Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Manifestacja na rzecz demokracji #CZASABDYKACJI

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Manifestacja na rzecz demokracji #CZASABDYKACJI

Postprzez kaxiu 1 sie 2020, o 15:16

Na chwilę obecną, z osób które zadeklarowały już start - największe szanse ma Krzysztof Hans.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Karolina 1 sie 2020, o 15:22

A możemy porozmawiać poważnie? Ktoś ma wizję, jakiej potrzebuje Sarmacja? Ktoś wie, w jakim kierunku powieść narody Księstwa? Czy gdzieś w zaciszu jakiś lider zbiera właśnie armię?

Abdykacja to ogromne wydarzenie, które zwiastuje jeszcze większe wydarzenie: dyskusję o kierunku Sarmacji. A debat właściwie jeszcze mało. Wszyscy wiemy, że ludzie > programy, ale pewnie jakieś konkrety by się przydały.

Karolina Aleksandra
Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Joanna Izabela 1 sie 2020, o 15:24

Może poczekajmy do wystartowania elekcji z programami ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez kaxiu 1 sie 2020, o 15:25

Ja już złożyłem jasną deklarację - nie będę startować w tej elekcji - i zdania nie zamierzam zmieniać. Swoją rolę w tym przedstawieniu już odegrałem.

Zapewne w odpowiednim czasie zacznie się festiwal kandydatów, zwłaszcza że wzmożenie jest gołym okiem widoczne.
Wojciech Hergemon
Graf Wilczego Lasu
Książę Zielnyboru
Księstwo Zielnyboru
Królestwo Teutonii
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Karolina 1 sie 2020, o 15:34

Joanna Izabela napisał(a):Może poczekajmy do wystartowania elekcji z programami ;)

Jakieś decorum rzeczywiście się przyda, ale bardziej chodzi mi o dyskusję o ogólnym kierunku Sarmacji – nie tylko kandydaci na Księcia muszą ją rozpoczynać ;) Generalnie Książę abdykował, kraj – wiadomo – nie upadnie, ale pytanie o to, co dalej, jest jak najbardziej naturalne.

Jakie są obecne główne problemy Sarmacji (oprócz wiecznego nieadekwatnego przypływu nowych mieszkańców)?

Karolina Aleksandra
Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 1 sie 2020, o 15:52

Od początku afery nie ukrywam, że będę walczył i to tym razem na poważnie - chociaż jeszcze dwa dni przed wyborami sejmowymi takiego scenariusza na wypadek ewentualnej elekcji nie brałem pod uwagę.

Natomiast z programem i dyskusjami, tak jak już wspomniano, wstrzymam się do odpowiedniego czasu. Póki co jeszcze chwilę spokoju wykorzystam dla Starosarmacji. Oczywiście jak będzie okazja się wypowiedzieć to nie zwykłem marnować okazji :)

Pewne problemy mogą się uwidocznić jak zamkniemy rozdział afery wyborczej. Jak ona wpłynie na mieszkańców. Sama elekcja też przynosi zawsze dodatkowe rozstrojenie w obozach przegranych - sami przegrani często przepadają w real.

Poprowadzić trzeba dalej zaczętą reformę federacyjną - znaleźć miejsce Starosarmacji, Hasselandu, zrozumieć i przepracować najpoważniejsze zarzuty wobec traktatów stowarzyszeniowych.

Trzeba przyjrzeć się które elementy państwa są podatne na kryzys przy abdykacji i aferach na wysokim szczeblu. Trzeba popracować nad startem nowych mieszkańców, nad ich ściąganiem. Ułożyć relacje pomiędzy stowarzyszonymi jak i między nimi a urzędami centralnymi.

Dalej mamy odwieczny problem wolności wypowiedzi. Równie odwieczny problem systemu gospodarczego.

Etc etc
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 1 sie 2020, o 15:56

Karolina napisał(a):Jakieś decorum rzeczywiście się przyda, ale bardziej chodzi mi o dyskusję o ogólnym kierunku Sarmacji – nie tylko kandydaci na Księcia muszą ją rozpoczynać ;) Generalnie Książę abdykował, kraj – wiadomo – nie upadnie, ale pytanie o to, co dalej, jest jak najbardziej naturalne.

Jakie są obecne główne problemy Sarmacji (oprócz wiecznego nieadekwatnego przypływu nowych mieszkańców)?

Wyczuwam, że masz już kilka konkretnych przykazań ;)

Ja chciałem tylko zauważyć, że całkiem niezłą formą prezentacji i dyskusji były ostatnie wybory do Sejmu i zorganizowana przez JKW FIG'a debata. Myślę, że podczas elekcji bardziej by się to nawet sprawdziło.
Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Teutonii
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 1 sie 2020, o 21:52

Karolina napisał(a):
A możemy porozmawiać poważnie? Ktoś ma wizję, jakiej potrzebuje Sarmacja? Ktoś wie, w jakim kierunku powieść narody Księstwa? Czy gdzieś w zaciszu jakiś lider zbiera właśnie armię?

Abdykacja to ogromne wydarzenie, które zwiastuje jeszcze większe wydarzenie: dyskusję o kierunku Sarmacji. A debat właściwie jeszcze mało. Wszyscy wiemy, że ludzie > programy, ale pewnie jakieś konkrety by się przydały.

Karolina Aleksandra

Akurat moja kandydatura to coś poważnego - u mnie w planach jest załatanie furtek prawnych w sytuacji takiej jak ostatnio
Opisałem to w ostatnim numerze Kroniki: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12274
Poza tym program w wyborach na Księcia i do Sejmu jest taki sam jak zadeklarowałem w pseudowyborach: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12237/17
Manifestacja powinna dalej trwać by pokazać że jesteśmy i czuwamy.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Konfederacji Sclavinii
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska.
-----
Postaw na Novą Sclavinię - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, zagranica