Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Planeta Szoamacja

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Re: Planeta Szoamacja

Postprzez Januszek vH-P 27 lis 2019, o 21:06

Joahim-von-R napisał(a):Pośmiać się nie można...

Nawet nazwę źle napisano.

Pośmiać się można, owszem. Ale można wybrać lepszy obiekt żartów niż własna Ojczyzna. Choć w sumie nie wiem, czy to jest Pana Ojczyzna, bo kosmopolityczne podejście do mikronacji raczej może być śmieszne. 8-) Nie pytam siè nawet na kogo żeś przysięgał: na JKM Piotra III Łukasza, JKM Macieja II, może na Federacje Nordacką, Bialenię lub Voxland?
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant (wachmistrz), Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji,
Wicekról Królestwa Baridasu, Lennik - Baron Gryfiej Skały

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez AFvTD 27 lis 2019, o 21:55

Pomijając już 'tworczą' pracę Joahima, co jest złego w kosmopolityźmie? Owszem, po części podzielam opinię, że nie można służyć wielu Bogom jednocześnie, ale z drugiej strony, co nas ogranicza od trzymania się tylko jednego bóstwa? Dlaczego Gustaw jest w Teutonii, skoro działał w Hasselandzie? Jakim cudem byłem przez kadencje Lordem Szambelanem w KH, kiedy przez całe życie mieszkałem w Almerze? Co się stało, że byłem prezydentem FN?

Już pomijam przy tej interpretacji brak przywiązania do ojczyzny oraz stwierdzenie, że wszędzie jest lepiej, niż w domu ;) Bo jak zinterpretować w mikronacjach 'dom'? Jako pierwsze miejsce zamieszkania, pierwszą rejestrację? A może dopiero miejsce, gdzie zaczęliśmy coś robić?
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Walidacki 28 lis 2019, o 17:41

Januszek vH-P napisał(a):

Pośmiać się można, owszem. Ale można wybrać lepszy obiekt żartów niż własna Ojczyzna. Choć w sumie nie wiem, czy to jest Pana Ojczyzna, bo kosmopolityczne podejście do mikronacji raczej może być śmieszne. 8-) Nie pytam siè nawet na kogo żeś przysięgał: na JKM Piotra III Łukasza, JKM Macieja II, może na Federacje Nordacką, Bialenię lub Voxland?

Jeszcze jest obywatelem Cyberlandii
szer. Robert von Hipuś
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez TvH-P 28 lis 2019, o 18:34

Walidacki napisał(a):
Januszek vH-P napisał(a):

Jeszcze jest obywatelem Cyberlandii

A ty klonem Filipka von Sarma
sierżant Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Królestwo Baridasu

Postprzez Joanna Izabela 29 lis 2019, o 10:04

AFvTD napisał(a):Pomijając już 'tworczą' pracę Joahima, co jest złego w kosmopolityźmie? Owszem, po części podzielam opinię, że nie można służyć wielu Bogom jednocześnie, ale z drugiej strony, co nas ogranicza od trzymania się tylko jednego bóstwa? Dlaczego Gustaw jest w Teutonii, skoro działał w Hasselandzie? Jakim cudem byłem przez kadencje Lordem Szambelanem w KH, kiedy przez całe życie mieszkałem w Almerze? Co się stało, że byłem prezydentem FN?

Już pomijam przy tej interpretacji brak przywiązania do ojczyzny oraz stwierdzenie, że wszędzie jest lepiej, niż w domu ;) Bo jak zinterpretować w mikronacjach 'dom'? Jako pierwsze miejsce zamieszkania, pierwszą rejestrację? A może dopiero miejsce, gdzie zaczęliśmy coś robić?

Myślę, ze kwestia tego gdzie się czujesz najlepiej. Zresztą co innego działać w mikronacjach/samorządach neutralnych/przyjaznych, a co innego gdy raczej traktujemy się "zimno".
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Santi Vilarte 30 lis 2019, o 20:47

Problem leży głównie w czasie. Nasz czas nie jest z gumy i jeśli dzielimy go między zbyt wiele nacji, to treści, które tworzymy będą mniej wnosiły, albo w ogóle będziemy biernymi odbiorcami tego, co inni zrobią.
Ewentualnie, pośrednio może to też zacierać różnice kulturowe między nacjami, bo jeśli obejmujesz jakieś stanowisko, które nie jest stricte administracyjne i wymaga wysuwania jakichś inicjatyw, to wypada mieć czas zapoznać się z 'klimatem' danego miejsca ;)
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Adam Aleksander 2 gru 2019, o 18:54

Bardzo śmieszne polecam hahaah :lol: :lol: :lol:
(-) Aleksander Novak
Szanowany poseł w Federacji Nordackiej
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez GFvH 2 gru 2019, o 19:55

Adam Aleksander napisał(a):Bardzo śmieszne polecam hahaah :lol: :lol: :lol:

I tu właśnie daje Pan wyraz swojej głębokiej niekompetencji i po prostu żenady, ponieważ to co Pan robi jest po prostu żenujące. Nigdy nie działał Pan w Sarmacji i postanawia się o niej wypowiadać sposób prześmiewczy. Według mnie nie tylko Pan się ośmiesza. Jest to publiczne znieważanie Księstwa Sarmacji i Narodu Sarmackiego - więc mam zamiar rozpocząć przeciwko Panu postępowanie przygotowawcze, bo to jest zdecydowana przesada.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Prefektura Sarmacji
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Teutonii

Postprzez anglov 2 gru 2019, o 21:09

Huh. Tak patrząc na wypowiedz co niektórych – nie spodziewałem się, że w dzisiejszych czasach za marną twórczość odbiera się obywatelstwa.

Tutaj – jak bardzo rzadko kiedy – popieram wypowiedź Piotra Pawła I: pisać satyrę nie jest łatwo. Zaś bardzo łatwo uczynić taki twór zwyczajnie niesmacznym.

No ale cóż. Autor chciał się popisać przed kolegami z Bialenii. I tam się śmiali. Tak jak my byśmy się śmiali z podobnie słabego dzieła na temat Dreamlandu.

Ja muszę przyznać, że mi się to nie podobało głównie ze względu na to, że jest to robione… Na siłę. Nie są wyśmiana zjawiska społeczne w Sarmacji, ani choćby cechy poszczególnych osób. Napisane jest typowe s-f, gdzie bohaterowie nawiązują bezpośrednio do osób w Sarmacji. Nawet jeśli ich cechy czy zachowania nie odpowiadają im.

A nawiasem mówiąc z chęcią przeczytałbym dobrą satyrę o Księstwie Sarmacji. Jako iż na Dreamland czy Bialenię raczej nie mamy co liczyć, to może ktoś z Sarmatów by taką napisał. Byliby chętni?
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Postprzez Adam Aleksander 3 gru 2019, o 17:18

GFvH napisał(a):
Adam Aleksander napisał(a):Bardzo śmieszne polecam hahaah :lol: :lol: :lol:

I tu właśnie daje Pan wyraz swojej głębokiej niekompetencji i po prostu żenady, ponieważ to co Pan robi jest po prostu żenujące. Nigdy nie działał Pan w Sarmacji i postanawia się o niej wypowiadać sposób prześmiewczy. Według mnie nie tylko Pan się ośmiesza. Jest to publiczne znieważanie Księstwa Sarmacji i Narodu Sarmackiego - więc mam zamiar rozpocząć przeciwko Panu postępowanie przygotowawcze, bo to jest zdecydowana przesada.

xD. Co?? O czym Pan mówi?? Jakiej Sarmacji. Przecież tam jest Szoarmacja.
(-) Aleksander Novak
Szanowany poseł w Federacji Nordackiej
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Polityka, zagranica