladce, to nalezy ow siedmiodniowy termin wykorzystac. Dlaczego pan posel Swarzewski, czy pani posel von Liechtenstein, oskarzajacy mnie o bezprawne dzialanie i potegowanie chaosu, nawet nie sprobowali sie ze mna skontaktowac w tej sprawie - mimo ze znaja adres?

Ostatecznym przekroczeniem limesow jest jednak wniosek, jaki do SN zlozyl posel Arped-Muzyk. Posel pyta Sad Najwyzszy...kto w zaistnialej sytuacji oglasza debate i glosowanie nad wnioskiem o odwolanie Marszalka Sejmu. O ile wypowiedzi poslow von Liechtenstein czy Swarzewskiego mozna jeszcze tlumaczyc specyfika walki politycznej, o tyle ten wniosek jest juz skandalem. Drogi posle Arped - Muzyk, ja Panu odpowiem, kto oglasza te debate i to glosowanie, nie musi Pan pytac Sadu. Oglasza je Marszalek Sejmu. Wystarczy zlozyc wniosek w Lasce Marszalkowskiej i poczekac, az usiadzie do komputera! Jest to OCZYWISTE. Skladanie w tym przedmiocie pytan do Sadu jest absurdem. Dlatego ten wniosek jest sugestia niezwykle dla mnie obrazliwa - ze nie poddam wniosku o wlasne odwolanie pod obrady. Dzialam w tym kraju ponad 10 lat, bylem Prezesem SN, bylem nawet, do cholery, Ksieciem, NIGDY nie naruszylem norm konstytucyjnych - czy zdaniem pana posla, czy przyklaskujacego temu wnioskowi pana Kakulskiego, nie zasluzylem na ELEMENTARNE zaufanie i szacunek? Dlaczego pan posel, ktory zna mnie nie tylko wirtualnie, nie byl laskaw najpierw sie ze mna skontaktowac, by wyjasnic watpliwosci, tylko od razu, za moimi plecami, walnal do Sadu wniosek, ktory mnie po prostu obraza? Szanowny panie posle, informuje, ze nasza znajomosc (realna) uwazam za zakonczona.

Majac na uwadze powyzsze, informuje o swojej rezygnacji z mandatu poselskiego i obywatelstwa sarmackiego. Moja przygoda z Sarmacja konczy sie tu i teraz. Wymarzylem sobie szczerze mowiac troche inne, znacznie przyjemniejsze okolicznosci odejscia, ale coz, nie wszystkie marzenia sie spelniaja. Wandisze Erste KlaBe bede prowadzil dalej, jako towarzyska zabawe juz poza Sarmacja, prosze wiec o systemowe przepisanie - jesli to mozliwe - tej instytucji na Michala Kielbase-Krakowskiego. Co do reszty majatku, szczegoly ustale z Piotrem Grzegorzem prywatnie w pozniejszym terminie. Dziekuje wszystkim za lata ciekawej zabawy.
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny

Re: Oswiadczenie Marszalka Sejmu

Postprzez Gauleiter Kakulski 10 kwi 2013, o 01:29

Dlatego żenuja mnie komentarze takie, jak pana Kakulskiego, zarzucajacego mi lamanie konstytucji.

Nie jest prawdą, bym zarzucał WKW łamanie konstytucji.

czy przyklaskujacego temu wnioskowi pana Kakulskiego, nie zasluzylem na ELEMENTARNE zaufanie i szacunek?

Tak pro forma (bo mam pełną świadomość, że znowu WKW zmyśla), gdzie przyklasnąłem wnioskowi JO Diuka Arped-Muzyka?
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez MAP 10 kwi 2013, o 01:38

Krótko odniosę się tylko do jednego wątku poruszonego przez WKWysokość, najważniejszego w sprawie a ograniczonego do jednego zdania.

Również i ja gwarantuję, że nie będę upubliczniał treści rozmów prywatnych, dyplomatycznie przemilczając kwestię ich znaczenia dla sarmackiej racji stanu.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez A0014 10 kwi 2013, o 03:05

Michal_Feliks napisał(a):
Tresci innych rozmow, prowadzonych na rzecz rozwiklania tego kryzysu, ujawniac nie zamierzam, gdyz byloby to sprzeczne z racja stanu.

Sprzeczność z racją stanu sugeruje, że były brudne gierki i gra interesów.
Zachęcam do ujawnienia takich skoro takie istniały. Takie sprawy mogą ciążyć na Księstwie Sarmacji lata.
Prawda nas wyzwoli.

Jeśli ktoś sugeruje, że istniały jakieś gry zakulisowe niech powie w 100% jak one wyglądały, bo to podważa w wersji light zaufanie ludzi.
Co kto za co przetargował? - byleby takie pytanie nie nasuwało się na usta.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, o 03:33 przez Misza Kaku, łącznie edytowano 2 razy
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez A0014 10 kwi 2013, o 03:08

MAP napisał(a):nie będę upubliczniał treści rozmów prywatnych, dyplomatycznie .... przemilczając kwestię ich znaczenia dla sarmackiej racji stanu.

Wszystko w salonikach?
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez Leszke 10 kwi 2013, o 03:12

Misza Kaku napisał(a):
MAP napisał(a):nie będę upubliczniał treści rozmów prywatnych, dyplomatycznie .... przemilczając kwestię ich znaczenia dla sarmackiej racji stanu.

Wszystko w salonikach?

Jeszcze zielone stoliki nie zginęły.
Leszek diuk de Ruth

Postprzez Michaelus 10 kwi 2013, o 07:58

Paranoi ciąg dalszy. Podtrzymuję swoją opinię, że głosowanie nad wycofaniem zgody na wyznaczenie następcy jest bezcelowe, ale to co widzimy to już bezceremonialna próba zbicia politycznego kapitału na zamieszaniu w Księstwie. Mówię temu stanowcze nie!
Michał Michaelus - filatelista, sportowiec, gość z Mandragoratu
Obrazek

Postprzez Hohenzollern 10 kwi 2013, o 08:01

Pozwolę sobie również wypowiedzieć swoją prywatną opinię odnośnie działań Marszałka Sejmu. Rzecz jasna zgadzam się z argumentacją odnośnie zbyt pochopnego stwierdzania opróżnieniu tronu tu bez dwóch zdań, zwłaszcza po treściwych wyjaśnieniach JKW odnośnie podjęcia takiej a nie innej decyzji w tej materii. Faktycznie dziwnie się stało ponieważ cała eskalacja konfliktu przybrała dość dziwny wymiar, włączając to parcie niektórych środowisk na jak najszybsze pozbawienie naturalnych praw Księcia Sarmacji do atrybutów władzy jakie posiadała, pomimo że ta jak JKW stwierdził to JKM PIIG był formalnie rzecz biorąc nadal Księciem. Rzecz jasna owe środowiska już przedstawiły swoje stanowisko odnośnie sytuacji, nie mnie jednak i zachowanie w całym konflikcie który zaistniał pozostawia wiele do życzenia. Nie wnikam tu jakimi pobudkami się kierowali (choć wydają one się dość jasne) żeby nie wywoływać kolejnego flejmu. Nie mniej jednak nie roztrząchujmy tego temat teraz, za rok może pół przyjdzie dogodna okazja aby obiektywnie spojrzeć na to co się stało i wyciągnąć wnioski odnośnie kto miał słuszność w tej sprawie, zwłaszcza kiedy opadną emocje! Rzecz jasna można poddawać po dyskusje zasadność nowego wyboru przez Sejm następcy tronu, gdyż akurat w tej kwestii nie zgadzam się z JKW ponieważ następca był już wcześniej namaszczony przy pełnej aprobacie ówczesnego Sejmu. Natomiast zaś co do samych działań odnośnie sprawy opróżnienia tronu, uważam że JKW wykazał się wyjątkową roztropnością i spokojem.

Apeluje jednocześnie do JKW Michała Feliksa aby jednak przemyślał swoją decyzję o odejściu, mimo że wywodzimy się z dwóch diametralnie różnych obozów politycznych, wasze odejście była wielką stratą dla Księstwa Sarmacji - i piszę tu szczerzę. Nie ma sensu aby emocja brały górę w tej sprawie, dlatego proszę, błagam abyście przemyśleli swą decyzję. Natomiast jeśli jednak naprawdę sytuacja wam nie pozostawia wyjścia w tej materii, apeluje abyście się udali na urlop do momentu w którym opadną emocje!

PS: Przepraszam za podwójny post działy mi się pomyliły!
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 10 kwi 2013, o 09:13

Nie dziwię się decyzji JKW i w pełni podzielam w/w przesłanki.

Pragnę podziękować Jego Książęcej Wysokości Michałowi Feliksowi za to, że od początku do końca panowania był lojalnym i oddanym poddanym oraz wzorem ustępującego księcia dla następcy.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez Tomasz Liberi 10 kwi 2013, o 09:53

JKW nie ma szans na zmianę decyzji ??
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu