Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kampania wyborcza AFvTD

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie
Ambasady, ogłoszenia

Kampania wyborcza AFvTD

Postprzez AFvTD 16 paź 2019, o 19:57

Szanowni państwo!

Już w ten weekend będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu. Gra toczy się faktycznie o to, kto w nim nie zasiądzie, a nie tyle kto w ławach Sejmowych będzie miał miejsce. Nie ma to jednak dla mnie znaczenia, gdyż wybory to nadal wspaniały powód do tego, aby przynajmniej spróbować jakiejś kampanii.

Moje sztandarowe postulaty, jak również cele przyświecające startowi w wyborach parlamentarnych już przedstawiłem w artykule, natomiast wątek ten otwieram kilka dni przed wyborami, abyście wy <- wyborcy mieli okazję do zadawania pytań, a także na bieżąco śledzenia skromnej kampanii wyborczej. Poniżej zostawiam dla was mój pierwszy (pewnie i jedyny, ale jeżeli się uda to może uda się przygotować również drugi) plakat wyborczy! Zachęcam również do zadawania pytań, bo czas przed wyborami jest idealnym terminem na lepsze poznanie waszych kandydatów.

Obrazek
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Re: Kampania wyborcza AFvTD

Postprzez Santi Vilarte 18 paź 2019, o 20:40

Zapytam o stosunek do mojego pomysłu z kiedyś tam...Dotyczącego reformy głosowania, w której wyborca miałby nie 1 głos (albo głos ważony), ale pulę pkt, które mógłby rozdzielić między dowolną liczbę kandydatów.
W drugim wariancie: ta pula punktów mogłaby być rozdzielona i pozytywnie, i negatywnie (przykładowo, 5 pkt mogłoby zostać rozdzielone jako +3 na jednego kandydata i -2 na drugiego, którego się nie lubi).

Drugie pytanie o debatę, której miałem przyjemność przewodniczyć jakiś czas temu - czy Kandydat poparłby wówczas zawarcie umowy z Rotrią, będąc posłem?
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 18 paź 2019, o 21:07

Poważany Kawalerze

Zapytam o stosunek do mojego pomysłu z kiedyś tam...Dotyczącego reformy głosowania, w której wyborca miałby nie 1 głos (albo głos ważony), ale pulę pkt, które mógłby rozdzielić między dowolną liczbę kandydatów.
W drugim wariancie: ta pula punktów mogłaby być rozdzielona i pozytywnie, i negatywnie (przykładowo, 5 pkt mogłoby zostać rozdzielone jako +3 na jednego kandydata i -2 na drugiego, którego się nie lubi).

Pomysł, jak już kiedyś chyba wspominałem - ciekawy, ale jednocześnie nie podjąłbym się realizacji. Gdyby został przedstawiony odpowiedni projekt byłbym w stanie go przeanalizować i zadecydować.

Drugą kwestią jest również realizacja ze strony NIA - o to trzeba byłoby pytać Radców, ale zakładam, że jest to wykonalne.

Najbardziej jednak zastanawia mnie głos negatywny. Podejrzewam, że takowy mógłby sprawić, że wyniki byłyby mniej adekwatne do faktycznych odczuć wyborców. Kandydaci, którzy normalnie zdobyliby środkowe lokaty nagle mogliby znaleźć się na samym szczycie.

Ale tak jak mówiłem - jestem w stanie przemyśleć całą sprawę, a szczegółowsza odpowiedź wymaga głębszej refleksji.

Drugie pytanie o debatę, której miałem przyjemność przewodniczyć jakiś czas temu - czy Kandydat poparłby wówczas zawarcie umowy z Rotrią, będąc posłem?

Pierwszą rzeczą, jaką chcę poruszyć jest sama kwestia konkordatu. Nie uważam aby Konkordat był umową związaną z wyznaniem. Pojawiają się argumenty, że podpisanie Konkordatu jest faworyzowaniem jednej z religii, gdy mamy co najmniej kilka lokalnych. W mojej opinii tak wcale nie jest - jest to zwykła umowa międzynarodowa związana z uznawaniem się na arenie międzynarodowej dwóch niezależnych podmiotów o charakterze państwowym oraz nawiązaniu stosunków dyplomatycznych. Sens nie różni się niczym od traktatu chociażby z Federacją Nordacką.

Jednakże cała sprawa jaka wiąże się z tym pytaniem jest w moim zdaniu oparta na dodatkowych punktach - głównie na art. 13.:"Wszystkim, którzy z jakiejkolwiek przyczyny przebywają przymusowo w danym miejscu bez
możliwości opuszczenia go w celu uczestnictwa w praktykach religijnych, Księstwo Sarmacji
zobowiązuje się, w miarę swych możliwości, umożliwić uczestnictwo w tych praktykach.", w którym postrzegam główne źródło sprzeciwu posłów i głów samorządów.

Sam jednak uważam, że ten artykuł konkordatu również nie wpływa szczególnie na całość. Podkreślić pragnę zapis: w miarę swych możliwości. Dlatego też, po głębszym zastanowieniu, chociaż spotkałoby się to z pewnym niezadowoleniem społecznym - odpowiadając na pytanie - zagłosowałbym ZA ratyfikacją Konkordatu. Nie widzę większych powodów, dla których mielibyśmy prowadzić politykę izolacjonizmu właśnie wobec Państwa Kościelnego.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Santi Vilarte 18 paź 2019, o 21:48

Co do głosu negatywnego, założyłem, że jeśli wyborca ma możliwość wyrazić więcej swoich odczuć, to wyniki wyborów pełniej oddają nastroje społeczne. Wtedy też zresztą (znów - gdyby NIA miała kiedy) można dla celów badawczych opracować wyniki wyborów po odsianiu głosów negatywnych i porównać różnice. Jeśli wybory mamy 4 razy w roku, w teorii 8-) to raczej stać nas na eksperymenty.
W wersji bardzo minimum wystarczy opcja "przeciw wszystkim". Jeśli będę miał jeszcze pytania, to napiszę
Santiago Vilarte
Podkanclerzy
Minister Informacji
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów