Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ślubowania poselskie

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Ślubowania poselskie

Postprzez PTR 11 kwi 2013, o 14:02

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):Umiejętność czytania omawianych aktów prawnych, przed wypowiedzeniem się na ich temat, faktycznie przemawia za tym, że to tow. Lepki, ma większe kompetencje do sprawowania mandatu, ale prawo jest nieubłagane i wskazuje na Waszą Wspaniałość.

Jak widać, nawet Wasza Prawnicza Nieomylność czasami się walnie.

Ordynacja Wyborcza napisał(a):W ramach listy kandydatów mandaty uzyskują kandydaci, którzy otrzymali kolejno największą liczbę głosów. W przypadku równej liczby głosów mandat uzyskuje kandydat poparty przez większą liczbę wyborców, a jeżeli i te liczby są równe — kandydat umieszczony wyżej na liście kandydatów. (...) W przypadku wygaśnięcia mandatu, mandat obejmuje kandydat, który zgodnie z przepisami artykułów poprzedzających uzyskałby mandat, gdyby mandatu nie uzyskał poseł, którego mandat wygasł.

Tow. Lepki ma więcej głosów niż ja, więc uzyskuje mandat przede mną. Gdybyśmy mieli równą liczbę głosów, wówczas powinienem zostać ja (bo na mnie głosowało więcej osób). Jakby i tu byłby remis - wówczas również ja, bo byłem wyżej na liście. Ale nieubłagana rzeczywistość wskazuje, że tow. Lepki dostał więcej głosów - więc powinien objąć mandat przede mną.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Andrzej Swarzewski 12 kwi 2013, o 21:48

Przypominam nowym posłom o złożeniu przysiąg.
Kto został posłem znajdziecie z Dzienniku Praw: prawo.sarmacja.org
Ostatnio edytowano 12 kwi 2013, o 21:51 przez Andrzej Swarzewski, łącznie edytowano 2 razy
Andrzej Swarzewski

Postprzez Aleksander Damian 12 kwi 2013, o 21:49

Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji rzetelnie i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, strzec interesów Księstwa Sarmacji, czynić wszystko dla jego pomyślności, przestrzegać Konstytucji i innych praw Księstwa Sarmacji.
por. Aleksander Damian markiz von Thorn-Chojnacki herbu Illuminatos
Herold Rodu Dom von Thorn

Postprzez KR Lepki 12 kwi 2013, o 21:51

Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Księstwa Sarmacji rzetelnie i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, strzec interesów Księstwa Sarmacji, czynić wszystko dla jego pomyślności, przestrzegać Konstytucji i innych praw Księstwa Sarmacji.
Tak mi dopomóż Wanda i Wszyscy Świeccy!
Katiuszyn Rewoluty Lepki - Pacjent w EIII

Postprzez Rihanna 13 kwi 2013, o 04:13

Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Paulus Buddus 8 maja 2013, o 21:50

Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica