Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ogólny spadek aktywności

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Re: Ogólny spadek aktywności

Postprzez Joanna Izabela 8 wrz 2019, o 15:08

Führanka napisał(a):
Zombiakov napisał(a):A ja za przyłaczeniem Baridasu do Hasselandu.

Ja tam za Teutonią jestem.

Znajdziemy dla JKM jakis kaganiec i smycz w Teutonii, mysle ze nawet poduszka u tronu sie znajdzie, a jedzenie co prawda resztki ale nadal lepsze niz w Baridasie.
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Führanka 8 wrz 2019, o 22:18

Joanna Izabela napisał(a):
Führanka napisał(a):
Zombiakov napisał(a):A ja za przyłaczeniem Baridasu do Hasselandu.

Ja tam za Teutonią jestem.

Znajdziemy dla JKM jakis kaganiec i smycz w Teutonii, mysle ze nawet poduszka u tronu sie znajdzie, a jedzenie co prawda resztki ale nadal lepsze niz w Baridasie.

To akurat bardzo niemiłe było. Cóż, bezpośrednie ale mało polityczne. :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Joanna Izabela 9 wrz 2019, o 03:39

Coz jak niewolnictwo to niewolnictwo ;) A mam nie byc mila, a skuteczna.Dobrze wiemy ze jak w danym samorzadzie jest chociaz jedna osoba aktywna i mocno do niego przywiazania to nawet nie ma takiej mozliwosci zeby przylaczyc, szczegolnie ze takie laczenie zapewne by nic nie dalo (no chyba, ze tzw. narracyjne jak ta propozyvja niewolnictwa - ale nawet wtedy ktos by musial ugiac glowe, a to tex by bylo problematyczna)
(-)Joanna Izabela
Królowa Teutonii
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Piotr Paweł I 9 wrz 2019, o 08:02

Żadne łączenie prowincji niczego nie da, choć jeśli ktoś chce się przyłączyć do Hasselandu, to serdecznie zapraszam :twisted:
Problem polega na tym, że mamy stosunkowo niewiele pól do prowadzenia sporów (nie mówię o kłótniach, a o sporach merytorycznych, politycznych). Gospodarka odpada, to jasne. Gospodarki po prostu nie ma - a w realu to pieniądze w znacznej mierze napędzają debatę. Pozostaje więc państwo i jego ustrój. Ale tu też niewiele można - i dlatego w wielu mikronacjach głównym punktem programowym partii politycznych jest zmiana liczby i nazw ministerstw. Są ewentualnie sprawy, nazwijmy to, ideowo-światopoglądowe, ale jakoś tu dyskusji jest niewiele.
W Gellonii, której byłem namiestnikiem, udawało się pobudzać debatę proponując zmiany w statucie prowincji - raz np. proponowałem wprowadzenie systemu niby-amerykańskiego (tj. wzorowanego na USA), ale do tego nie doszło - przyjęliśmy natomiast system "staropolski", który był nieco kłopotliwy ze względu na język dokumentów oficjalnych ;) Ale ile razy można zmieniać statut czy konstytucję?
Z kolei elementy narracyjne też mają swoje granice, nie każdego interesują. Co więc robić? Myśleć nad znalezieniem nowych pól debaty i sporu! Jeśli nam się to uda, będzie co najmniej lepiej niż jest. A jeszcze lepiej byłoby, gdybyśmy zdołali stworzyć gospodarkę...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Zombiakov 9 wrz 2019, o 21:09

Pozostaje więc państwo i jego ustrój. Ale tu też niewiele można

*slyszec sie daje zalosny jek umeczonych dusz*
Gdzie mialo sie dac wiele jak nie w v-panstwie. To jest prawdziwa porazka, ze nie ma mozliwosci wprowadzenia zmian w ustroju. Nawet jakby zebrala sie znaczaca grupa wywrotowcow to istniejacego systemu prawnego nie sposob przemodelowac :evil:
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Natalia Wittelsbach 10 wrz 2019, o 10:19

Fuhranka napisał(a):A tak poważnie, połączenie samorządów nie musiałoby być trwałe. Można to rozwiązać fabularnie na wiele sposobów, chociażby poprzez mariaże itp.

Muszę koniecznie uruchomić Teutoński Dom Swatek. Znajdziemy dobrego kawalera dla naszej JKW Joanny Izabeli.

To rzeczywiście mogłoby być ciekawym rozwiązaniem, utworzyć, choćby tymczasowo, np. unię pomiędzy dwoma samorządami. Przecież nie musi to być koniecznie "przyłączenie". Zachowujemy wtedy odrębność, ale tworzymy wspólne zależności. Podoba mi się taki pomysł.

Piotr Paweł I napisał(a):Co więc robić? Myśleć nad znalezieniem nowych pól debaty i sporu! Jeśli nam się to uda, będzie co najmniej lepiej niż jest. A jeszcze lepiej byłoby, gdybyśmy zdołali stworzyć gospodarkę...

Trafił Pan w sedno, całkowicie się z tym zgadzam. Gospodarka powinna być pierwszym i najważniejszym priorytetem w pracach naprawczych. W następnej kolejności rozwój fabularny polityki międzynarodowej i wewnętrznej.
Z wyrazami szacunku,
Arcyksiężna Teutonii
Baronessa Sarmacji
Lady Doradca
Zarządca Instytutu Kultury Teutońskiej
Burmistrzyni Miasta Auterra
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Ambasadorka w Królestwie Dreamland
dr. net Uniwersytetu Krzysztofa Putry
Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Andro 10 wrz 2019, o 13:19

Można też w sumie przyłączyć diuka von Levengothona do diuka Zombiakova. Będzie od tego więcej aktywności przecież.
/—/ Szymon Grański

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez AJ Piastowski 11 wrz 2019, o 17:38

Andro napisał(a):Można też w sumie przyłączyć diuka von Levengothona do diuka Zombiakova. Będzie od tego więcej aktywności przecież.

:lol:

A przekornie zapytam, za pomocą czego nastąpi "przyłączenie"? :D
ObrazekObrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Zombiakov 15 wrz 2019, o 21:38

AJ Piastowski napisał(a):A przekornie zapytam, za pomocą czego nastąpi "przyłączenie"? :D

Taka to juz natura Sarmatow (rowniez i tych teutonskich), ze zamiast o sprawach smutnych i powaznych wola przekorne wyglaszac uwagi.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Hewret wczoraj, o 21:37

Leszke napisał(a):Zaczyna mnie drażnić to całe "umieramy". Czy my jesteśmy jakąś pacyficzną wysepką, którą ocean pochłania w wyniku zmian w ukształtowaniu dna? Czy jesteśmy populacją ptaków nieuchronnie zmierzającą do zagłady w wyniku wypalania łąk?

Dokładnie tak!
Meh, tendencja spadkowa w demografii od kilku lat jest widoczna. Trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć wymierania mikronacji, ewentualnie być jak Karbiak i pisać felietony, że wymieranie mikronautów jest wymysłem (zdaniem Zanika) niepełnosprytnych. Swego czasu dreamlandzki Kurier prowadził co jakiś okres statystykę przypadających przypuszczalną liczbę osób na mikronację. Niestety Jacques de Brolle zniknął, a nikt inny nie przejął inicjatywy. Nawet Daniel von Witt gdzieś zanikł od kwietnia br. (to świetna okazja to reaktywacji Monderii!).
Po prostu mikronacje w obecnej formie są passe i dopóki ktoś sprytny nie pomyśli o stworzeniu ciekawego systemu informatycznego, który symulowałby większość aspektów państwa realnego w realiach świata wirtualnego, to... nic się nie zmieni. Towarzystwo się wykrusza, zanudzamy się robiąc to samo, w tym samym towarzystwie. Nawet nie można utrzymać demokracji, bo co to za wybory, gdzie wszyscy głosują na osoby, a nie na programy? Kiełbaski w ogóle nie pieką się na grillu, bo wszyscy wiedzą że boczek jest ciekawszy. Ba! Nawet Karbiak odpuścił sobie pisanie felietonów i trollowanie Dreamlandu.
Także... No, zostaną tu same tetryki które będą ciągle poruszać te same wątki i te same problemy. Przez niektórych uważane za dziwactwo i stracę czasu.
No i mając doświadczenie z Republiki Bialeńskiej, to powiem że... zmiany organizacyjne nic w Księstwie Sarmacji nie zmienią. Narobi się tylko bałagan, by potem wrócić do tego co było wcześniej. Co najwyżej trzeba myśleć o czymś nowym (na pewno wygląd strony głównej nie pomoże), co przyciągnie nowe osoby. A tu... Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...
/-/ Hewret von Thorn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka i społeczeństwo