Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zrzeczenie się stanowisk i obywatelstwa

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Zrzeczenie się stanowisk i obywatelstwa

Postprzez imi 6 kwi 2013, o 00:19

W związku z karygodną wypowiedzią Księcia który najwyraźniej swoje realowe poglądy uważa za lepsze od cudzych i zachowuje się jak ***, oświadczam, że odechciewa mi się czytać kurwinistyczno-katolskiego pierdololo na każdym kroku jak ktoś ma inne zdaie od Khanda. Psuł sobie humoru nie będę. Długo wytrzymywałem. Ale skoro zmiana prawa w zakresie głosów ważonych i "Bozi" w przysiędze to zamach na Twoje panowanie to baw się, stary, beze mnie. Rzygać mi się chce.

Odpowiednie osoby proszę o zmianę imienia i nazwiska w bazach na "Były mieszkaniec" albo coś w tym stylu.

Aha, Khand. Tytuł też mi odbierz jak Ci to poprawi humor.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Zrzeczenie się stanowisk i obywatelstwa

Postprzez MAP 6 kwi 2013, o 00:33

Tak bardzo niepotrzebne...
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 6 kwi 2013, o 00:34

imi napisał(a):W związku z karygodną wypowiedzią Księcia który najwyraźniej swoje realowe poglądy uważa za lepsze od cudzych i zachowuje się jak ***, oświadczam, że odechciewa mi się czytać kurwinistyczno-katolskiego pierdololo na każdym kroku jak ktoś ma inne zdaie od Khanda. Psuł sobie humoru nie będę. Długo wytrzymywałem. Ale skoro zmiana prawa w zakresie głosów ważonych i "Bozi" w przysiędze to zamach na Twoje panowanie to baw się, stary, beze mnie. Rzygać mi się chce.

Odpowiednie osoby proszę o zmianę imienia i nazwiska w bazach na "Były mieszkaniec" albo coś w tym stylu.

Aha, Khand. Tytuł też mi odbierz jak Ci to poprawi humor.

Bardzo mnie to cieszy, jako wyborcę FLM. W końcu posłem będzie ktoś, kto realizuje program na który głosowałem, pomimo że głosowałem na właśnie (i to niezmiennie od wielu kadencji) na Jaśnie Oświeconego diuka.

I nie chodzi o "Bozię" (gdzie nawiasem mówiąc to Jaśnie Oświecony Diuk jest nietolerancyjny bo narzuca swój ateizm, nie tolerując że ktoś może być katolikiem) tylko o głosy ważone, będące istotą kandelabryzmu - o czym Jaśnie Oświecony diuk doskonale wie, od roku 2008.

Tu są dwie sprzeczne wizje państwa wirtualnego - albo fejsbukizacja albo czystość mikronacji. Czystość mikronacji = upadek mikronacji. Jak ktoś tego nie widzi - to ma do tego prawo, ale ja tą drogą nie chcę iść. Dlatego opuściłem Wandystan i dlatego gdyby wybór większości padł w tym kierunku - nie widzę siebie w roli monarchy. Bo to jest para w gwizdek.

Trzeba łączyć politykę z systemem i kulturą. System z polityką i kulturą. Kulturę z systemem i polityką. Inaczej mówiąc tworzyć kolarz elementów mikronacji, fajsbuka i gier MMORPG - na miarę naszych możliwości technicznych. Głosy ważone to element tych zmian - i Jaśnie Oświecony Diuk dobrze wiedział że o nie chodzi bo rozmawialiśmy na priwie o tym. Istotą nie jest to że arystokrata może więcej (bo de facto wyborów to nie zmienia). Istotą nie jest to, że to wzmacnia pozycję monarchy (bo de facto i tak są ankiety). Istotą jest to że mamy pewien rozwój, awans naszego sarmackiego alter-ego. A nie jakąś wydumaną równość. To trochę tak, jakby w WoW wszyscy byli na 1 poziomie i nikt nie mógł awansować.

Dlatego głowy ważone nie są pieprzem do gówna. Są fundamentem - przynajmniej tego co sobie wymyśliłem. To ma iść dalej - jak wejdą budynki - to głos ważony dla arystokraty jak ma pałac - na przykład. A nie nagle równość. Równość jest sprzeczna z potrzebą rywalizacji a to ta zapewnia atrakcyjność grą, a element gry być musi. Przynajmniej w moich założeniach.

Ale rzecz jasna - można odczytywać wszystko przez fanatyczne okulary wrogości wobec religii - i sprowadzać rzecz do "Bozi". W "tak mi dopomóż Bóg" - chodzi o narrację w centrali, która - powinna być możliwie neutralna - bo niszowa narracja - jak w Wandystanie - osłabia target. Musimy patrzeć na Sarmację jako na produkt. Także.

Bo sam - jeżeli było odwołanie do absolutu - to w warunkach wirtualnych składałem invocatio vandi.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Królestwo Baridasu

Postprzez Michal_Feliks 6 kwi 2013, o 00:37

Zabawa w POLITYKĘ polega na tym, że są przynajmniej dwie PRZECIWSTAWNE wizje, które są artykułowane przez ich oredownikow. Jak mozna miec do kogos pretensje, ze wyglasza swoj poglad???
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 6 kwi 2013, o 00:37

Oczywiście - dodam - nie ma przymusu akceptowania mojej wizji - głosy ważone są jednak jej fundamentalnym elementem i pewna kontrolna rola monarchy takoż. Po prostu albo albo - no jaśniej już nie można.
Piotr II Grzegorz
książę senior
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 6 kwi 2013, o 00:38

Michal_Feliks napisał(a):Zabawa w POLITYKĘ polega na tym, że są przynajmniej dwie PRZECIWSTAWNE wizje, które są artykułowane przez ich oredownikow. Jak mozna miec do kogos pretensje, ze wyglasza swoj poglad???

Wasza Książęca Wysokość, ja swój pogląd wyrażam. Czy też zabawa polega na tym, że zawsze to ten drugi pogląd ma być wyrażany?
Piotr II Grzegorz
książę senior
Królestwo Baridasu

Postprzez IUdR 6 kwi 2013, o 00:41

Jeśli idzie o głosy ważone to zgadzam się z JKM w pełni. Ale słów o pozostawieniu "tak mi dopomóż Bóg" w celu zachowania neutralnosci nie kumam. Nie ma tu niekonsekwencji?
Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Andrzej Swarzewski 6 kwi 2013, o 00:41

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):
Michal_Feliks napisał(a):Zabawa w POLITYKĘ polega na tym, że są przynajmniej dwie PRZECIWSTAWNE wizje, które są artykułowane przez ich oredownikow. Jak mozna miec do kogos pretensje, ze wyglasza swoj poglad???

Wasza Książęca Wysokość, ja swój pogląd wyrażam. Czy też zabawa polega na tym, że zawsze to ten drugi pogląd ma być wyrażany?

Zabawa polega na tym, że decyduje ten kto wygra wybory.
Andrzej Swarzewski,
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji,
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej.
Andrzej Swarzewski

Postprzez IUdR 6 kwi 2013, o 00:51

Andrzej Swarzewski napisał(a):

Zabawa polega na tym, że decyduje ten kto wygra wybory.

No dobra, ale oni dostają legitymację by realizowany program. A akirat wyzej wypowiqdajacy sie diuk wyborcow wyruchal i programem PO WYBORACH sie podtarł. To ju slaba zabawa.
Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Michal_Feliks 6 kwi 2013, o 00:53

Pisalem pod adresem autora watku - nie rozumiem wirtualnych przyczyn tej deklaracji
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek

Następna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo