Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ogólny spadek aktywności

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Ogólny spadek aktywności

Postprzez Santi Vilarte 17 wrz 2019, o 22:01

Być może takim uatrakcyjnieniem byłoby to, co pisałem kiedyś u siebie na dziale Hasselandu - przeniesienie sił zbrojnych do gier wojennych/strategicznych i toczenie normalnych bitew i wojen, nie narracyjnie. W takim kształcie siły zbrojne (jako grupa tych realnych członków) nie dzieliłyby się na oddziały, tylko na "speców" od poszczególnych gier, a każdemu z nich podlegałby narracyjny oddział.
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Joanna Izabela 18 wrz 2019, o 11:32

Uatrakcyjnieniem tak, ale nadal nie takim bodźcem żeby przyciągnąć nowe osoby. Trzeba by było zmiany całokształtu, żeby tak się stało tylko zaraz co bardziej ortodoksyjni by podnieśli krzyk, ze wtedy zatracamy ducha mikronacji, bo mikro się żyje, a nie się gra.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Adam Aleksander 22 wrz 2019, o 09:13

Przez ten post to tylko się zwiększyła aktywność xd
(~) Adam Aleksander
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 24 wrz 2019, o 23:09

Joanna Izabela napisał(a):Uatrakcyjnieniem tak, ale nadal nie takim bodźcem żeby przyciągnąć nowe osoby. Trzeba by było zmiany całokształtu, żeby tak się stało tylko zaraz co bardziej ortodoksyjni by podnieśli krzyk, ze wtedy zatracamy ducha mikronacji, bo mikro się żyje, a nie się gra.

Tak, trzeba by bylo zmienic caloksztalt i to jeszcze tak zeby mial szanse odniesc wzgledny sukces.

Albo w druga strone - przeskalowac sie do atrakcji dla malego grona fanatycznych milosnikow.
Ksiestwo jest potworem nadmiernie rozbuchanym w stosunku do realnej populacji aktywnych obywateli.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 8 paź 2019, o 10:28

Zombiakov napisał(a):Albo w druga strone — przeskalowac sie do atrakcji dla malego grona fanatycznych milosnikow. Ksiestwo jest potworem nadmiernie rozbuchanym w stosunku do realnej populacji aktywnych obywateli.

Jak wyżej (choć może z fanatyzmem bym nie przesadzał… ;-)). Przez lata założyliśmy sobie na plecy zatrważający bagaż rozwiązań technicznych i proceduralnych. W normalnych warunkach napisałbym, że trzeba usiąść i pomyśleć, ale tu i teraz zdecydowanie skłaniam się ku temu, aby najpierw działać, a później myśleć (i poprawiać na bieżąco).
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr Paweł I 8 paź 2019, o 12:45

Problemem mikronacji jest przede wszystkim to, że mało kto o nich wie.
To trochę tak jak z problemem, jaki ma autor nowowydanej książki (BTW polecam moją najnowszą http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4860477/ ... wac-wybory ) - co z tego że ją wyda, jeśli promocja jest słaba, a codziennie publikowane są setki nowych książek? My mamy zalew rozmaitych propozycji funkcjonowania w Internecie - i ta mikromacyjna po prostu się nie przebija, bo nie ma jak.
- w TV powiedzą z rzadka,
- podobnie w radiu,
- analogicznie w popularnych portalach rzadko kiedy napiszą,
- w poważnych pismach tym bardziej (zresztą, chyba 5 razy pisałem w "Rzeczpospolitej" - i chyba nikt nie przyszedł),
Co więcej:
- rozdawanie ulotek na konwentach s-f nie skutkuje, no, może gdyby rozdać kilka tysięcy...
- pieniędzy na reklamę płatną nie mamy.
Idąc dalej:
- Promocja na Facebooku jest również trudna bez pieniędzy. Np. Hasseland ma 128 lajków https://www.facebook.com/Hasseland/ i raczej więcej nie będzie,
- pomysł stworzenia pisma "Mikronauta" upadł, jakoś nie było chętnych do pisania.
Mimo wszystko trzeba myśleć co robić - i robić, nawet, jeśli skutki nie będa oszałamiające...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 8 paź 2019, o 13:19

Piotr Paweł I napisał(a):[…] Mimo wszystko trzeba myśleć co robić — i robić, nawet, jeśli skutki nie będą oszałamiające...

Na tu i teraz skupiłbym się na obecnych — i niedawno obecnych. W ciągu ostatnich czternastu dni do Sarmacji zalogowały się 83 osoby. Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Potrzebujemy ogólnosarmackich inicjatyw, żeby na powrót włączyć jak najszersze grono do aktywności w księstwie. Z zakopanymi na podpodforach przedsięwzięciami adresowanymi do paru osób dalej nie pociągniemy (to znaczy pociągniemy tak jak dotychczas, czyli nijak).
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 8 paź 2019, o 18:27

Obrazek

(BP, MSPANC)
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 8 paź 2019, o 18:59

Potrzebujemy ogólnosarmackich inicjatyw, żeby na powrót włączyć jak najszersze grono do aktywności w księstwie. Z zakopanymi na podpodforach przedsięwzięciami adresowanymi do paru osób dalej nie pociągniemy (to znaczy pociągniemy tak jak dotychczas, czyli nijak).

Cóż, nie mogę powiedzieć, że się zgadzam, bo chociaż nie jestem oponentem wszelkich działań podjętych, tak widzę, że stoję od powrotu WKW w opozycji do was :D

Więc tak, problemem wcale nie jest brak ogólnosarmackich inicjatyw, czy też to, że są zakopane na podforach. Bo wcale nie są, prawie wszystkie większe akcje są rozpoczynane, lub też szybko pojawia się taka informacja - w prasie, która jest (uwaga) bezpośrednio na stronie głównej. Czyli na samym wierzchu naszego systemu. Wejście na stronę systemu DSG jest niemalże koniecznością przy wchodzeniu na Księstwo, szczególnie, jeżeli ktoś się wylogowuje. No bo ja muszę się tylko przelogować raz na jakiś czas (inaczej nie mogę pisać na forum)

Problemem jest to, że prawie nikt nie próbuje się zainteresować akcjami organizowanymi oddolnie, czy nawet odgórnie. Mieliśmy ostatnio zwiększone promieniowanie, którego zakrojoną szeroko akcję ogarnął Marceli. Co prawda, pojawił się konflikt interesów z Teutonią, w związku ze Spotkaniem pod Fontanną, ale ostatecznie impreza nawet całkiem nieźle się udała. Czego nie można powiedzieć o akcji z promieniowaniem. Bo o ile mogę zrozumieć, że Królestwo Teutonii nie wzięło udziału w akcji i stwierdziło, że u nich jest wszystko w porządku (czego oczywiście w żaden sposób nie neguję) (chociaż artykuł o Teutonicy nawiązywał do tematu), o tyle brak zainteresowania w STS wynika z braku jakichkolwiek aktywnych obywateli, Królestwo Baridasu zainteresowało się jedynie importem tlenku digammy (plus jeszcze dziwne zachowanie gruchacza, które pewnie będzie akcją, która skończy się bez rozeznania, bo to moja akcja), a reakcja Królestwa Hasselandu... No nie należy do najszybszych, zważywszy na to, że Marceli ogłosił wcześniej, że sytuacja już jest niegroźna. Chociaż może to profilaktyka na przyszłość...

Bo o ile jest nas te 83 osoby (przewraca oczami), o tyle nawet spośród tych 10 aktywnych ([i]przewraca oczami mocniej), co najwyżej połowa jest w stanie na dłuższą metę działać razem. To nie daje nam nawet możliwości obsadzenia wszystkich stanowisk państwowych, a co dopiero przeprowadzenia jakiejkolwiek akcji, czy to narracyjnej, czy całkowicie prawdziwej, politycznej bądź społecznej. Przeciągająca się w nieskończoność nieobecność Księcia przeplatana regencjami, brak Kanclerza czy nawet pełnego składu Trybunału też nie jest budująca. Na usta się ciśnie "Gdzie jest Prefekt?", bo tego też już dawno nie widziałem.

Do tego chętnych czy to na Księcia, czy to na Kanclerza nie widzę, chociaż może to trochę krótkowzroczne, bo elekcja Książęca potrafi obudzić prawdziwe trupy... Do Sejmu grupa by się zebrała, ale czy chciałaby działać, to już inna sprawa.

No i najważniejsze. Zamiast pisać o tym jak jest źle, moglibyśmy, ja również, zająć się czymś, co sprawiłoby, że byłoby lepiej. Udowodnione zostało przez niezależne instytuty naukowe, że narzekanie nie pomaga. Wyjątkiem jest... @defloriusz -u pomóż! :'D
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Helwetyk 8 paź 2019, o 21:48

AFvTD napisał(a):Więc tak, problemem wcale nie jest brak ogólnosarmackich inicjatyw, czy też to, że są zakopane na podforach. Bo wcale nie są, prawie wszystkie większe akcje są rozpoczynane, lub też szybko pojawia się taka informacja — w prasie, która jest (uwaga) bezpośrednio na stronie głównej.

Proszę, by Hrabia wziął poprawkę na to, że jest stale w Sarmacji obecny i, trzymając rękę na pulsie, wie, co się dzieje na bieżąco. Choćby we wspomnianych, szybko pojawiających się (i równie szybko znikających…) artykułach prasowych. Ja, choć staram się sprawnie nadgonić sytuację, nadal tych ogólnosarmackich inicjatyw nie widzę. Mam roboczą hipotezę, że ich nie ma, i że faktycznie jedynym, co się dzieje, to zakopane na podforach wydarzenia adresowane do paru osób — albo artykuły narracyjne, które są świetne, ale ze swojej natury nie angażują szerszej społeczności.

AFvTD napisał(a):Problemem jest to, że prawie nikt nie próbuje się zainteresować akcjami organizowanymi oddolnie, czy nawet odgórnie.

Nie jestem do końca przekonany, czy faktycznie były ostatnio jakieś odgórne akcje. W zasadzie jedyne, co przychodzi mi na myśl, to organizowane w bólach święta państwowe. Co do oddolnych akcji (ufam, że rozumiemy je tak samo), całkowicie się zgadzam, ale w znacznym stopniu to kwestia ograniczenia liczby adresatów na starcie, a w znacznym…

AFvTD napisał(a):Bo o ile jest nas te 83 osoby (przewraca oczami), o tyle nawet spośród tych 10 aktywnych (przewraca oczami mocniej), co najwyżej połowa jest w stanie na dłuższą metę działać razem.

…jak wyżej. Przy czym na nagromadzone przez lata wzajemne niechęci wiele nie poradzimy, ale na nadanie jakichś sensownych ram (obieg informacji, obieg informacji, obieg informacji) temu, co się dzieje, już możemy. Mogę podzielić się tym, co widzę świeżo po powrocie — w moim samorządzie, Sclavinii, nie dzieje się nic, w czym mógłbym wziąć udział, a w wymiarze ogólnosarmackim widzę jedynie zwyczajowy paraliż instytucjonalny (w czym czynny udział, prawdopodobnie na swoje nieszczęście, biorę).

AFvTD napisał(a):[…] No i najważniejsze. Zamiast pisać o tym jak jest źle, moglibyśmy, ja również, zająć się czymś, co sprawiłoby, że byłoby lepiej. Udowodnione zostało przez niezależne instytuty naukowe, że narzekanie nie pomaga. Wyjątkiem jest... @defloriusz -u pomóż! :'D

W obecnej sytuacji uważam, że bezwzględnie należy pisać o tym, że jest źle. Recepty mogą być różne, ale bez przyznania, że problem istnieje w pierwszej kolejności (a zostało zaledwie ponad 20 aktywnych obywateli!) jedynym skutkiem będzie kontynuacja dotychczasowej polityki. Mam dojmujące wrażenie, że gdyby aktywnych obywateli zostało dziesięciu, nadal przypadałoby ich po dwóch na prowincję i nadal panowałoby przekonanie, że model jest co do zasady dobry. No nie jest. On jakoś funkcjonował w warunkach, gdy aktywnych obywateli była setka.
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo