Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ankietka o stanie wyjątkowym

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Czy popierasz stan wyjątkowy i wprowadzone przez czas jego trwania rozporządzenia?

Ankieta wygasła 24 paź 2019, o 12:25

Popieram wprowadzenie stanu wyjątkowego
15
39%
Popieram wprowadzone rozporządzenia
11
29%
Nie popieram wprowadzenia stanu wyjątkowego
6
16%
Nie popieram wprowadzonych rozporządzeń
2
5%
Nie mam zdania
4
11%

Liczba głosów : 38

Ankietka o stanie wyjątkowym

Postprzez Verwaltung 20 paź 2019, o 12:25

W ramach powrotu do pisania politycznych bełkotów, chciałbym zrobić małe rozeznanie odnośnie opinii Sarmatów nt. tego nadzwyczajnego wydarzenia. Żeby uniknąć stosowania zewnętrznego serwisu, który prawdopodobnie zniechęciłby część czytelników tego posta, to połączyłem 2 pytania w 1 i dlatego też proszę o 2 odpowiedzi — jeśli temat wzbudził jakieś zainteresowanie. Przewidziałem też opcję braku tego zainteresowania, w tym wypadku proszę o 1 odpowiedź. Dla porządku ankiety, nie ma możliwości zmiany głosu.

Z góry dziękuję za wypełnienie.

Życzę miłej niedzieli i przyjemnego opijania wydalenia RIIFa :).
Ostatnio edytowano 20 paź 2019, o 12:51 przez Verwaltung, łącznie edytowano 1 raz
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Re: Ankietka o stanie wyjątkowym

Postprzez Helwetyk 20 paź 2019, o 12:29

Verwaltung napisał(a):Z góry dziękuję za wypełnienie.

Proszę uprzejmie. Gdyby nie stan wyjątkowy, w wyborach głosowalibyśmy w najlepszym razie za tydzień, sprawy w prefekturze stałyby cały czas w miejscu, a w dziale samorządów mielibyśmy nadal Republikę Bialeńską (w likwidacji). Waga zagadnień malejąca, ale nadal.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 20 paź 2019, o 12:36

Helwetyk napisał(a):Proszę uprzejmie. Gdyby nie stan wyjątkowy, w wyborach głosowalibyśmy w najlepszym razie za tydzień, sprawy w prefekturze stałyby cały czas w miejscu, a w dziale samorządów mielibyśmy nadal Republikę Bialeńską (w likwidacji). Waga zagadnień malejąca, ale nadal.

Zgadzam się, ale jest kilka innych aspektów do których chciałbym się odnieść. W planowanym przeze mnie artykule stosownie oddzielę ocenę opinii publicznej od swoich uwag.
Baron Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 20 paź 2019, o 16:22

Zabrakło najważniejszego - czy jest anonimowa? ;)
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Verwaltung 20 paź 2019, o 16:59

Santi Vilarte napisał(a):Zabrakło najważniejszego - czy jest anonimowa? ;)

Tak. Nie ma możliwości ustawienia jawności ankiety.
Baron Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 20 paź 2019, o 17:48

Verwaltung napisał(a):
Santi Vilarte napisał(a):Zabrakło najważniejszego — czy jest anonimowa? ;)

Tak. Nie ma możliwości ustawienia jawności ankiety.

Jest, i jest to ten sam powód, dla którego głosowania przeprowadzamy w odrębnym systemie (pisząc po ludzku, głosy są przypisane do konkretnych użytkowników). W przypadku tego badania może to być plus, ponieważ głos jednocześnie oddany np. na opcje 1 i 3 wartości poznawczej nie wnosi…
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 20 paź 2019, o 18:01

To może doprecyzuję. Jako użytkownik forum nie posiadający uprawnień administratorskich na forum nie mam jak przypisać głosów do konkretnej osoby, dlatego dla mnie te wyniki będą anonimowe. Co widzi administracja forum, tego nie wiem. Zakładam po prostu że dysponuje ona właściwą dozą uczciwości i nie będzie mi majstrować przy wynikach. Ryzyko jest tego samego typu, co przy założeniu działu niejawnego na forum.

Ankietę zrobiłem tutaj, gdyż jestem w 100 % przekonany, że większość osób, które zdecydowało się zagłosować tutaj, nie chciałoby zagłosować w serwisie zewnętrznym (co byłoby spotęgowane faktem, że przy skorzystaniu z takiego serwisu prawdopodobnie nie ograniczyłbym się do tak prostej ankiety). Robiąc ją, przewidziałem i przyjąłem ryzyko udzielenia sprzecznych odpowiedzi, ale wiem też że choć Sarmaci lubią sobie pożartować, to nie niszczą specjalnie czyjeś pracy (chyba że jest to propozycja reformy ustrojowej albo pomysł który miał miejsce w przeszłości, a który nie wypalił).
Baron Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Verwaltung 24 paź 2019, o 17:23

Ankieta dobiegła końca. Dziękuję wszystkim za udział. O ile będzie ku temu czas i sposobność, następne tego typu badania spróbuję przeprowadzić ... przy użyciu SOBOSu.
Baron Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 24 paź 2019, o 20:10

Verwaltung napisał(a):Ankieta dobiegła końca. Dziękuję wszystkim za udział. O ile będzie ku temu czas i sposobność, następne tego typu badania spróbuję przeprowadzić ... przy użyciu SOBOSu.

Ze swojej strony dodam, że w głosowaniu wzięło udział 24 mieszkańców, co przekłada się „naprawdę” na:

Popieram wprowadzenie stanu wyjątkowego: 15 (62,5%)
Popieram wprowadzone rozporządzenia: 11 (45,8%)
Nie popieram wprowadzenia stanu wyjątkowego: 6 (25%)
Nie popieram wprowadzonych rozporządzeń: 2 (8,33%)
Nie mam zdania: 4 (16,7%)

Jakkolwiek opcje 1, 3 i 5 od biedy sumują się do okolic 100%, tak opcje 2, 4 i 5… mniej. ;-)
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 27 paź 2019, o 14:16

Helwetyk napisał(a):
Verwaltung napisał(a):Ankieta dobiegła końca. Dziękuję wszystkim za udział. O ile będzie ku temu czas i sposobność, następne tego typu badania spróbuję przeprowadzić ... przy użyciu SOBOSu.

Ze swojej strony dodam, że w głosowaniu wzięło udział 24 mieszkańców, co przekłada się „naprawdę” na:

Popieram wprowadzenie stanu wyjątkowego: 15 (62,5%)
Popieram wprowadzone rozporządzenia: 11 (45,8%)
Nie popieram wprowadzenia stanu wyjątkowego: 6 (25%)
Nie popieram wprowadzonych rozporządzeń: 2 (8,33%)
Nie mam zdania: 4 (16,7%)

Jakkolwiek opcje 1, 3 i 5 od biedy sumują się do okolic 100%, tak opcje 2, 4 i 5… mniej. ;-)

Nie uwzględniono chyba, że można mieć zdanie tylko na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego, ale nie mieć wobec wprowadzonych rozporządzeń... Lub na odwrót
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Polityka, kultura, sport, zagranica