Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oświadczenie Piotr II Grzegorz

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Oświadczenie Piotr II Grzegorz

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 8 kwi 2013, o 10:34

Wczoraj w godzinach wieczornych zostałem pozbawiony dostępu do serwera Księstwa Sarmacji przez uzurpatora Piotra Mikołaja.

Wcześniej rozmawiałem z Jaśnie Oświeconym Diukiem Mikołajem Wiśnickim co do warunków korzystania przez Księstwo Sarmacji z owoców mojej pracy intelektualnej w zakresie oprogramowania. Ustaliliśmy, że niezależnie od tego jak potoczą się sprawy, to znaczy czy zdecyduję się pomagać przyszłemu księciu w pracy nad systemem, czy też sam będę kontynuował prace czy też zdecyduję się wycofać w ogóle z aktywności będę miał przez przyzwoity okres dostęp do tworzonych przeze mnie prac. Przy czym jeżeli pracowałbym nad systemem - to z możliwością ich zmiany, a jeżeli nie - możliwością "podejrzenia" kodu.

Możliwość ta wynika z kilku okoliczności. Przede wszystkim jestem amatorem i programuję na zasadzie często podglądaniu poprzednich wyników moich prac. Tak się składa - że pracuję nad stworzeniem strony internetowej całkowicie niezwiązanej z mikroświatem i brak podejrzenia "gotowców" utrudniło mi znacznie pracę, którą zresztą traktuję priorytetowo. Dodam, że uzurpator Piotr Mikołaj o tych moich realowych planach doskonale wiedział. Po drugie niezależnie jak potoczą się moje losy, to znając siebie wiem, że bez realizacji własnych projektów długo nie wytrzymam, czy było w ramach ZW, czy w ramach prowincji (myślałem o Baridasie), czy może własnego miasta czy też jako osobny projekt, to także moje dane okażą się mi pomocne.

Zaznaczam jednocześnie iż podobne przekazanie dóbr miało miejsce w przeszłości w Wandystanie i nigdy nie zostałem przez mandragora Magova czy Pupkę potraktowany w taki sposób a nadto za każdym razem po prostu zostawiałem to co było moje - społeczności.

Jest to jednak wyraz mojej dobrej woli, gdyż autorskich praw majątkowych na nikogo, nawet w dorozumiały sposób nie przenosiłem. Przeciwnie tworząc ZW jednoznacznie zaznaczyłem, iż praw tych się nie zrzekam, co do czego społeczeństwo nie oponowało. Dobra wola - polegająca na początkowej i oczywistej chęci zostawienia wszystkiego, co stworzyłem następcy po bezceremonialnie wrogim akcie uzurpatora Piotra Mikołaja - została zachwiana.

W związku z powyższym żądam przywrócenia mi dostępu do serwera sarmackiego w nieprzekraczalnym terminie do godziny 18.00 dnia dzisiejszego.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Oświadczenie Piotr II Grzegorz

Postprzez Gauleiter Kakulski 8 kwi 2013, o 10:54

Niech żyje Piotr Mikołaj!
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez rybczak 8 kwi 2013, o 10:55

Dlaczego o tym kto ma dostęp do serwera a kto nie decyduje osoba, która formalnie jest tylko posłem i nie pełni żadnego stanowiska, które by go do tego uprawniało?
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 8 kwi 2013, o 11:11

Jednocześnie podkreślam jednoznacznie że decyzja o abdykacji zapadła i Jego Książęca Wysokość Michał Feliks jest zobowiązany przepisami konstytucji do niezwłocznego wydanie stosownego, przepisanego prawem, postanowienia w tym przedmiocie.

Tym samym nie jest również zasadne procedowanie nad odwołaniem naszego następcy - Mikołaja Wiśnickiego. Na takie procedowanie była szansa przed złożeniem przez nas tronu.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez Gauleiter Kakulski 8 kwi 2013, o 11:17

Ależ wy jesteście przeżarci nienawiścią! Wszak Piotr Mikołaj, jako były usłużny poddany JKW Piotra II Grzegorza, byłego Ojca Narodu i byłego Symbolu Jedności Narodu, chciał jedynie wyposażyć stronę główną w zestaw grafik podsumowujących wspaniałe i nieszczęśliwie minione panowanie JKW Piotra II Grzegorza. Znając przy tym legendarną skromność, niechęć do przepychu i kultu jednostki Piotra II Grzegorza, postanowił czasowo uniemożliwić mu usuwanie tychże grafik pożegnalnych! Nawet w tak jednoznacznej sytuacji dopatrujecie się złej woli starszego, schorowanego Księcia-Seniora?!

Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Postprzez Helwetyk 8 kwi 2013, o 11:26

rybczak napisał(a):Dlaczego o tym kto ma dostęp do serwera a kto nie decyduje osoba, która formalnie jest tylko posłem i nie pełni żadnego stanowiska, które by go do tego uprawniało?

Hasła dostępu zmieniłem niezwłocznie po tym, gdy JKW Piotr II Grzegorz po pojawieniu się na kanale IRC zaczął zachowywać się w ekscentryczny sposób, budzący wątpliwość co do jego trzeźwego oglądu sytuacji (ufam, że eufemizm jest tutaj zrozumiały). Oczywiście, te dane równie niezwłocznie przekazałem JKW Michałowi Feliksowi, będącemu zarówno realnym abonentem usługi hostingowej Księstwa Sarmacji, jak i konstytucyjnym interreksem.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Gauleiter Kakulski 8 kwi 2013, o 11:29

Kto był na IRC-u, ten potwierdzi, że tak właśnie było, póki Diuczessa Karolina nie zrobiła porządku z bałaganiarzem.

Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Postprzez rybczak 8 kwi 2013, o 11:33

No, ale skoro to Marszałek Sejmu teraz "dowodzi" i jest abonentem usługi to może wystarczyło do niego zadzwonić i poinformować o konieczności działań zamiast czynić samowolki? No bo w sumie to na jakiej zasadzie? Na takiej, że mam dostęp do serwera i uważam, że jest to słuszne więc tak uczynię? No to na cholerę nam w takim razie jakiekolwiek ustalenia, dostępy i tak dalej.

A co do wypowiedzi Szanownego Obywatela Kakulskiego - szczekajcie do woli :)
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Gauleiter Kakulski 8 kwi 2013, o 11:35

Liżcie, liżcie, do białości :)
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Suchar-San

Obrazek

Postprzez Helwetyk 8 kwi 2013, o 11:38

rybczak napisał(a):No, ale skoro to Marszałek Sejmu teraz "dowodzi" i jest abonentem usługi to może wystarczyło do niego zadzwonić i poinformować o konieczności działań zamiast czynić samowolki?

Powtarzam, że niezwłocznie po fakcie odbyłem rozmowę telefoniczną z JKW Michałem Feliksem oraz przekazałem mu hasła. Jak sądzę sytuacja, w której książę-senior kopie na IRCu tow. Kakulskiego i następcę tronu, w wulgarny sposób odnosi się do diuczessy von Lichtenstein proszącej o wyjaśnienia, a na publicznie zadane pytanie o to, skąd pochodzi Delfin, odpowiada, że „z dupy”, wyczerpuje znamiona stanu wyższej konieczności.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica