Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Elekcja książęca] - kandydat Januszek von Hippogriff-Pałasz

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

[Elekcja książęca] - kandydat Januszek von Hippogriff-Pałasz

Postprzez Januszek vH-P 11 lut 2020, o 18:23

WKM Regencie,
Drodzy Sarmaci i Sarmatki,

Jako kandydat na Tron Sarmacki nie mogę zapomnieć o tym, że głos należy do całego narodu, dlatego jestem dla Sarmatów (i nie tylko :-D ) dostępny w tym wątku, gdzie można zadawać pytania lub na Discordzie (Januszek vH-P, #0209), lub na Gadu-Gadu (Januszek vH-P, 67831896).

Poniżej linki do artykułów z programem elekcyjnym (lista będzie aktualizowana):

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

(-) Januszek baron von Hippogriff-Pałasz
Kandydat na Tron Książęcy
Ostatnio edytowano 19 lut 2020, o 21:40 przez Januszek vH-P, łącznie edytowano 1 raz
Powód: pełny program w 3 klikach ;-)
(-) JKM Januszek von Hippogriff-Pałasz
Książę Sarmacji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Re: [Elekcja książęca] - kandydat Januszek von Hippogriff-Pa

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 11 lut 2020, o 22:30

Szczęść Wando,

Zupełnie nie znam żadnego z kandydatów. A że będę głosować - pewnie siły głosu nie mam zbyt dużej - ale gdyby komuś zależało na moim głosie - to zapraszam na priv w celu indoktrynacji mojej osoby. Jestem starym mandragorem-renegatem. Lubię indoktrynację. I kocham ludzi.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez AFvTD 11 lut 2020, o 23:21

Piotr_II_Grzegorz napisał(a):Szczęść Wando,

Zupełnie nie znam żadnego z kandydatów. A że będę głosować - pewnie siły głosu nie mam zbyt dużej - ale gdyby komuś zależało na moim głosie - to zapraszam na priv w celu indoktrynacji mojej osoby. Jestem starym mandragorem-renegatem. Lubię indoktrynację. I kocham ludzi.

Niech się WKW nie martwi, mamy prawie socjalizm wyborczy, głosy ważone znieśli (a przydałoby się do nich wrócić!) I każdy aktywny obywatel ma siłę 3, a każdy nieaktywny siłę 1 :D (czy jakoś tak :D)
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez AJMaat 11 lut 2020, o 23:24

AFvTD napisał(a):

Niech się WKW nie martwi, mamy prawie socjalizm wyborczy, głosy ważone znieśli (a przydałoby się do nich wrócić!) I każdy aktywny obywatel ma siłę 3, a każdy nieaktywny siłę 1 :D (czy jakoś tak :D)

A nie, nie, nie - w elekcji książęcej głosy ciągle są ważone ;) (art. 8 ust. 3 Ordynacji Wyborczej)
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 11 lut 2020, o 23:31

Szczęść Wando,

AFvTD napisał(a):Mamy prawie socjalizm wyborczy, głosy ważone znieśli (a przydałoby się do nich wrócić!)

Proste, że tak. Abdykowałem, kiedy Sejm zaczął przy nich gmerać, inspirowany przez jedną kreaturę z Wandystanu.

Były to czasy grywalnego systemu gospodarczego i zamysł był taki, żeby szlachta musiała mieć dwór a arystokracja systemowy pałac. No i po to głosy ważone były potrzebne. Ponadto system wsi lennych był transparentny. Zresztą - nie wiem jak teraz - ale ze zmianami przetrwał - patrząc po latach - całkiem niezłe panowanie Tomasza Hugona.

Że Ivo - to nie uznaję, bo to nie jest imię właściwe monarsze. Zwyczaj jest dwóch imion. I to takich, co mają katolickich świętych, jako patronów. Bo to sarmacka monarchia. Estetyka taka. A TIH to trochę był taki papież Franciszek. Że taki postępowy. Zawsze wolałem Benedykta XVI.

Ogólnie propsy dla TIHa.

Swoją drogą - pytanie do ewentualnego przyszłego księcia - czy zamierza eksperymentować z tą nomenklaturą, czy też
Piotr II Grzegorz
książę senior

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 11 lut 2020, o 23:34

Szczęść Wando,

AJMaat napisał(a): (art. 8 ust. 3 Ordynacji Wyborczej)

Trochę chusteczkowo, bo z jednej strony rozumiem, że promuje aktualnie aktywnych, ale z drugiej strony, mimo wszystko jakieś zarwane noce sprzed lat nic już nie znaczą.

Fajny byłby jakiś wzór ważony uwzględniający i jedno i drugie. Czuję tu jakieś kefaszystowskie ukąszenie, sprowadzające się często do miotania się od skrajności w skrajność. Z wyrazami szacunku dla JKW Piotra Mikołaja.

Btw - jego pomysł z reformą forum był spoko, choć wymagał akurat skrajnego podejścia.
Piotr II Grzegorz
książę senior

Postprzez Januszek vH-P 12 lut 2020, o 07:30

Jasna sprawa WKW. :D

Lubie też indoktrynacje - choć bardziej w roli ideologa - więc raczej się sprawdzę. To do usłyszenia. :)
Książę Sarmacji

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 17 lut 2020, o 00:54

Nastąpiła aktualizacja o przedostatniego KLIKA. 8-)
Książę Sarmacji

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez AJ Piastowski 19 lut 2020, o 09:00

W swoich artykułach na pierwszym miejscy stawia Czcigodny Księcia w roli ważnej osoby, będącej częścią machiny państwowej. Ścisła współpraca z Radą Ministrów wiążę się raczej z podporządkowaniem woli narodu, której przedstawicielami są członkowie RM. Czy w związku z przedstawieniem tego typu postulatu nie sądzi Szanowny, że może warto zwiększyć kompetencje książęce, jeżeli tak, to jakie?

Aktywność w Trybunale Koronnym - czy nie uważa Szanowny, że Książę jest potrzebny i niezastąpiony w nieco innych sprawach? Po co jedna osoba, której kadencja się nie kończy, miałaby ingerować w TK i promować swoją aktywność w tej dziedzinie? W dziedzinie, która radzi sobie dobrze, zwłaszcza jeśli są w niej odpowiednie osoby. Czy nie uważa Baron, że Książę swoją obecnością i pewnym autorytetem mógłby podważać decyzje ATK?

Nadania lenne, nobilitacje i odznaczenia, czy oprócz kontynuowania już działających "konfiturek" kandydat ma pomysł na rozszerzenie nagród, zachęcenie do działania?
Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Januszek vH-P 19 lut 2020, o 15:18

Dziękuje WKM Regencie za pytania. :D

AJ Piastowski napisał(a):W swoich artykułach na pierwszym miejscy stawia Czcigodny Księcia w roli ważnej osoby, będącej częścią machiny państwowej. Ścisła współpraca z Radą Ministrów wiążę się raczej z podporządkowaniem woli narodu, której przedstawicielami są członkowie RM. Czy w związku z przedstawieniem tego typu postulatu nie sądzi Szanowny, że może warto zwiększyć kompetencje książęce, jeżeli tak, to jakie?

Zwiększyć kompetencje owszem - ale bardziej w sferze polityki zagranicznej, o czym za niedługo napiszę.

Aktywność w Trybunale Koronnym - czy nie uważa Szanowny, że Książę jest potrzebny i niezastąpiony w nieco innych sprawach? Po co jedna osoba, której kadencja się nie kończy, miałaby ingerować w TK i promować swoją aktywność w tej dziedzinie? W dziedzinie, która radzi sobie dobrze, zwłaszcza jeśli są w niej odpowiednie osoby. Czy nie uważa Baron, że Książę swoją obecnością i pewnym autorytetem mógłby podważać decyzje ATK?

Hmm, przyznam, że tak otym nie myślałem. :)
Zgadzam sie z powyższym, tak więc to mogę skorygować do zdania - jeśli będzie potrzeba to będę brał udział w składzie orzekającym. Ale jeśli ATK są to mogą sie tym zajmować na spokojnie.

Nadania lenne, nobilitacje i odznaczenia, czy oprócz kontynuowania już działających "konfiturek" kandydat ma pomysł na rozszerzenie nagród, zachęcenie do działania?

Do tego odniose się póżniej - tak wieczorkiem.
Książę Sarmacji

Książę Sarmacji
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Następna strona