Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Debata Przedelekcyjna] Karol von Sarm

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

[Debata Przedelekcyjna] Karol von Sarm

Postprzez AFvTD 20 lis 2020, o 23:16

Szanowni Sarmacji
Szanowne Sarmatki

Debata Przedelekcyjna dobiegła końca. Nie zmienia to jednak faktu, że pominięty został w trakcie debaty na żywo jeden z kandydatów, który z powodów prywatnych nie mógł przybyć o czasie na naszą małą uroczystość.

W związku z tym, doszliśmy razem z organizatorami oraz zainteresowanym do porozumienia, że na pytania odpowie na forum. Tylko od niego zależy, czy odpowie, czy skuli się pod ich ciężarem.

Do naszej szopy za studiem zapraszam Karola von Sarma.

Karolu, pozostawiam ci tu kwestionariusz z pytaniami. Mam nadzieję, że udzielisz na nie rzetelnych odpowiedzi i dasz lepiej poznać swoją kandydaturę.

Przypominam, nie odsyłaj nas do żadnych linków, chcemy poznać twoje zdanie.

GRUPA PYTAŃ NR.1. PYTANIA OD PROWADZĄCYCH.
1. Drodzy Kandydaci, mija prawie miesiąc od rozwiązania traktatów przez państwa stowarzyszone, a wciąż pozostają nierozwiązane kwestie. Najgłośniejszą z nich jest sprawa ziem spornych ze Sclavinią, czyli Mirii, Sangi i Nowicji, które niegdyś zostały oddane Konsulatowi przez Starosarmację. Jakie zdanie na ten temat mają drodzy Kandydaci? Czy jest możliwość dojścia do porozumienia nawet, jeśli któraś ze stron będzie musiała wyrzec się swoich żądań? Co kandydaci sądzą o odłączeniu się Sclavinii, Baridasu i Teutonii od Sarmacji oraz jaką mają wizję na stosunki z nimi?

2. Drodzy Kandydaci, każda osoba starająca się o książęcy urząd miała własną wizję kompetencji tego organu. Dwór Książęcy był zawsze jego prawą ręką i działał w ramach Konstytucji sporządzonej każdorazowo przez panującego. Jakiej wizji Naród ma się spodziewać tym razem od kandydatów? Jaką rolę odegra Książę, a jaką odegra Dwór?

3. Drodzy Kandydaci, sytuacja, w jakiej przyszło Wam starać się o książęcy urząd jest wyjątkowa - trzeba włożyć wiele pracy, aby zorganizować nowy posecesyjny porządek. Ciężar pierwszych organizacyjnych decyzji wzięli na siebie współcześni bohaterowie historii - członkowie Rady Ocalenia Sarmacji. Jeżeli Naród powierzy Wam książęcą mitrę jakie będą Wasze pierwsze decyzje, aby ustabilizować sytuację? Czy często będziecie wtedy korzystać z przysługującej Księciu inicjatywy ustawodawczej?

4. Drodzy Kandydaci, nowy książę stanie przed faktem bycia zwierzchnikiem Książęcych Sił Zbrojnych. Czy Kandydaci mają swoją wizję na KSZ? Czuć wśród wojskowych chęć zmian, chęć przystosowania Armii do panujących warunków. Czy również Naród ma się spodziewać zmiany Hetmana Wielkiego?

GRUPA PYTAŃ NR 2 PYTANIA OD KANDYDATÓW
Z uwagi na brak takiej możliwości, kandydat został pozbawiony możliwości zadania pytania pozostałym kandydatom.

1. Uważam, że bardzo ważne jest zwiększenie aktywności mieszkańców. Przedstawiłem podczas tej debaty pomysł na to, jak to zrobić. W czasach Helwetyka Romańskiego czy za mojego panowania w wyborach głosowało ponad sto osób. Teraz to liczba niewyobrażalna. W jaki sposób moi kontrkandydaci zamierzają zwiększyć poziom aktywności mieszkańców?

2. Moje pytanie będzie istotne bo dotyczyć będzie dwóch kwestii a mianowicie jak panowi konkurenci zapatrują się na obecna sytuacje w zakresie prowincji naszego państwa ale też mikronacji takich jak Trizondal będących na skraju upadłości? Ja sytuacje Hasselandu i Starosarnacji uważam za bardzo dobrą i wymagającą tylko "podlania" ich wodą zwierającą inicjatywy. To samo w kwestii mikroncji w kryzysie gdzie sytuacja jest fatalna. Tu inicjatywy partnerskie nie wystarczą a zrobienie wszystkiego co możliwe by ocalić państwa od zapomnienia. Trizondal to przykład gdyż takich państw jak on wymagających pomocy może być więcej. Trzeba działać gdyż ich dorobek nie tylko tekstowy, narracyjn czy gospodaczy ale i przedee wszystkim historyczny i pamięciowy może przepaść. Stąd korzystając z okazji bije na alarm w tej kwestii. Dziękuje.

3. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem Wolnej Elekcji na naszym forum pojawił się wątek, w którym każdy z Sarmatów miał okazję napisać o tym, jaki powinien być książę, jakimi powinien odznaczać się cechami osobowości oraz jak oczekiwania wobec Księcia zmieniły się w związku ze zmianą ogólnej sytuacji wynikającej z okresu posecesyjnego. Już w artykule rozpoczynającym moją przygodę jako kandydata do objęcia Tronu Książęcego odpowiedziałem na te pytania w formie artykułu uznałem, że Sarmaci zasługują na to, aby dowiedzieć się jaką osobą jestem i czego mogą się ode mnie spodziewać jako Księcia. Uważam, że w obecnej sytuacji to właśnie Książę powinien stanąć na czele zmian, które nadchodzą w Sarmacji i to Książę powinien zająć się kluczowymi decyzjami zarówno z polityki wewnętrznej jak i zewnętrznej. Wobec tego, jak Kandydaci widzą swoją osobę w roli Księcia w obecnej sytuacji? Czy Książę powinien wchodzić w konflikty poglądowe oraz w personalne spory? Czy Książę jako głowa państwa, tworząc swoje inicjatywy - informatyczne, fabularne czy jakiekolwiek inne powinien zachowywać prawo własności do ich elementów czy organizacji w czasie panowania jak i po opuszczeniu Tronu?

GRUPA PYTAŃ NR 3 PYTANIA OD PUBLICZNOŚCI

1. Czy książe powinien wchodzić w konflikty poglądowe oraz w personalne spory?

2. Chciałbym zapytać, dlaczego JKW PIIG nie wspomniał o swoim pomyśle powoływania następcy Tronu, mimo że w artykule wspomniał, że chciałby powołać takowego na swój Dwór. Czy podtrzymuje tę deklarację? Jeśli nie - dlaczego? Jesli tak - czy w takim razie nie będzie brał pod uwagę woli Narodu (z sondażu wynika, że większość oczekuje wolnej elekcji)? I jak na tą propozycję zapatrują się pozostali kandydaci?

3. Drodzy kandydaci, jeśli naród odda mitrę książęcą drogiemu kandydatowi, jakie imię przyjmie kandydat? Czy wzorem Piotra I Mikołaja będą to dwa imiona, czy wzorem Filipa I Gryfa będzie imię i przydomek?

4. Najpierw mleko, a potem płatki czy na początku płatki, a potem mleko?

* * *

Oczywiście życzymy powodzenia w wyborach i przemyślanych odpowiedzi! :)


@BetelRigSun
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: [Debata Przedelekcyjna] Karol von Sarm

Postprzez BetelRigSun 21 lis 2020, o 11:39

Grupa pytań nr..1


1. Skoro oddaliśmy Sclavinii ziemię, to jakim prawem możemy ją odebrać? Co do Państw Stowarzyszonych, założyłem jedno takie. Próbowałem je dołączyć, jednak się nie udało.

2. Dwór pełni dobre zadania, nie zamierzam ich zmieniać.

3. Ja mogę powiedzieć: Rada Ocalenia Sarmacji to dobry pomysł, tyle żeby miała wpływ na władzę... I to zamierzam z nią zrobić, nadać jej władzę.
Do napisania,
(-)st. szer. BetelRigSun (Karol von Sarm)
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Prefektura Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
 


Powrót do Polityka, zagranica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości