Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Jaki powinien być nowy Książę

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Jaki powinien być nowy Książę

Postprzez Prokrustes 31 paź 2020, o 20:56

@PiotrdeZaym zaproponował na Ćwirku, głównym w ostatnim czasie miejscu debaty publicznej, by zastanowić się wspólnie jaki powinien być kolejny Książę Sarmacji. Nie jest to według mnie temat do ukrywania przed gośćmi czy też współobywatelami o innych niż Sarmacja priorytetach.

Pomniejszyłem słowo "kolejny" głównie dlatego, że Książę wybrany w listopadzie 2020 roku nie ma pola do polityki kontynuacji. Nie ma czego kontynuować a sytuacja jest całkiem inna niż pod panowaniem niemal wszystkich Książąt. Sytuację obecną można porównać jedynie do samego początku Księstwa które teraz trzeba ułożyć na nowo oraz powalczyć o odbudowanie nadszarpniętej populacji.

Jaki więc musi być Książę Sarmacji nad której ocaleniem pracujemy ?

Według mnie powinien być osobą doświadczoną w wirtualnym świecie - co jest dość oczywiste.
Powinna być to osoba która zaangażuje się w życie polityczne Księstwa i konieczne reformy - bez "gry na alibi"

Musi być osobą twardą i asertywną - zwłaszcza w obliczu wyzwań na scenie międzynarodowej bardzo mocno również pogwatmanych z historycznie wielonarodową społecznością Księstwa. Rozumiem, że może pojawić się tutaj nieco inne oczekiwanie, że będzie osobą ugodową - jako, że nie chodzi mi o awanturnictwo to jakiś pierwiastek ugodowości jak najbardziej jest pożądany ale dobrze rozumianej. Książę może być ugodowy w granicach wyznaczanych sarmacką racją stanu.

Wreszcie potrzebujemy Księcia który potrafi wokół siebie gromadzić ludzi. Ma to "coś" co nazywamy często charyzmą. Nawet jeżeli za cenę jakiejś kontrowersyjności.

Mam nadzieję, że pozostawiłem trochę miejsca na wady :)))
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Re: Jaki powinien być nowy Książę

Postprzez Piotr Jankowski 31 paź 2020, o 21:02

Przede wszystkim książę powinien wykonywać dotrzymywać terminów i zobowiązań. Powinien też szybko reagować zarówno na wnioski składane w jego pałacu jak i zmieniającą się sytuację polityczną. Fajnie byłoby też gdyby słuchał sugestii obywateli a także sam służył radą.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 31 paź 2020, o 21:50

Piotr Jankowski napisał(a):Przede wszystkim książę powinien wykonywać dotrzymywać terminów i zobowiązań. Powinien też szybko reagować zarówno na wnioski składane w jego pałacu jak i zmieniającą się sytuację polityczną. Fajnie byłoby też gdyby słuchał sugestii obywateli a także sam służył radą.

Uważam, że to akurat, w obecnej sytuacji za mało. Główne zadania to:

1) dbanie o ciągłość państwa, o to co będzie za rok, dwa, pięć lat;

2) posiadanie długoterminowej wizji i umiejętnosci wzbudzenia do niej entuzjazmu wśród Sarmatów;

3) umiejętność wyjscia poza utarte schematy i jednocześnie niewylewania dziecka z kąpielą;

4) pomysł na rolę ustrojową księcia i dobre wyważenie tego co korony a co instytucjom z wyborów demokratycznych;

5) widzenie potrzeby ewolucji a nie rewolucji, przy czym w obecnym stanie państwa - granica ewolucji jest znacznie bliższa zmianom rewolucyjnym, niż w okresie stabilizacji. A może nawet kontrrewolucji, bo - choć nie przesadzałbym z tym - rola ustrojowa księcia powinna zostać co najmniej nieco zredefiniowana.
(—) Piotr II Grzegorz,
książę Sarmacji, król Hasselandu, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Brunon Krasnodębski 31 paź 2020, o 23:46

Nastawiony na budowanie długofalowej strategii. Może nawet jako aktywny polityk, choć dotychczas uważałem, że powinien to być organ apolityczny... :)
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Rektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Prezes Oak Entertainment
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Aleksander Damian 1 lis 2020, o 09:35

Musi mieć jaja.
por. Aleksander Damian markiz Chojnacki herbu Illuminatos
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Jul 1 lis 2020, o 09:53

Powinien być jednocześnie rozsądny i mieć wprawę w postawienie granicy. Niezależny. I nie jęczeć i się użalać, zarówno w czasie kadencji, jak i po abdykacji :D

Gorąco kibicuję Orjonowi i wierzę, że wystartuje w elekcji!
Juliette Altrimenti
Dobry Obywatel

Postprzez Eradl 1 lis 2020, o 11:33

Musi mieć ponad 1,80 metra wzrostu i wąsa, musi ale absolutnie musi mieć wąsa.
por. Eradl Adrien Marcus Pius mar. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez August dlS 1 lis 2020, o 11:36

Niecałe dwa metry? To za mało! Powinien mieć z osiem! I kota.
August von Hagsen de La Sparasan
Skoro pewna część szlachty podpisuje się jako nikt ważny... to jak ja mam się podpisać?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel

Postprzez Franz Langer 1 lis 2020, o 12:34

W obecnym ładzie konstytucyjnym książę to typowy urzędnik państwowy, bez większych wpływów. Pytanie więc czy liczymy na przemiany ustrojowe czy też nie. Jeśli tak to książę powinien być dobrym politykiem, jednocześnie umiejącym wyważyć racje różnych stron.
mgr net. (-) F. Langer
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 1 lis 2020, o 12:52

Eradl napisał(a):Musi mieć ponad 1,80 metra wzrostu i wąsa, musi ale absolutnie musi mieć wąsa.

Zagadam Magnuma! Postura słuszna. Wąs zapusci.
(—) Piotr II Grzegorz,
książę Sarmacji, król Hasselandu, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica