Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[PROGRAM ELEKCYJNY] Joanna Izabela

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

[PROGRAM ELEKCYJNY] Joanna Izabela

Postprzez Joanna Izabela 13 lut 2020, o 22:26

Odważyłam się wystartować na Księżną, wiec wypadałoby napisać program. Będzie on w formie tego wątku na forum. Wydaje mi się to lepsze niż wydawanie artykułów, bo wszystko będzie w jednym miejscu, łatwiej będzie się do czegoś odnieść i prowadzić ewentualna dyskusje (do czego zachęcam). Zanim przejdę do większych lub mniejszych konkretów, chciałabym podkreślić, że nie będę pisać o tym co jest obowiązkiem Księcia oraz zaręczam, że na pewno nie zrobię systemu gospodarczego. Skoro te sprawy mamy jasne to przejdźmy do właściwych punktów.

Sprawa relacji zagranicznych:
Sarmacja nie jest ukochana przez inne mikronacje. Jest to fakt z którym się nie dyskutuje. To, że sobie zasłużyliśmy też tym faktem jest. Nie możemy oczekiwać, że nagle zmienią one o nas zdanie
ale możemy próbować coś zmienić. Uprzedzam ewentualnych przyszłych Kanclerzy, ze powoływanie kontrowersyjnych i powszechnie nielubianych przez większość innych mikronacji osób na stanowisko MSZ czy ambasadora, będzie się spotykało z moim sprzeciwem. A co do mojej osoby i udziału w politykę zagraniczną - początkiem może być uczestnictwo w uroczystościach mikronacji, bo zazwyczaj nic w tym względzie nie robiliśmy. Ciekawą inicjatywą jest również Liga Bluszczowa organizowana przez Republikę Bialeńską, warto by było podjąć rozmowy w tym temacie. Konkordat z Rotrią - nie wiem czy nazwałabym to konkordatem, Dreamland ma traktat z Rotrią, który jest pozbawiony religijnych zobowiązań i w tą stronę bym poszła. Mam też wizje pewnej narracji miedzymikronacyjnej jednak ze względu na to, że najpierw bym musiała uzgodnić to z drugą stroną oraz Radą Ministrów, pozostawię to owiane tajemnicą. Nie chce odbierać Radzie Ministrów zabawy w politykę zagraniczną,chce natomiast sama włączyć się w ewentualną narracje miedzymikronacyjną.

Samorządy: Nie zamierzam wprowadzać zamordyzmu samorządów. Większość z was wie, że jestem bardziej za ich wolnością. Uważam też, że dzięki różnorodnej kulturze każdy może znaleźć coś dla ciebie.
Wprowadziłabym w końcu tak obiecywany przez Piotra III Łukasza przywilej nadawania tytułów honorowych przez namiestników. Ważne jest również w tym momencie zajęcie się sprawami Baridasu i uregulowanie jego statusu prawnego. Kolejną sprawą jest problem z obsadzaniem niektórych namiestników jednak nie uważam, że narzucanie z mojej strony jednego słusznego postępowania nie byłoby właściwe. To tak naprawdę decyzja ludzi, którzy w danym samorządzie działają, a dopóki jest chociaż jedna działająca osoba to dana prowincja ma szanse się utrzymać. Natomiast ze swojej strony mogę się postarać pobudzić aktywność danego samorządu, a przy braku jakiekolwiek działania spróbować broni ostatecznej - likwidacji (co zazwyczaj działa pobudzająco).

Narracja i jej wykonanie: Osobiście jestem wielką zwolenniczką narracji. Widzę się w roli uczestnika, wiadomo że zaangażowanie się samego Księcia daje przykład innym osobom. Chciałabym wprowadzić również lepsza koordynacje i powiadamianie o takich typu akcjach, tak żeby te o większej skali nie nakładały się ze sobą, a żeby każdy samorząd miał swoją rolę do odegrania. Dodatkowo moje teutońskie pochodzenie i koncepcja wprowadzenia do Grodziska może zostać wykorzystane narracyjnie (zawsze chciałam zrobić jakiś starosarmacki marzec).

Tytuły i "przepad": Nie jestem za przepadem tytułów i nigdy nie będę. Tytuły są wyznacznikiem tego co osiągnęło się w Sarmacji, nie widzę powodu żeby zostawały odbierane. Mam jednak inną propozycje, żeby zachęcić do pozostania bycia aktywnym. Są nią czasowe tytuły honorowe lub honorowe pozycje na dworze. Osoby z nimi by nie miały realnej władzy ale niosłoby to narracyjne korzyści np. możliwość jedzenia podczas uczty przy wspólnym stole z Księciem. Inną możliwością byłoby wprowadzenie ścieżek rozwoju (np. kapłan, kupiec, arystokrata). W zależności od wybranej ścieżki i aktywności wspinalibyśmy lub spadalibyśmy w hierarchii.

Książe i jego rola: Kwestia do omówienia, jak widzimy jego rolę, czy nadal powinna być jaka jest czy jednak wolelibyśmy zmiany. Szczerze, to nie widzę sensu umacniania i wprowadzania autokratyzmu. Jednak czy jest on w ogóle potrzebny, czy ma być on postacią łączącą Sarmatów, czy jednak ma mieć trochę władzy to pozostawiam wam. Ważne jest uregulowanie spraw regencji oraz...przemyślenie czy glosy ważone podczas elekcji to najlepszy pomysł.
W obecnej chwili mamy nadania tylko te z rocznicy Sarmacji oraz nadania dla Teutonii, daje to dodatkowe uprzywilejowanie w kwestii wyboru Księcia. W mojej opinii glosy ważone to relikt przeszłości, a przy antypatii czy braku aktywności osoby na tronie mogą mieć wpływ na kolejne elekcje.

Celowo też pominęłam gospodarkę, przy obecnym napompowaniu libertami nie za bardzo widzę aby było dobre wyjście z tej sytuacji bez faktycznie kompleksowego systemu gospodarczego. Nie jestem z IT, wiec nie zamierzam wiec wam obiecywać gruszek na wierzbie. Gdyby jednak pojawiła się osoba chętna do jego stworzenia to oczywiście ma moje wsparcie.

A tak naprawdę to kandyduje tylko po to, żeby w końcu Teutonia mogła osądzić zbrodniarzy teutońskiego maja i została przywrócona sprawiedliwość. Zamierzam ciemiężyć wrogów Teutonii, aby poznali gorzki smak własnych czynów. Reszcie natomiast chce pokazać drogę Hergoliena. Tych co przeczytali całość do końca zachęcam do dalszych pytań.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: [PROGRAM ELEKCYJNY] Joanna Izabela

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 14 lut 2020, o 00:40

Księżna? Brzmi fajnie! Jak z Krwi i Wina.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Joanna Izabela 14 lut 2020, o 00:58

Wolałabym nie jak z "Krwi i Wina", jednak Anna Henrietta denerwowała.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 14 lut 2020, o 01:09

Joanna Izabela napisał(a):Wolałabym nie jak z "Krwi i Wina", jednak Anna Henrietta denerwowała.

A to, z kolei, jedna z moich ulubionych postaci z całej sagi. Ogólnie lubię Tusą ;-)
Piotr II Grzegorz
książę senior

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 14 lut 2020, o 01:20

Joanna Izabela napisał(a):osądzić zbrodniarzy teutońskiego maja...

Warto pamiętać o bohaterach tamtego okresu, ze szczególnym uwzględnieniem mandragorów-renegatów Winnickiego i Khanda xd
Piotr II Grzegorz
książę senior

Postprzez Joanna Izabela 14 lut 2020, o 10:36

Oczywiscie, ze pomyslimy np. o orderze pogromcow usmiechu. ;)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Eugeniusz Maat 14 lut 2020, o 11:46

Ciekawy program. To będzie wyrównana walka o fotel księcia.
Btw. Nie wiem dlaczego, ale zawsze kojarzyłaś mi się z Księżną Anną Henriettą :D
Úr Burgmáster ik úrs Auterra
Dobry Obywatel
Królestwo Teutonii

Postprzez Joanna Izabela 14 lut 2020, o 13:15

Z wiedzminskiego uniwersum wolalabym Calanthe ;D
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 14 lut 2020, o 15:52

Joanna Izabela napisał(a):Z wiedzminskiego uniwersum wolalabym Calanthe ;D

Dawno czytałem, więc przeważa obraz z serialu. Ten jest świetny i taka księżna przydałaby się.
Piotr II Grzegorz
książę senior

Postprzez AJ Piastowski 14 lut 2020, o 16:20

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):Ten jest świetny i taka księżna przydałaby się.

Byleby nie musiała skakać z okna.
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Polityka, zagranica