Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Afera kopalniana. Odszkodowań ciąg dalszy.

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Afera kopalniana. Odszkodowań ciąg dalszy.

Postprzez imi 10 cze 2012, o 11:34

Sarmatki i Sarmaci!

Kontynuujemy procedurę ostatecznego rozliczenia tzw. "afery kopalnianej". Trwaa już wypłata odszkodowań dla poszkodowanych akcjonariuszy kopalni Fundacyjnych.

W tym miejscu zajmiemy się poszkodowanymi miejscowościami, instytucjami i przedsiębiorstwami (z wyłączeniem kopalni, które zostaną rozliczone w osobnym wątku, do końca nadchodzącego tygodnia).

1. MIEJSCOWOŚCI:

Poniższe przychody Prawdy z tytułu podatków dotyczą podatków od sprzedaży zboża przez osoby inne niż skazany na banicję (i osoby-słupy z nim powiązane). Przyjęto założenie, że osoby te wybrałyby inną miejscowość na terenie Gellonii i Starosarmacji.

Przychody Prawdy z tytułu podatku 48 279 Ⱡ

Grodzisk 13 048 Ⱡ
    Czarnolas 13 048 Ⱡ
    Fer 11 874 Ⱡ
    Wielkie Oczy 10 308 Ⱡ

Osoby widniejące w systemie Złota Wolność jako właściciele tych miejscowości proszę o złożenie oświadczenia (w tym wątku) w treści:

Oświadczenie-miejscowość napisał(a):Oświadczam, że otrzymanie kwoty … libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako właścicielowi miejscowości NN, przez skazanego.

2. KARCZMY:

Wysokość odszkodowań oszacowano w sposób następujący. Założono, że odszkodowania przysługują 15 najlepszym karczmom (w chwili dokonywania obliczeń tj. 10 czerwca 2012; z uwagi na nakład pracy niewspółmierny do wysokości odszkodowań dokonywanie szczegółowej analizy rynku karczm dzień po dniu zostało uznane za niekonieczne). Założono, że utracone przez posiadaczy tych karczm utracone korzyści stanowią połowę przychodu karczmy Mocny Trunek (w którym zawierają się koszty produkcji, marża oraz legalna część przychodu). Następnie podzielono korzyści proporcjonalnie do liczby dziewek wszetecznych w poszczególnych karczmach.

Obrazek

Proszę właścicieli karczm o złożenie oświadczenia w tym wątku, według wzoru:

Oświadczenie-karczma napisał(a):Oświadczam, że otrzymanie kwoty … libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako właścicielowi karczmy NN, przez skazanego.

Na wszelkie pytania i wątpliwości z chęcią odpowiem w wątku lub poprzez system wiadomości prywatnych Złotej Wolności. Wypłaty będą dokonywane na bieżąco, wyłącznie po opublikowaniu w tym miejscu oświadczeń.

Pozdrawiam życząc bananów i słodkości!
Ostatnio edytowano 10 cze 2012, o 11:51 przez imi, łącznie edytowano 1 raz
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Afera kopalniana. Odszkodowań ciąg dalszy.

Postprzez John Rasmusen 10 cze 2012, o 11:50

imi napisał(a):Trawa już wypłata odszkodowań dla poszkodowanych akcjonariuszy kopalni Fundacyjnych.

Trawa już wypłata ;)
Obrazek

John hrabia Rasmusen
Baron Obrońca, Pan na Nakielnicy.
Redaktor piSMOKa

Postprzez imi 10 cze 2012, o 11:51

Dzięki:) Poprawiacz mi nie podświetlił tej literówki.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Obrazek

Postprzez MAP 10 cze 2012, o 12:37

Oświadczam, że otrzymanie kwoty 7330 libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako właścicielowi karczmy Latający Holender, przez skazanego.

A jak trawa, to tylko w Latającym Holendrze ;)
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 10 cze 2012, o 12:48

Oświadczam, że otrzymanie kwoty 4974 libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako właścicielowi karczmy Herbaciarnia Krzyś, przez skazanego.

Toż to prawie mój całkowity zarobek z karczmy!;D

so much win.jpg
so much win.jpg (14.59 KiB) Przeglądane 923 razy
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Khartoum 10 cze 2012, o 13:48

Oświadczam, że otrzymanie kwoty 5497 libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako właścicielowi karczmy U Karla, przez skazanego.
Karol bar. Khartoum
Khartoum

Postprzez vhris 10 cze 2012, o 14:17

Oświadczam, że otrzymanie kwoty 9032 libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako właścicielowi karczmy "Pod Młotem Sigmara", przez skazanego.
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez A0014 10 cze 2012, o 14:36

Oświadczam, że otrzymanie kwoty 10 308 + 5497 libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako współwłaścicielowi karczmy pod monarchofaszystą oraz Wielkich Oczów, przez skazanego.
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez Helwetyk 10 cze 2012, o 14:37

A0014 napisał(a):Oświadczam, że otrzymanie kwoty 10 308 + 5497 libertów tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną bezprawnym działaniem skazanego na karę banicji wyrokiem Sądu Koronnego z dnia 25 kwietnia 2012 r. wyczerpie wszystkie moje roszczenia w stosunku do Korony z tytułu szkód wyrządzonych mi, jako współwłaścicielowi karczmy pod monarchofaszystą oraz Wielkich Oczów, przez skazanego.

Jako drugi wspólnik Wielkich Oczu s.c. potwierdzam powyższe oświadczenie.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Jakub Bakonyi 10 cze 2012, o 15:17

Jednej rzeczy nie rozumiem. Odszkodowania wypłaca się współmiernie do poniesionej szkody. Dlaczego więc w obliczeniach przyjęto liczbę dziewek z chwili obecnej, a nie z okresu działalności Ł. Nowickiego? Wiele z ww. wymienionych karczm zostało rozbudowanych dopiero po zamrożeniu majątku Ł. Nowickiego.
Jakub mar. Bakonyi
Kasztelan Czarnoleski

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica